Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 18.867 au depus bilanț pentru 2018 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 191,2 mld RON, e 43,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,9% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 5,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AXXESS PARTNERS S.R.L. SRL | 34892001 | 6391 | 3.000 (2022) |
| MIGLERINI CONSTRUCT SRL SRL | 23762014 | 4334 | 3.000 (2025) |
| INDUSTRIAL-CONSTRUCT GROUP SRL SRL | 6770335 | 4120 | 3.000 (2023) |
| CC ADVISORY SOLUTIONS SRL SRL | 34402754 | 7020 | 3.000 (2025) |
| LARACOR ELITE SRL SRL | 21127652 | 7020 | 3.000 (2025) |
| XEQUESTRIS SRL SRL | 30765013 | 7020 | 3.000 (2025) |
| AUKERA PROJECT COMPANY SIGMA S.R.L. SRL | 47379645 | 3512 | 3.000 (2022) |
| ATRAXAR ARTPLANNING CONSULT S.R.L. SRL | 42854327 | 7022 | 3.000 (2024) |
| ARTISTICCREATION S.R.L. SRL | 51396466 | 9622 | 3.000 (2025) |
| ANTURAJ NETWORK S.R.L. SRL | 50149751 | 9020 | 2.998 (2025) |
| PREMIUM ADVANCE CLEANING S.R.L. SRL | 46523938 | 8121 | 2.994 (2022) |
| MOOZ SRL SRL | 37784551 | 1429 | 2.992 (2025) |
| CLASS ELEGANCE STYLE SRL SRL | 37966995 | 4645 | 2.992 (2025) |
| YAHEL INVESTMENTS SRL SRL | 38510546 | 6831 | 2.985 (2024) |
| BEST EURO TAXI S.R.L. SRL | 44462540 | 4933 | 2.985 (2025) |
| DATA NETSOFT GROUP SRL SRL | 13418847 | 6190 | 2.985 (2025) |
| ARTMILK CREATIVITY HUB S.R.L. SRL | 44470942 | 9012 | 2.970 (2023) |
| GIS ENGINEERING SRL SRL | 37720000 | 4712 | 2.962 (2021) |
| ROSABETH COMPANY SRL SRL | 16702036 | 6832 | 2.959 (2025) |
| QUANTUM TRADE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45142331 | 7022 | 2.957 (2024) |
| VEVE - CATIFE SRL SRL | 15428260 | 8512 | 2.957 (2016) |
| FAMOUS STAF SRL SRL | 33929153 | 5229 | 2.953 (2025) |
| INAINDESIGN S.R.L. SRL | 48762931 | 7410 | 2.950 (2025) |
| LIFE ENERGY TEAM S.R.L. SRL | 33468793 | 4619 | 2.950 (2025) |
| NISI CONSTRUCT SRL SRL | 4360282 | 4322 | 2.950 (2025) |
| SCI IDOINE SRL SRL | 32453069 | 6831 | 2.949 (2023) |
| ECOM TRADE S.R.L. SRL | 47817966 | 4791 | 2.946 (2025) |
| CARPATHIAN VIEW SRL SRL | 37704250 | 7420 | 2.940 (2022) |
| ATC FILMS SRL SRL | 37468052 | 5911 | 2.930 (2025) |
| BESTPI SYSTEMS S.R.L. SRL | 45392818 | 8009 | 2.923 (2025) |
| CHESS ADVANCED TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 50691603 | 5829 | 2.916 (2025) |
| BIO MEDIC SHOP S.R.L. SRL | 38657572 | 4791 | 2.914 (2019) |
| BCC GLOBAL AUTO S.R.L. SRL | 41916189 | 4939 | 2.911 (2024) |
| MAATERRA VIBE S.R.L. SRL | 42479724 | 8690 | 2.902 (2025) |
| STORESORT S.R.L. SRL | 52928367 | 5520 | 2.900 (2025) |
| COLONADA CONSULTANTA PROIECTARE S.R.L. SRL | 40178768 | 8130 | 2.900 (2021) |
| VIO MILLENIUM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41045867 | 4100 | 2.900 (2024) |
| RSDA SERVICII S.R.L. SRL | 39537019 | 8299 | 2.900 (2021) |
| CONTACT - AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 14810600 | 6622 | 2.880 (2024) |
| SMART WEB CONCEPT SRL SRL | 19166099 | 6201 | 2.877 (2025) |
| DELTA IRIDIUM INVEST SRL SRL | 22046300 | 6812 | 2.873 (2023) |
| ALMA FILM PRODUCTION SRL SRL | 18888688 | 5911 | 2.852 (2025) |
| TIM FASHION CONSULTING SRL SRL | 30177722 | 8230 | 2.850 (2023) |
| LA MARA BUSINESS SRL SRL | 29877048 | 5611 | 2.849 (2024) |
| CFB&D SRL SRL | 12579071 | 7311 | 2.845 (2019) |
| BEAUTIFUL BROWS BY ANCA IONESCU S.R.L. SRL | 50157401 | 9622 | 2.845 (2025) |
| CREATIVE ST-ART DESIGN SRL SRL | 28274073 | 6210 | 2.840 (2025) |
| PIXELMATRIX S.R.L. SRL | 39991529 | 5821 | 2.840 (2025) |
| FUN MOTO & MORE SRL SRL | 24323165 | 4540 | 2.836 (2025) |
| CALUTZE'S HANDMADE S.R.L. SRL | 42313739 | 4791 | 2.835 (2025) |