Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 20.811 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SIRAR SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43852251 | 6201 | 121.948 (2025) |
| ZAVAT SERVICE SRL SRL | 11763695 | 7022 | 121.902 (2024) |
| INTERNIO SYSTEMS SRL SRL | 28237865 | 7219 | 121.875 (2025) |
| EUROHONIG CONSULTING SRL SRL | 18927701 | 7022 | 121.852 (2025) |
| ORANGE REAL ESTATE S.R.L. SRL | 48005037 | 6820 | 121.852 (2024) |
| ART LINES GRUP Ltd. SRL SRL | 16004580 | 7311 | 121.840 (2025) |
| FIRST COFFEE S.R.L. SRL | 50551588 | 5630 | 121.838 (2025) |
| NOUNS PROJECT S.R.L. SRL | 49139452 | 4791 | 121.823 (2025) |
| ZEROGON PROJECT S.R.L. SRL | 48235842 | 4933 | 121.791 (2025) |
| VIDEOMAT S.R.L. SRL | 50569186 | 7420 | 121.710 (2025) |
| ON STOCK INNOVATION S.R.L. SRL | 48386586 | 4791 | 121.550 (2025) |
| KETIZA REAL ESTATE SRL SRL | 29053372 | 6812 | 121.538 (2019) |
| MAGIC SMELLS S.R.L. SRL | 40951250 | 4645 | 121.534 (2025) |
| NEUROFEEDBACK HUB S.R.L. SRL | 50737115 | 8696 | 121.519 (2025) |
| HORECA AUTOMATION S.R.L. SRL | 41603440 | 6201 | 121.506 (2025) |
| DIGITAL NEST ADVISOR S.R.L. SRL | 50891610 | 6311 | 121.500 (2025) |
| AXIONET RENEWABLE S.R.L. SRL | 48562747 | 3512 | 121.447 (2025) |
| TERRANOVA CONSULT SRL SRL | 14743536 | 7414 | 121.429 (2025) |
| DATA IQ S.R.L. SRL | 51921948 | 6392 | 121.424 (2025) |
| DECODE & DEPLOY S.R.L. SRL | 47312858 | 6201 | 121.390 (2025) |
| L&P WASH SERVICE SRL SRL | 16840543 | 6820 | 121.345 (2025) |
| AURA SERVICII S.R.L. SRL | 50240620 | 7330 | 121.344 (2025) |
| LAYANA CLINIC DENT S.R.L. SRL | 49666681 | 8623 | 121.329 (2025) |
| TECNOFIN CONSIMPEX SRL SRL | 37214810 | 7112 | 121.319 (2025) |
| BRANDIO APP S.R.L. SRL | 36087300 | 6010 | 121.301 (2025) |
| LUXEVISION S.R.L. SRL | 39530754 | 6831 | 121.267 (2025) |
| WST OMNICHANNEL S.R.L. SRL | 45200459 | 8299 | 121.265 (2024) |
| NUTRIMED EXPRESS S.R.L. SRL | 40883709 | 8559 | 121.200 (2025) |
| ACCOUNTING MANAGEMENT BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 28016368 | 7022 | 121.192 (2020) |
| EMA MEDONT SRL SRL | 35976232 | 8622 | 121.189 (2025) |
| ULTRA CONSTRUCT SRL SRL | 17246930 | 7112 | 121.184 (2025) |
| MAJOOK S.R.L. SRL | 46338442 | 4791 | 121.184 (2025) |
| NICOLO AERO CLUB S.R.L. SRL | 40922468 | 5110 | 121.174 (2024) |
| TULIP CONSULTING & SERVICES (TCS) SRL SRL | 15518010 | 6920 | 121.164 (2025) |
| AMEDIVA CONSULT SRL SRL | 30426394 | 7020 | 121.149 (2025) |
| FORTIS CAPITAL GROWTH S.R.L. SRL | 51731196 | 8299 | 121.141 (2025) |
| THEAMS METAVISION S.R.L. SRL | 47046152 | 6220 | 121.127 (2025) |
| VICPEC TEAM SRL SRL | 37015167 | 4618 | 121.089 (2025) |
| QUANTUM FINANCIAL ADVISORY SRL SRL | 35550996 | 6920 | 121.047 (2025) |
| VIRONTECH S.R.L. SRL | 51617990 | 6210 | 121.021 (2025) |
| NEN ICT CONSULTING S.R.L. SRL | 39402984 | 6290 | 121.020 (2025) |
| JAZZ INN S.R.L. SRL | 47623757 | 6820 | 121.008 (2025) |
| SMART SPORT MARKETING SRL SRL | 35086412 | 9329 | 120.983 (2025) |
| MUNCAN PROJECTS S.R.L. SRL | 48442325 | 6311 | 120.978 (2025) |
| EPIR TRADING SRL SRL | 15558634 | 4332 | 120.966 (2025) |
| DENTAL SAFE SRL SRL | 12647087 | 8623 | 120.950 (2025) |
| MAISON D'ESTHETIQUE SALON SRL SRL | 37258212 | 9621 | 120.937 (2025) |
| WISARK S.R.L. SRL | 49155075 | 7022 | 120.931 (2025) |
| OSKAR EDUCATION GROUP BRAND S.R.L. SRL | 42590276 | 8891 | 120.920 (2025) |
| OKORNILOV IT S.R.L. SRL | 49268325 | 6210 | 120.918 (2025) |