Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 16.293 au depus bilanț pentru 2016 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 168,8 mld RON, e 44,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,8% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BEST TRADE TWO INVEST SRL SRL | 25668790 | 6812 | 41.323 (2018) |
| HOLBINA - TREI BIBANI SRL SRL | 14674983 | 5510 | 41.322 (2025) |
| CV VETSERVICE S.R.L. SRL | 43331059 | 7500 | 41.318 (2025) |
| COMAR PROD COM IMPEX SRL SRL | 1572990 | 4711 | 41.300 (2025) |
| RAVEX CONCEPT S.R.L. SRL | 48650318 | 6832 | 41.299 (2025) |
| DRACULA TRAVEL SRL SRL | 18136774 | 7990 | 41.292 (2025) |
| DMG NUTRITION S.R.L. SRL | 44139737 | 7490 | 41.290 (2025) |
| METRIC SENSE SRL SRL | 34389337 | 6311 | 41.276 (2025) |
| POINTGREEN SERVICES SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40071639 | 6220 | 41.260 (2025) |
| DB TECNO INTRECCIO SRL SRL | 37187170 | 4335 | 41.239 (2025) |
| FARA NUME SRL SRL | 16779935 | 7311 | 41.218 (2025) |
| STOMA-MIUDENT SRL SRL | 1566998 | 8623 | 41.202 (2023) |
| PLANDRUX SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52587324 | 7020 | 41.200 (2025) |
| CREST CONSULTING & MANAGEMENT SRL SRL | 22054370 | 7820 | 41.199 (2025) |
| SOLE ACTIV MANAGEMENT SRL SRL | 31042677 | 8230 | 41.176 (2025) |
| ONEK LUXURY ESTATE S.R.L. SRL | 49499176 | 6831 | 41.114 (2025) |
| BECA TOP CATERER S.R.L. SRL | 42047106 | 5621 | 41.067 (2024) |
| SEVAK DESIGN INOVATIVE S.R.L. SRL | 43827738 | 6210 | 41.055 (2025) |
| MIRCO SYSTEMS S.R.L. SRL | 52713058 | 6220 | 41.052 (2025) |
| STAR CONCEPT SOLUTIONS SRL SRL | 38348232 | 4652 | 41.037 (2025) |
| ALEZIA S.R.L. SRL | 51785960 | 7311 | 41.032 (2025) |
| EUROPEAN CAPITAL PARTNERS SRL SRL | 34572643 | 6421 | 41.012 (2024) |
| TALENT DEV S.R.L. SRL | 52865129 | 8559 | 41.000 (2025) |
| WELLNESSIST SRL SRL | 36737888 | 4791 | 40.994 (2024) |
| THE FREAK FACTORY S.R.L. SRL | 52455552 | 4771 | 40.988 (2025) |
| DINRA PARTNERS SRL SRL | 31861701 | 4712 | 40.985 (2025) |
| SPECTRUM INTELLIGENCE SRL SRL | 22359324 | 7320 | 40.971 (2025) |
| SOLAR DEAL S.R.L. SRL | 43512144 | 3512 | 40.952 (2022) |
| MOBILE SOFT GSM S.R.L. SRL | 40358050 | 4719 | 40.952 (2025) |
| CLAYGROUND S.R.L. SRL | 42291266 | 4712 | 40.944 (2025) |
| VTAB VISION S.R.L. SRL | 43426930 | 7020 | 40.943 (2025) |
| CANDLES FENOMEN S.R.L. SRL | 50177212 | 3299 | 40.942 (2025) |
| MOTO EXPERT TRUST SRL SRL | 18319488 | 4783 | 40.937 (2025) |
| CONTAFIN EUROFISCAL DATA S.R.L. SRL | 43676759 | 7022 | 40.929 (2022) |
| EVOLVE DENT S.R.L. SRL | 38780671 | 3250 | 40.910 (2024) |
| ART WALK S.R.L. SRL | 51985534 | 7499 | 40.903 (2025) |
| MEDWORKS PROTECT S.R.L. SRL | 40802500 | 7499 | 40.903 (2025) |
| B.T.N SPEED CARGO SRL SRL | 37256467 | 4941 | 40.900 (2025) |
| NDR SERV PROVIDER S.R.L. SRL | 43368570 | 7020 | 40.900 (2025) |
| COZAAC & MAXIM S.R.L. SRL | 52592878 | 7412 | 40.895 (2025) |
| GREENWOOD INTERIORS S.R.L. SRL | 16697223 | 4615 | 40.892 (2025) |
| AGP E-COMMERCE S.R.L. SRL | 40518827 | 4791 | 40.868 (2019) |
| YOUNG SPIRIT RECORDS S.R.L. SRL | 38888690 | 9001 | 40.867 (2025) |
| GLOWHUB S.R.L. SRL | 49296970 | 9622 | 40.853 (2025) |
| ANDRA FLOWER DESIGN SRL SRL | 26373879 | 4776 | 40.845 (2025) |
| INTERLOCUTOR SRL SRL | 16281263 | 6201 | 40.829 (2022) |
| K2 RETAIL PROPERTIES S.R.L. SRL | 50182537 | 6420 | 40.824 (2024) |
| UPVERTISING TEAM SRL SRL | 29834144 | 7311 | 40.819 (2025) |
| MODA CONCEPT S.R.L. SRL | 48316696 | 7330 | 40.817 (2025) |
| ZENVESTOR S.R.L. SRL | 42344123 | 4712 | 40.805 (2025) |