Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 17.929 au depus bilanț pentru 2017 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 182,0 mld RON, e 43,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,6% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 7,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARGO GROUP TEHNIC SRL SRL | 17550025 | 7311 | 206.183 (2025) |
| AMERINVEST IMOBILIAR SRL SRL | 1583450 | 6832 | 206.183 (2025) |
| METTLE IRON & STEEL S.R.L. SRL | 45662059 | 7111 | 206.133 (2022) |
| RADAGAST SRL SRL | 35462568 | 7311 | 206.105 (2025) |
| INTERMEAT FOOD S.R.L. SRL | 43569612 | 1011 | 206.052 (2025) |
| PROPER TEAM ADMIN S.R.L. SRL | 42187681 | 6831 | 206.043 (2025) |
| SKILLPOINT S.R.L. SRL | 49345762 | 8559 | 206.033 (2025) |
| SAMARIS ENGINEERING S.R.L. SRL | 42891937 | 7112 | 205.950 (2024) |
| LYON ADVISORY GROUP ROMANIA S.R.L. SRL | 51257646 | 5813 | 205.936 (2025) |
| MEMA CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE S.R.L. SRL | 45114692 | 4120 | 205.907 (2022) |
| ATC TEAM CREATIONS S.R.L. SRL | 37358327 | 4791 | 205.784 (2025) |
| SAYAVIT SRL SRL | 30961400 | 6210 | 205.746 (2025) |
| HUNGRY JACK S.R.L. SRL | 46584056 | 7020 | 205.737 (2025) |
| CHINESE GARDEN HOUSE S.R.L. SRL | 52567289 | 5611 | 205.702 (2025) |
| ELITE HOSPITALITY SRL SRL | 37187375 | 7810 | 205.657 (2025) |
| DAFRUCT SRL SRL | 18858342 | 4755 | 205.633 (2025) |
| ROSTO SRL SRL | 5801425 | 4791 | 205.633 (2025) |
| ECOPROIECT BUSINESS CONSULTING S.R.L. SRL | 48231760 | 7499 | 205.610 (2025) |
| SACCARIA TO GO SRL SRL | 35082917 | 4711 | 205.609 (2025) |
| STATURE CONSULT SRL SRL | 25375626 | 8622 | 205.604 (2025) |
| MA ADMINISTRATION S.R.L. SRL | 51930083 | 7499 | 205.569 (2025) |
| ZEN ADVISORY S.R.L. SRL | 45297174 | 6920 | 205.558 (2025) |
| BEAUTY ARTISAN S.R.L. SRL | 49481411 | 9602 | 205.487 (2025) |
| ESPAROM HOTEL SRL SRL | 16572440 | 5510 | 205.404 (2025) |
| PROSUD INVEST SRL SRL | 26820209 | 6831 | 205.341 (2025) |
| SIRIUS FARM SRL SRL | 12294317 | 6820 | 205.284 (2025) |
| LAND & WATER GECO EXPLORER S.R.L. SRL | 44451169 | 7112 | 205.279 (2025) |
| PREMIER ETOILE S.R.L. SRL | 46941655 | 6820 | 205.269 (2025) |
| SIMEX FRESH S.R.L. SRL | 51673133 | 4619 | 205.237 (2025) |
| ADVANCED MONTESSORI STUDIES S.R.L. SRL | 49827028 | 8559 | 205.221 (2025) |
| FLORILE CEZAREI S.R.L. SRL | 44584734 | 7411 | 205.122 (2025) |
| THE BRIGHT CORE S.R.L. SRL | 47192271 | 9002 | 205.048 (2025) |
| POZA MEA S.R.L. SRL | 51037209 | 4712 | 205.025 (2025) |
| MIDI SOUND STUDIO SRL SRL | 3022062 | 1820 | 205.017 (2025) |
| GALG BUSINESS S.R.L. SRL | 43495256 | 6619 | 205.005 (2025) |
| INNOVATOR BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 17081158 | 7219 | 204.987 (2025) |
| PRE-IT SOLUTIONS SRL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51448212 | 6210 | 204.924 (2025) |
| ARIA GOLD MNL S.R.L. SRL | 46081933 | 9622 | 204.910 (2025) |
| Q.EURO SERVICII SRL SRL | 15115661 | 6820 | 204.859 (2025) |
| BLINK AGENCY SRL-D SRL | 35764302 | 7420 | 204.848 (2025) |
| MATSON 98 SRL SRL | 10307500 | 7111 | 204.797 (2025) |
| SMILE CONCEPT SRL SRL | 18558647 | 8623 | 204.741 (2025) |
| PLAY&HARMONY S.R.L. SRL | 51215284 | 8693 | 204.700 (2025) |
| MEMOIR MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 40142659 | 5911 | 204.643 (2025) |
| AMUN SOUND DESIGN S.R.L. SRL | 42790541 | 9001 | 204.638 (2025) |
| CRIS MOB PREST SRL SRL | 34325970 | 3100 | 204.530 (2025) |
| ALMA DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 47727804 | 7311 | 204.485 (2025) |
| C&T DIVERS ADVERTISING SRL SRL | 24579865 | 7311 | 204.404 (2025) |
| ROCK DEVELOPMENT HOLDING S.A. SA | 44705682 | 6421 | 204.369 (2025) |
| ECO TRADE IMAGE SRL SRL | 29665657 | 6820 | 204.357 (2025) |