Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 17.929 au depus bilanț pentru 2017 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 182,0 mld RON, e 43,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,6% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 7,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ANB EUROGROUP SRL SRL | 16962567 | 4619 | 83.160 (2025) |
| SMART STICK S.R.L. SRL | 16271529 | 6310 | 83.149 (2023) |
| PINK NOISE S.R.L. SRL | 51834639 | 9020 | 83.141 (2025) |
| DEEA MOBIL TRANS SRL SRL | 22038294 | 4941 | 83.121 (2025) |
| SMB CREATIVE S.R.L. SRL | 49207026 | 7410 | 83.107 (2025) |
| SISTEM DESCHIS S.R.L. SRL | 45213521 | 6220 | 83.082 (2025) |
| BLUE ESTATES SRL SRL | 22971268 | 8299 | 83.080 (2025) |
| KREFAN GREEN ESTATES SRL SRL | 22972026 | 8299 | 83.080 (2025) |
| MACO ECOMMERCE S.R.L. SRL | 47484276 | 9623 | 83.078 (2025) |
| ARHINOVA SRL SRL | 3318301 | 7111 | 83.074 (2025) |
| BOBU LUCICA EXPERT CONTABIL S.R.L. SRL | 51764460 | 6920 | 83.036 (2025) |
| PROIECTE VALSAN SRL SRL | 17668960 | 6812 | 83.027 (2017) |
| ACUMEN INVESTMENTS S.R.L. SRL | 45952761 | 4711 | 82.997 (2025) |
| THANOS PROTECTIVE OPERATIONS SRL SRL | 37123428 | 8001 | 82.926 (2025) |
| KRATOS NATUR SRL SRL | 33218720 | 6820 | 82.898 (2025) |
| ADELAMED S.R.L. SRL | 50115325 | 8621 | 82.885 (2025) |
| BTM PROCONSTRUCT IMPEX SRL SRL | 5948001 | 4100 | 82.869 (2025) |
| CONCIS INSTAL SRL SRL | 16714790 | 4322 | 82.850 (2025) |
| CAPATUL TUNELULUI S.R.L. SRL | 33563752 | 5911 | 82.815 (2025) |
| DOCTOBUS SRL SRL | 36259686 | 8559 | 82.803 (2025) |
| FLORMAR CONT EXPERT S.R.L. SRL | 47141367 | 6920 | 82.800 (2025) |
| ZOBJETS S.R.L. SRL | 48512625 | 7413 | 82.774 (2025) |
| GRYSLY TURISM SRL SRL | 16655830 | 5520 | 82.773 (2025) |
| AIRGUN SRL SRL | 30176905 | 4791 | 82.764 (2025) |
| ALFA BEAUTY EXPERT S.R.L. SRL | 39919272 | 8559 | 82.750 (2025) |
| TRICON STAR DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44461642 | 7020 | 82.706 (2025) |
| PURE & SIMPLE LIFE S.R.L. SRL | 46404171 | 8559 | 82.683 (2025) |
| GHELARTIS S.R.L. SRL | 50620432 | 7410 | 82.650 (2025) |
| RAIL ENGINEERING CONSULTANTS SRL SRL | 30626996 | 7022 | 82.645 (2025) |
| LUCKY STAR STORE SRL SRL | 37303470 | 4711 | 82.632 (2025) |
| PROIECT SEASON RESIDENCE SRL SRL | 30640559 | 4110 | 82.605 (2025) |
| OREA EDU S.R.L. SRL | 47014762 | 7499 | 82.600 (2025) |
| PURPLE AGENCY S.R.L. SRL | 43523410 | 7311 | 82.579 (2025) |
| CONNECT HINT CONSULTING SRL SRL | 31212810 | 7022 | 82.521 (2025) |
| PIAŢETA COTROCENI S.R.L. SRL | 50827013 | 5611 | 82.512 (2025) |
| ZOOM CONSULTING & MANAGEMENT SRL SRL | 31192925 | 7022 | 82.500 (2024) |
| MATT & JO DIGITAL S.R.L. SRL | 45443130 | 7311 | 82.500 (2025) |
| ALITHIS ADVISORY S.R.L. SRL | 44439432 | 7020 | 82.487 (2025) |
| FLOU MEDIA NETWORK S.R.L. SRL | 46529345 | 7020 | 82.472 (2025) |
| DEL ' ARTE IMPRESIONANTE S.R.L. SRL | 45695226 | 4771 | 82.452 (2025) |
| AYLYN SOLO S.R.L. SRL | 51244042 | 6492 | 82.444 (2025) |
| NEXT GEN DIGITAL CO. S.R.L. SRL | 40421220 | 6619 | 82.440 (2025) |
| COFFEE DISTRICT S.R.L. SRL | 51822049 | 5611 | 82.341 (2025) |
| V.I.T.A.L. MEDICAL CENTER SRL SRL | 15438980 | 8622 | 82.339 (2025) |
| NEXT LEVEL PRODUCTION SRL SRL | 36054800 | 9001 | 82.323 (2025) |
| ACTIV STEDO SRL SRL | 14256484 | 8121 | 82.286 (2025) |
| BENEFICIA MIHI S.R.L. SRL | 45825156 | 4939 | 82.274 (2022) |
| IDEAPLUS ADVERTISING SRL SRL | 24362423 | 7311 | 82.258 (2017) |
| PRIME VOLT ENERGY S.R.L. SRL | 51415428 | 7020 | 82.222 (2025) |
| PURESOFTWARE TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L. SRL | 46788846 | 6220 | 82.212 (2025) |