Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 17.931 au depus bilanț pentru 2017 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 182,0 mld RON, e 43,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,6% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 7,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ABMUA SRL SRL | 37847676 | 9602 | 307.657 (2025) |
| COFFEE NOOK S.R.L. SRL | 32291684 | 5630 | 307.648 (2025) |
| KOMPASS ROMANIA SRL SRL | 9836639 | 6310 | 307.645 (2025) |
| VICONCEPT PROPERTIES S.R.L. SRL | 44178701 | 6832 | 307.613 (2025) |
| 13 SEPTEMBRIE SUN BRONZ S.R.L. SRL | 39507450 | 9604 | 307.558 (2025) |
| MEDATI FMA SRL SRL | 37074147 | 8610 | 307.525 (2025) |
| NUTRIMED GENETIX S.R.L. SRL | 43313125 | 8622 | 307.490 (2025) |
| ADAM 94 PROD COM SRL SRL | 6479701 | 6820 | 307.454 (2025) |
| PROMTEH CONSTRUCTION MANAGEMENT SRL SRL | 35015535 | 4322 | 307.429 (2025) |
| HI-FI PRODUCTION GRUP SRL SRL | 15307225 | 5911 | 307.401 (2025) |
| PREMIUM SERVICES DR CALU S.R.L. SRL | 46305844 | 8622 | 307.341 (2025) |
| PROLOGUE MEDIA SRL SRL | 31929530 | 6310 | 307.328 (2025) |
| BIODENT SRL SRL | 1580321 | 8623 | 307.220 (2025) |
| MOBISOFT SRL SRL | 15680274 | 6110 | 307.163 (2025) |
| LKRE MARKETING CONSULTANCY S.R.L. SRL | 43448920 | 7020 | 307.145 (2025) |
| JANIA FLEET MOBILITY S.R.L. SRL | 45577050 | 7020 | 307.044 (2025) |
| VRD SENTA IMOBILIARE SRL SRL | 24758615 | 6831 | 306.983 (2025) |
| HAPPY FAMILY WEDDINGS S.R.L. SRL | 48012042 | 8230 | 306.964 (2025) |
| SET CONT-EXPERT SRL SRL | 35223560 | 6920 | 306.964 (2025) |
| TMA CREATIVE SRL SRL | 33815990 | 7311 | 306.963 (2025) |
| CUSTOM MARKETING SRL SRL | 33599110 | 7311 | 306.908 (2025) |
| THE CREATIVE MOUSTACHE S.R.L. SRL | 46927618 | 9001 | 306.901 (2025) |
| SAIDON CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48778660 | 4120 | 306.817 (2025) |
| EXPERT ASIGURARI S.R.L. SRL | 24395242 | 6622 | 306.812 (2025) |
| INTELLISYS CONSULTING SRL SRL | 28247770 | 4651 | 306.714 (2025) |
| SAS TECH DEVELOPMENT SRL SRL | 18715156 | 4719 | 306.691 (2025) |
| SHIBUYA COFFEE S.R.L. SRL | 50128562 | 5630 | 306.642 (2025) |
| Dambovita Center SRL SRL | 15837051 | 6812 | 306.602 (2024) |
| ANDVANTAGE TECH S.R.L. SRL | 50469250 | 6310 | 306.601 (2025) |
| MDM RIDE S.R.L. SRL | 51075300 | 4933 | 306.528 (2025) |
| CENTRAL-NORTH PROPERTIES SRL SRL | 25211933 | 6831 | 306.525 (2025) |
| FOCUS ON POTENTIAL COACHING S.R.L. SRL | 39990710 | 8559 | 306.517 (2025) |
| HOLOCARE S.R.L. SRL | 50447260 | 6210 | 306.516 (2025) |
| GLOBAL CONSTRUCT IMPEX S.R.L. SRL | 42653544 | 4941 | 306.510 (2025) |
| ICS FUSION S.R.L. SRL | 48914517 | 6201 | 306.472 (2025) |
| RVR ENERGY CONSULT SRL SRL | 16906664 | 7022 | 306.376 (2025) |
| IMUNO DIAGNOSTIKA SRL SRL | 25182463 | 6820 | 306.336 (2025) |
| M.C. WOOD FURNITUR SPECIAL S.R.L. SRL | 44986057 | 3100 | 306.314 (2025) |
| HS & KIRMAN LAND DEVELOPMENT SRL SRL | 17135436 | 6812 | 306.213 (2025) |
| TOTAL CONSULTING COMPLETE GMBH SRL SRL | 31273264 | 8121 | 306.190 (2025) |
| LALA SOUNDS SRL SRL | 34368580 | 9002 | 306.165 (2024) |
| DA INVESTMENTS DORAM ABEER S.R.L. SRL | 45302211 | 6812 | 306.162 (2025) |
| SMARTICITY S.R.L. SRL | 45408035 | 5911 | 306.138 (2025) |
| HAIHAI MEDIA SRL SRL | 37064437 | 5911 | 306.057 (2025) |
| ADESIMGEN S.R.L. SRL | 46252650 | 8121 | 306.006 (2025) |
| BEMC EXPERT CONT SRL SRL | 18715113 | 6920 | 305.935 (2025) |
| PERFECT FACE SRL SRL | 24335275 | 9621 | 305.877 (2025) |
| MASTER BOOKS DISTRIBUTION SRL SRL | 35956790 | 4619 | 305.851 (2025) |
| RAZVAN TATTOO S.R.L. SRL | 39585733 | 9699 | 305.800 (2025) |
| LITERA DIGITAL S.R.L. SRL | 43202712 | 4761 | 305.788 (2025) |