Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 20.813 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CARDINAL CONNECT S.R.L. SRL | 43692932 | 6210 | 214.148 (2025) |
| PIESSE S.R.L. SRL | 41584390 | 7020 | 214.135 (2021) |
| PARALEL MEDIA S.R.L. SRL | 47962443 | 9001 | 214.106 (2025) |
| PUBLICITATE DE LA A LA Z SRL SRL | 36450103 | 4618 | 213.998 (2025) |
| METROSOPHIAN MARIX SRL SRL | 36378717 | 5630 | 213.954 (2018) |
| ACCOUNT SYSTEM PLUS SRL SRL | 38079240 | 6920 | 213.931 (2025) |
| EVAL AUTO S.R.L. SRL | 47389738 | 7022 | 213.911 (2025) |
| TERA IMOBILIARE SRL SRL | 14123089 | 6831 | 213.908 (2025) |
| INGENIOUS BASTARDS TATTOO S.R.L. SRL | 44391644 | 9699 | 213.884 (2025) |
| LOGI ACADEMY S.R.L. SRL | 44430581 | 8552 | 213.845 (2025) |
| ANNANĂSTASE MEDICAL SRL SRL | 36726668 | 8622 | 213.830 (2025) |
| GCC GENERAL CERAMIC CONCEPT S.R.L. SRL | 46849358 | 4333 | 213.821 (2025) |
| AMBIENTAL HOUSE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42071392 | 4100 | 213.804 (2025) |
| SYSTEMIQ S.R.L. SRL | 52649079 | 6210 | 213.789 (2025) |
| PREMIUM TRADE CONSULTING SRL SRL | 23542078 | 5221 | 213.729 (2025) |
| NOVA TRAVEL SRL SRL | 1592741 | 7911 | 213.709 (2025) |
| SAPELIO INTERNATIONAL SRL SRL | 3146907 | 6820 | 213.687 (2025) |
| CADUM SERVICES S.R.L. SRL | 49769415 | 4511 | 213.669 (2025) |
| PAS IMOB DEVELOPMENT SRL SRL | 28289090 | 6820 | 213.643 (2025) |
| BEST4IT RETAIL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43110015 | 6210 | 213.637 (2025) |
| MICAN DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 49323756 | 4634 | 213.625 (2025) |
| BEBE ANGHELINA CONSULTING S.R.L. SRL | 36495563 | 4933 | 213.619 (2025) |
| SINCROMIA CONCEPT SRL SRL | 35142040 | 7311 | 213.606 (2025) |
| VAL VANTA SPORT DESIGN CONCEPT S.R.L. SRL | 43476971 | 4791 | 213.601 (2025) |
| CONSTANT DENT S.R.L. SRL | 43715050 | 8623 | 213.588 (2025) |
| EDMOND INTERNATIONALE SRL SRL | 16776246 | 4779 | 213.573 (2025) |
| ZAZULETE SRL SRL | 37661036 | 9609 | 213.521 (2025) |
| CCC CENTRAL INVEST SRL SRL | 30524350 | 7311 | 213.314 (2022) |
| CAFENIM CZ S.R.L. SRL | 50894497 | 5630 | 213.281 (2025) |
| DENTAL TURDA S.R.L. SRL | 37996805 | 8623 | 213.270 (2025) |
| EMIN AUDIT SI CONSULTANTA FINANCIARA S.R.L. SRL | 49526750 | 6920 | 213.220 (2025) |
| M & L SERVICE AUTO IMPEX SRL SRL | 22038260 | 9531 | 213.163 (2025) |
| ONPOINT CONTENT S.R.L. SRL | 45770344 | 7311 | 213.147 (2025) |
| LUXURY ART PHOTO SRL SRL | 33326179 | 8299 | 213.124 (2025) |
| ROMANTIC ART SRL SRL | 32819705 | 4779 | 213.116 (2025) |
| CASA CONT EXPERT SRL SRL | 19181110 | 6920 | 213.078 (2025) |
| FAIOLA INVESTMENT GROUP S.R.L. SRL | 41602186 | 6811 | 213.069 (2025) |
| CLONEHUB HOUSE S.R.L. SRL | 43243895 | 6210 | 213.056 (2025) |
| MIND TREE TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 47307177 | 6210 | 213.032 (2024) |
| PROGER UTILITIES S.R.L. SRL | 50153124 | 4221 | 213.007 (2025) |
| L&P EXPERTS S.R.L. SRL | 49023023 | 6190 | 212.992 (2025) |
| LIBERTY INT SEE SRL SRL | 36959850 | 7911 | 212.945 (2025) |
| ILECOM GASTROBAR SRL SRL | 1584447 | 6820 | 212.926 (2025) |
| ANGHEL FORNITURA SRL SRL | 33959901 | 4650 | 212.925 (2025) |
| VITTORIA OBS-GYN S.R.L. SRL | 51208139 | 8622 | 212.911 (2025) |
| LUNINATE CONCEPT S.R.L. SRL | 44769368 | 7330 | 212.904 (2025) |
| CV BROKER TEAM SRL SRL | 38172402 | 6820 | 212.874 (2025) |
| SPINORTECH S.R.L. SRL | 51656566 | 6210 | 212.854 (2025) |
| ZIA PROPERTY INVESTMENT S.R.L. SRL | 52248131 | 6812 | 212.845 (2025) |
| C WEB DESIGN BUSINESS S.R.L. SRL | 34632117 | 6201 | 212.835 (2025) |