Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 22.477 au depus bilanț pentru 2020 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 242,3 mld RON, e 43,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,6% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PROCONS AX IMPEX SRL SRL | 6479019 | 7112 | 148.000 (2025) |
| QUANTUM ACOUSTICS SRL SRL | 35463768 | 4740 | 148.000 (2024) |
| ABSTR8 SRL SRL | 36961043 | 6201 | 148.000 (2025) |
| PROFOCUS MEDIA SRL SRL | 37731018 | 5911 | 147.976 (2025) |
| TONI'SPARKLE SRL SRL | 31351630 | 5610 | 147.918 (2024) |
| FINANCIARUM BNK S.R.L. SRL | 49566020 | 7020 | 147.900 (2025) |
| BIZ'ART EXPERT SRL SRL | 14122890 | 7810 | 147.891 (2025) |
| SUMAN ADV SRL SRL | 31318447 | 7311 | 147.882 (2025) |
| SEBASTIAN RECORDING S.R.L. SRL | 39933633 | 5912 | 147.877 (2025) |
| METAWISDOM LEADERSHIP S.R.L. SRL | 51514332 | 8559 | 147.853 (2025) |
| ACTIVICE ORGANISATION S.R.L. SRL | 41574604 | 7020 | 147.850 (2025) |
| PROMERIT MANAGEMENT SRL SRL | 23404989 | 6820 | 147.850 (2025) |
| BOLINET S.R.L. SRL | 48581889 | 8623 | 147.832 (2025) |
| CUPPINGS S.R.L. SRL | 39041278 | 4637 | 147.807 (2025) |
| SANT-CORI SRL SRL | 14444127 | 4711 | 147.751 (2025) |
| REFPROIECT ARHITECTURA SRL SRL | 17749622 | 7111 | 147.748 (2025) |
| ACTIV HOSPITALITY SRL SRL | 37928193 | 6832 | 147.737 (2024) |
| SIV ASIG SMD - AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 14978630 | 6622 | 147.698 (2025) |
| TSF FULFILL LOGISTIC S.R.L. SRL | 44284338 | 4791 | 147.632 (2025) |
| EASY ESTATE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47768367 | 4120 | 147.606 (2025) |
| TRUE DATA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48976765 | 6203 | 147.590 (2025) |
| INSIGHT MARKET DATA S.R.L. SRL | 51052365 | 7020 | 147.511 (2025) |
| DORIC DESIGN SRL SRL | 3146532 | 7111 | 147.482 (2025) |
| VIDEO LABORATORY S.R.L. SRL | 52133778 | 7311 | 147.479 (2025) |
| AVICULTORUL MAGAZIN SRL SRL | 33964835 | 5813 | 147.449 (2025) |
| MIDRAS DESIGN INNOVATIVE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 36843374 | 7413 | 147.391 (2025) |
| MALCHI REAL ESTATE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 51747400 | 5520 | 147.379 (2025) |
| A&L TEHNIC CONSULTING S.R.L. SRL | 49872304 | 7112 | 147.378 (2025) |
| BIA PROPRIETĂŢI SRL SRL | 30720380 | 6832 | 147.344 (2025) |
| EMES PRODUCTION SRL SRL | 38353166 | 9001 | 147.279 (2025) |
| DAILY GRIND S.R.L. SRL | 48022747 | 5630 | 147.225 (2025) |
| HONEYBEAUTY S.R.L. SRL | 43764320 | 9621 | 147.220 (2025) |
| CONCEPT DECOR S.R.L. SRL | 48625675 | 4332 | 147.214 (2025) |
| SEB CREATIVE DESIGN SOLUTIONS CENTRUM SRL SRL | 37245344 | 4778 | 147.206 (2025) |
| STRAUSEN ENERGY S.R.L. SRL | 42492642 | 3512 | 147.193 (2022) |
| QUANTUM8 REALTY S.R.L. SRL | 41026008 | 6831 | 147.191 (2022) |
| FAVA MARKET S.R.L. SRL | 47654320 | 4791 | 147.135 (2025) |
| MACOMB SA SA | 1568174 | 6820 | 147.090 (2025) |
| SMART INVEST & SHARE S.R.L. SRL | 40913923 | 5222 | 147.085 (2025) |
| GEORGE IMOBILIARE SRL SRL | 15943532 | 6820 | 147.080 (2025) |
| GEMMA ROMÂNIA S.R.L. SRL | 41202740 | 4690 | 147.044 (2025) |
| DHI HANOVER INVESTITII SRL SRL | 18588397 | 4110 | 147.019 (2025) |
| MATIDEO SRL SRL | 36384689 | 6310 | 147.015 (2025) |
| SEBASTOS RECORD S.R.L. SRL | 45178815 | 7311 | 147.002 (2025) |
| THE BEST REAL ESTATE S.R.L. SRL | 50716201 | 6831 | 146.994 (2025) |
| MIRA VEGA S.R.L. SRL | 47609990 | 7112 | 146.978 (2025) |
| MONOLITHIC MEDIA PROD SRL SRL | 34148819 | 5911 | 146.954 (2025) |
| SAFE PATH ADVISORS S.R.L. SRL | 51126276 | 7499 | 146.943 (2025) |
| PM EXPERT SERVICE S.R.L. SRL | 41665842 | 7499 | 146.942 (2025) |
| FIBER NETWORKS SERVICES S.R.L. SRL | 41723358 | 4321 | 146.905 (2025) |