Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 22.478 au depus bilanț pentru 2020 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 242,3 mld RON, e 43,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,6% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| WHITE SPIRIT COMPANY S.R.L. SRL | 45286060 | 3523 | 331.642 (2025) |
| PSYMED - GI SRL SRL | 14746087 | 8621 | 331.578 (2025) |
| LUC CONSULTING SRL SRL | 16482534 | 9621 | 331.571 (2025) |
| ISTROS AUTOMATA S.R.L. SRL | 49657470 | 6210 | 331.516 (2025) |
| DARING EXECUTIVE COACHING SRL SRL | 29597048 | 8559 | 331.469 (2025) |
| MEDIEVALUM RETAIL SRL SRL | 32882036 | 4778 | 331.434 (2025) |
| M.E.C.C.A. SERVICE SRL SRL | 5988120 | 6920 | 331.421 (2025) |
| KROMA ESTATE S.R.L. SRL | 43371746 | 4771 | 331.337 (2024) |
| TOUCHSIZE S.R.L. SRL | 44291084 | 6210 | 331.183 (2025) |
| EUROPERATOR RSVTI SRL SRL | 32383141 | 7120 | 331.039 (2025) |
| SPARKLING MINDS S.R.L. SRL | 50870277 | 7330 | 330.900 (2025) |
| NIM BUSINESS COMPANY S.R.L. SRL | 49075685 | 7820 | 330.849 (2025) |
| SHOPLINK S.R.L. SRL | 49077554 | 4791 | 330.841 (2025) |
| MATERA COFFEE TRIP S.R.L. SRL | 51347080 | 5630 | 330.830 (2025) |
| SUNDECOR S.R.L. SRL | 43686248 | 4751 | 330.801 (2025) |
| CIONI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49928030 | 6210 | 330.794 (2025) |
| MAX ASIVET SRL SRL | 28339806 | 7500 | 330.772 (2025) |
| UNIVERSAL CAREERS AGENCY S.R.L. SRL | 50810623 | 7810 | 330.767 (2025) |
| MONDO PET VET S.R.L. SRL | 40645154 | 7500 | 330.765 (2025) |
| INTOCO SERVICII SRL SRL | 37259919 | 6920 | 330.764 (2025) |
| VPA DATA HOLDINGS SRL SRL | 31111963 | 6820 | 330.764 (2025) |
| FINANCIAL SOLUTIONS KEYS S.R.L. SRL | 41374959 | 6310 | 330.579 (2025) |
| SMART ACCOUNTING & TAX ADVISORS SRL SRL | 38366131 | 6311 | 330.568 (2025) |
| O SACOȘĂ CU TEI S.R.L. SRL | 45535799 | 6421 | 330.437 (2025) |
| CAEBANA FINANCIAL CONSULTING S.R.L. SRL | 32839753 | 7022 | 330.426 (2025) |
| OGVA INSIDE S.R.L. SRL | 39607440 | 8552 | 330.387 (2025) |
| AM-PM CONTAB S.R.L. SRL | 12071439 | 6920 | 330.350 (2025) |
| GOLDEN ACCOUNTING EXPERTS SRL SRL | 33476648 | 6920 | 330.330 (2025) |
| FINMASTERS S.R.L. SRL | 48132162 | 6391 | 330.310 (2025) |
| ROQ MEDICAL S.R.L. SRL | 51591670 | 4619 | 330.294 (2025) |
| IVY GRID SERVICES S.R.L. SRL | 42457335 | 7112 | 330.285 (2025) |
| PERMA PRINT S.R.L. SRL | 50308903 | 1812 | 330.275 (2025) |
| SEKKO CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 28760715 | 6210 | 330.136 (2025) |
| AYUSH CELL ROMANIA S.R.L. SRL | 5509227 | 8559 | 330.095 (2025) |
| NOVASOFT SERVICES SRL SRL | 8582664 | 7022 | 330.000 (2025) |
| FASHION UNIQUE STYLE S.R.L. SRL | 43375047 | 4771 | 329.797 (2025) |
| ROADIX GROUP S.R.L. SRL | 49766966 | 6220 | 329.782 (2025) |
| QVETA CENTER S.R.L. SRL | 41470603 | 3100 | 329.728 (2025) |
| SMALITT DIDIBOR DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45607380 | 6209 | 329.663 (2025) |
| ANILY AGENCY S.R.L. SRL | 50953801 | 9329 | 329.637 (2025) |
| MERA FAST TRANS S.R.L. SRL | 41032654 | 4941 | 329.580 (2025) |
| INTERACTIVE PIXELS SRL SRL | 30019714 | 6201 | 329.501 (2023) |
| LMB STRUCTURI SRL SRL | 23477344 | 7112 | 329.393 (2025) |
| TOTALL GLOBAL LOGISTICS S.R.L. SRL | 45137769 | 5229 | 329.336 (2025) |
| JAC FOCUS S.R.L. SRL | 45151054 | 6310 | 329.274 (2025) |
| CITYLIFE INVEST S.R.L. SRL | 45884349 | 6832 | 329.114 (2025) |
| NIARE CREATIVE MANAGEMENT SRL SRL | 37246390 | 6820 | 328.925 (2025) |
| MB TEAM INSURANCE AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 40312001 | 6209 | 328.919 (2025) |
| GAV ASSISTANCE S.R.L. SRL | 50705822 | 4120 | 328.840 (2025) |
| SIMPLY THAT PROJECTS SRL SRL | 33751381 | 8552 | 328.832 (2025) |