Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 20.811 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GLOBAL BUSINESS INTERNATIONAL SRL SRL | 22274007 | 6920 | 101.140 (2025) |
| TARGUL CARTII IASI S.R.L. SRL | 40606767 | 5231 | 101.125 (2024) |
| NIC & GE EXECUTIV SRL SRL | 37539188 | 2511 | 101.118 (2025) |
| FAST EXCHANGE S.R.L. SRL | 43469966 | 4211 | 101.117 (2025) |
| ADA & PAT SERVICES S.R.L. SRL | 41082113 | 8211 | 100.950 (2025) |
| ROADSHOW EVENTS & LOGISTICS SRL SRL | 30410860 | 7311 | 100.870 (2025) |
| VIBE FITNESS S.R.L. SRL | 43110686 | 9319 | 100.857 (2025) |
| DIGITAL METAMORFOSI S.R.L. SRL | 43286209 | 6202 | 100.840 (2025) |
| YELLOW MAGAZINE S.R.L. SRL | 40857688 | 7311 | 100.840 (2025) |
| MT CONT ACTIV SRL SRL | 15421750 | 6920 | 100.800 (2025) |
| ELITE LIFE COUNSELING S.R.L. SRL | 46909077 | 8559 | 100.800 (2025) |
| SAL ACCOUNT S.R.L. SRL | 49967820 | 6920 | 100.800 (2025) |
| GOLGAN COM IMPEX SRL SRL | 7345260 | 4711 | 100.792 (2025) |
| FOCUS MEDICAL GRUP SRL SRL | 14919595 | 8621 | 100.784 (2025) |
| NEVILLESOCEAN S.R.L. SRL | 46094739 | 8559 | 100.715 (2025) |
| DIABIS MED S.R.L. SRL | 50234644 | 8622 | 100.709 (2025) |
| PCF CAPITAL S.R.L. SRL | 47904485 | 7020 | 100.697 (2025) |
| TREND BENDERS S.R.L. SRL | 50190599 | 7311 | 100.685 (2025) |
| ELITE MOTORS S.R.L. SRL | 49094768 | 4791 | 100.650 (2025) |
| INCENTIVE PROPERTY S.R.L. SRL | 47688853 | 6810 | 100.647 (2025) |
| ROKAT CALL S.R.L. SRL | 47359656 | 8559 | 100.646 (2025) |
| DAVA SAFE SRL SRL | 31266224 | 4646 | 100.631 (2025) |
| DANA RAZBOIU COMPANY SRL SRL | 19194803 | 5911 | 100.624 (2025) |
| PICKTWO ARCHI S.R.L. SRL | 44701036 | 6421 | 100.580 (2025) |
| CREATIVE PHILOSOPHY S.R.L. SRL | 47941220 | 7420 | 100.580 (2025) |
| PROMOTE STUDIO SRL SRL | 17878074 | 9622 | 100.570 (2025) |
| JOYNEST CONCEPT S.R.L. SRL | 52862629 | 8559 | 100.555 (2025) |
| REDTRAVELSOLUTIONS S.R.L. SRL | 43335387 | 7330 | 100.520 (2025) |
| INGEN DIGITAL ROMANIA S.R.L. SRL | 43283237 | 4761 | 100.494 (2025) |
| RYNWA S.R.L. SRL | 50328960 | 5520 | 100.479 (2025) |
| EYE PRODUCT SRL SRL | 13699297 | 5912 | 100.470 (2025) |
| HUNDO TECH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51574970 | 6310 | 100.373 (2025) |
| COCORIX PLUS S.R.L. SRL | 43303865 | 5913 | 100.373 (2025) |
| ADHOC STUDIO S.R.L. SRL | 43258888 | 5911 | 100.210 (2025) |
| DATA HOLD SRL SRL | 38206491 | 6832 | 100.200 (2025) |
| FREERIDER MEDIA S.R.L. SRL | 42234180 | 7311 | 100.165 (2025) |
| COLŢUL COFETARILOR S.R.L. SRL | 37740890 | 1071 | 100.153 (2025) |
| LITHE LOOP S.R.L. SRL | 48058040 | 6202 | 100.143 (2025) |
| CENTRUL DE INTERVENTIE PSIHOLOGICA SI PSIHOTERAPIE SUPPORT & CARE S.R.L. SRL | 46105757 | 8693 | 100.140 (2025) |
| ANDREEA VELICAN FOTOGRAF SRL SRL | 36519840 | 7420 | 100.113 (2025) |
| DENO INGREDIENT SRL SRL | 8597614 | 7020 | 100.110 (2024) |
| LAPTOP GARAGE SRL SRL | 32462580 | 6220 | 100.092 (2025) |
| DREAM DO ACHIEVE S.R.L. SRL | 45488050 | 8559 | 100.078 (2025) |
| LAURA H ATI S.R.L. SRL | 47854670 | 8622 | 100.050 (2025) |
| PRAGMACOMMUNICATION MENTORING S.R.L. SRL | 44835372 | 8559 | 100.048 (2023) |
| CIRCULAR MATTER S.R.L. SRL | 51688002 | 7020 | 100.000 (2025) |
| LEV ALON MEDINVEST S.R.L. SRL | 41846890 | 7020 | 100.000 (2025) |
| MICRA HUMAN RESOURCES S.R.L. SRL | 47654435 | 6920 | 100.000 (2025) |
| ISTANBUL TEKNIK ROMANIA S.R.L. SRL | 49540240 | 4213 | 100.000 (2025) |
| HIDROTURISM SRL SRL | 24868022 | 5510 | 100.000 (2025) |