Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 20.811 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NINAPED SRL SRL | 19069878 | 8622 | 116.535 (2025) |
| NAGAOROCHI SRL SRL | 35431634 | 7311 | 116.524 (2025) |
| GEORGISIM COC S.R.L. SRL | 41068100 | 4711 | 116.389 (2025) |
| AKESO MEDFIDES S.R.L. SRL | 45217213 | 8622 | 116.376 (2025) |
| AIDE AUDIT EXPERT CONT SRL SRL | 35232275 | 6920 | 116.356 (2025) |
| EQUILIBRIUM PILATES S.R.L. SRL | 49172513 | 9313 | 116.322 (2025) |
| ABUNDENT FELIX S.R.L. SRL | 38874920 | 4941 | 116.308 (2025) |
| GEO LUX CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50331299 | 4333 | 116.305 (2025) |
| DAKAR DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 50075638 | 9621 | 116.282 (2025) |
| ICEMED TECH S.R.L. SRL | 48415592 | 4619 | 116.271 (2025) |
| MANACONS EXPERT SRL SRL | 37143433 | 7022 | 116.240 (2025) |
| ROCARS LIMITED S.R.L. SRL | 46982876 | 4511 | 116.235 (2025) |
| TRIO-ORIENT COM SRL SRL | 11218907 | 6832 | 116.232 (2025) |
| A2Z SPORT SRL SRL | 37038527 | 6832 | 116.222 (2025) |
| NEVOSKY S.R.L. SRL | 29724176 | 6820 | 116.214 (2025) |
| FUNERARE EXPERT S.R.L. SRL | 44167214 | 9630 | 116.211 (2025) |
| CHAMELEON SKILLS S.R.L. SRL | 43662494 | 5912 | 116.083 (2025) |
| IMPERIOS ACCENTE S.R.L. SRL | 42085894 | 7410 | 116.067 (2025) |
| POZITIVE INVEST COMPANY SRL SRL | 37351183 | 6831 | 116.043 (2025) |
| NIVEL ARHI SRL SRL | 21462231 | 7111 | 116.000 (2025) |
| BONA VISTA PROJECT MANAGEMENT SRL SRL | 16702052 | 6832 | 115.959 (2025) |
| M. ASSOCIATES LOGISTIC AND TRADING SRL SRL | 11474107 | 4690 | 115.948 (2025) |
| CAVALLIOTI SRL SRL | 3574741 | 5811 | 115.948 (2025) |
| WELLBEING MEDICAL CENTER S.R.L. SRL | 36687313 | 8699 | 115.920 (2025) |
| SOLUŢII FINANCIARE SMART SRL SRL | 36312364 | 6619 | 115.919 (2025) |
| BEST BUY IMOBILIARE S.R.L. SRL | 40131293 | 6831 | 115.909 (2025) |
| DAVID GOLD 2024 S.R.L. SRL | 50535671 | 4941 | 115.900 (2025) |
| ACURATEŢEA SRL SRL | 15259705 | 6920 | 115.900 (2025) |
| PREP INTEGRATED PROJECT SRL SRL | 9550890 | 7022 | 115.853 (2025) |
| MARY 2017 FRIZEURS SALON S.R.L. SRL | 38560080 | 9621 | 115.839 (2025) |
| ELINE STUDIOS S.R.L. SRL | 48018665 | 4791 | 115.830 (2025) |
| ALLMET TRADING IMPORT SRL SRL | 30939802 | 4612 | 115.788 (2025) |
| LOYAL TRADING SRL SRL | 31055723 | 6622 | 115.768 (2025) |
| FIBULALART S.R.L. SRL | 45421441 | 9002 | 115.766 (2025) |
| ALFA & OMEGA CONCEPT S.R.L. SRL | 46929783 | 4771 | 115.755 (2025) |
| ALINA CATERING S.R.L. SRL | 46752788 | 4711 | 115.723 (2025) |
| MAIER DESIGN S.R.L. SRL | 37426189 | 7410 | 115.708 (2025) |
| EXYROM SERV SRL SRL | 30470322 | 7020 | 115.700 (2025) |
| KRISPAR ACTIV S.R.L. SRL | 41194931 | 9525 | 115.672 (2025) |
| PARKLEX REAL ESTATE S.A. SA | 37439316 | 6810 | 115.650 (2022) |
| BIO BALANCE SRL SRL | 22560971 | 9604 | 115.632 (2022) |
| BIMMERS S.R.L. SRL | 49608958 | 4511 | 115.614 (2025) |
| SMART MOVE PROPERTIES SRL SRL | 36575697 | 6831 | 115.611 (2025) |
| AS PRO ADMINISTRARE IMOBILE SRL SRL | 22708645 | 6832 | 115.600 (2025) |
| VASCUCARE INNOVATIONS S.R.L. SRL | 49130208 | 8621 | 115.557 (2025) |
| NUSIFIL ART S.R.L. SRL | 45650429 | 7410 | 115.536 (2025) |
| STOIOVICIDENT S.R.L. SRL | 48437973 | 8623 | 115.500 (2025) |
| CANOPIA BIMAR SRL SRL | 36813900 | 6831 | 115.498 (2025) |
| BIROU DE DESIGN ANDREEA ANGHELESCU S.R.L. SRL | 39387728 | 7413 | 115.488 (2025) |
| SIMA PERFECT SERVICES S.R.L. SRL | 22482997 | 6832 | 115.400 (2025) |