Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 17.929 au depus bilanț pentru 2017 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 182,0 mld RON, e 43,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,6% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 7,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TIGO SPACE DESIGN SRL SRL | 27784031 | 7111 | 6.514 (2025) |
| AARU NOMAD S.R.L. SRL | 44526776 | 4777 | 6.512 (2025) |
| REUNION BNP S.R.L. SRL | 47234083 | 3514 | 6.500 (2025) |
| ZUBYS CUSTOM S.R.L. SRL | 45241327 | 4789 | 6.500 (2024) |
| TENNIS PERFORMANCE TEAM SRL SRL | 35882715 | 9311 | 6.500 (2025) |
| ART BRONZE FOUNDRIES SRL SRL | 35809870 | 2454 | 6.500 (2024) |
| RIGMAROLE AB CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42497011 | 4100 | 6.500 (2025) |
| ADITION S.R.L. SRL | 52894426 | 7112 | 6.480 (2025) |
| VITAVO GROUP S.R.L. SRL | 50826689 | 4634 | 6.479 (2025) |
| REAL STONE SRL SRL | 19075098 | 6810 | 6.465 (2025) |
| FIXNGO MOBILE S.R.L. SRL | 52322793 | 9510 | 6.461 (2025) |
| CENTRUL DE REMORCARE A.L. 2015 SRL SRL | 34347790 | 6622 | 6.460 (2025) |
| OLIMPIC CAR S.R.L. SRL | 46044439 | 9630 | 6.450 (2025) |
| RESHAPE BODY & SOUL S.R.L. SRL | 51387484 | 9622 | 6.449 (2025) |
| S&S CUT S.R.L. SRL | 52812914 | 9621 | 6.441 (2025) |
| ERIKIDS S.R.L. SRL | 48162783 | 4791 | 6.437 (2024) |
| KATAEV-TOUR S.R.L. SRL | 50781137 | 7990 | 6.433 (2025) |
| CREATIVE TOTAL CONCEPT S.R.L. SRL | 40739330 | 8230 | 6.417 (2019) |
| E-LABELS DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48051173 | 6310 | 6.413 (2025) |
| KARARA FRUTT S.R.L. SRL | 44588248 | 4631 | 6.411 (2025) |
| AAHA FOTO&FILM CONCEPT SRL-D SRL | 37945828 | 7420 | 6.409 (2018) |
| IMOACTIVE GLOBAL S.R.L. SRL | 10114789 | 6811 | 6.407 (2025) |
| SKETCH ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 41545692 | 7111 | 6.400 (2025) |
| AUTO TEHNOLOGIC WPS S.R.L. SRL | 39367160 | 4531 | 6.400 (2022) |
| SIZA LITINVEST S.R.L. SRL | 43573214 | 6421 | 6.400 (2024) |
| ODOBESTI PRINT S.R.L. SRL | 41237170 | 1812 | 6.400 (2025) |
| OANA ROCONSTRUCT INVEST S.R.L. SRL | 41944944 | 4399 | 6.400 (2025) |
| TYM HOLDINGS S.R.L. SRL | 51809139 | 6832 | 6.390 (2025) |
| BRICK UP S.R.L. SRL | 46072510 | 4120 | 6.373 (2025) |
| YUM CREATIVE S.R.L. SRL | 42495835 | 7420 | 6.327 (2025) |
| EDITURA POVESTIA S.R.L. SRL | 48476999 | 5811 | 6.321 (2025) |
| COSMAXIM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46385819 | 6812 | 6.303 (2025) |
| PAT-STIL GRUP S.R.L. SRL | 45099886 | 4712 | 6.300 (2024) |
| BACK TO YOU S.R.L. SRL | 51159613 | 7311 | 6.290 (2025) |
| MAMI SI TATI-UNIVERSUL COPILĂRIEI S.R.L. SRL | 42586585 | 8891 | 6.286 (2025) |
| RPH FITFLEX S.R.L. SRL | 45187716 | 9313 | 6.271 (2024) |
| STOICA ANDREI AUTO TRANSPORT S.R.L. SRL | 45528589 | 4778 | 6.247 (2025) |
| CUSTO MEDITERRANEO S.R.L. SRL | 44072815 | 5610 | 6.243 (2025) |
| TRALUCERI SERV S.R.L. SRL | 38570157 | 7430 | 6.235 (2025) |
| CASHCAR AMANET S.R.L. SRL | 39557105 | 6492 | 6.234 (2023) |
| EUROPEAN FLORENCE NIGHTINGALE HOSPITAL SRL SRL | 34682956 | 8697 | 6.221 (2025) |
| YN ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 46179398 | 7111 | 6.219 (2025) |
| PLUGARII S.R.L. SRL | 52403618 | 6811 | 6.215 (2025) |
| KEV INC. S.R.L. SRL | 48939503 | 7020 | 6.213 (2024) |
| SEVERAND CONSULT S.R.L. SRL | 44196660 | 3511 | 6.198 (2025) |
| PRO SERV INSTALATII.HVAC S.R.L. SRL | 44501895 | 4322 | 6.198 (2024) |
| ART CONSTRUCT ENGINEERING SRL SRL | 34559032 | 4100 | 6.196 (2020) |
| TAPUSI CONSTRUCT SRL SRL | 15646612 | 7112 | 6.190 (2025) |
| MAXX TRADING ROM SRL SRL | 17622652 | 4941 | 6.190 (2025) |
| MCUSK S.R.L. SRL | 48978707 | 7420 | 6.183 (2025) |