Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 22.477 au depus bilanț pentru 2020 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 242,3 mld RON, e 43,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,6% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OFFICE IMOBILIARE S.R.L. SRL | 52006014 | 6820 | 41.900 (2025) |
| CLUCERULUI IMOBILIARE SRL SRL | 34464951 | 6831 | 41.898 (2018) |
| CREATELIER STUDIO SRL SRL | 37925170 | 7410 | 41.873 (2023) |
| ECSTONE CONCEPT S.R.L. SRL | 47113464 | 7020 | 41.848 (2025) |
| AZIZ INVESTEMENT SRL SRL | 18240898 | 0111 | 41.840 (2025) |
| HALLMAN INVEST S.R.L. SRL | 45067817 | 6811 | 41.840 (2023) |
| ANA MEDIA PROMOTING S.R.L. SRL | 35137354 | 7311 | 41.840 (2025) |
| PICHOO E&E TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 27061018 | 6201 | 41.832 (2025) |
| HOME SWEET HOME PROPERTIES SRL SRL | 38385087 | 6832 | 41.826 (2025) |
| OB GYN HEALTH CONSULTIES SRL SRL | 32672395 | 8622 | 41.826 (2025) |
| GREEN SMART CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 42883730 | 6811 | 41.824 (2024) |
| ERTASTREP S.R.L. SRL | 40701181 | 8621 | 41.800 (2025) |
| BRUTĂRIA BUNĂ S.R.L. SRL | 39548719 | 1071 | 41.800 (2024) |
| TURTAX S.R.L. SRL | 51938095 | 8210 | 41.779 (2025) |
| MEDIA HELP S.R.L. SRL | 47773592 | 7990 | 41.765 (2025) |
| C & C ACTUAL INSPIRATION SRL SRL | 33400496 | 8220 | 41.746 (2025) |
| FUNDULEA TWO INVESTMENTS SRL SRL | 22209165 | 6810 | 41.743 (2025) |
| SUPREMOTION EVENTS S.R.L. SRL | 49819971 | 9329 | 41.710 (2025) |
| BLIDE PLINE S.R.L. SRL | 25878407 | 5611 | 41.692 (2025) |
| BLUE DION FITNESS SRL SRL | 24589680 | 9313 | 41.691 (2018) |
| CLINICA DOCTOR IRINA PATEGA S.R.L. SRL | 36417662 | 8623 | 41.687 (2025) |
| CERAMIC ARTWORK STUDIO SRL SRL | 37654560 | 9012 | 41.683 (2025) |
| BUCHAREST BUSINESS APARTAMENT S.R.L. SRL | 39826890 | 6820 | 41.666 (2025) |
| TEHNOEXPERT SRL SRL | 15323328 | 2562 | 41.665 (2025) |
| LA SÂNZIENE...CU LEAC SRL SRL | 35195460 | 7220 | 41.663 (2025) |
| PLAN THE JOY S.R.L. SRL | 43321969 | 4645 | 41.662 (2025) |
| EFSANE SARAY S.R.L. SRL | 52092520 | 8299 | 41.646 (2025) |
| CATALINA GLIGA STUDIO S.R.L. SRL | 39177475 | 7413 | 41.632 (2025) |
| NOVA STONE TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 50387095 | 7112 | 41.620 (2025) |
| MONTEORU GRUP SRL SRL | 16836526 | 6820 | 41.615 (2025) |
| HOT LAGOON S.R.L. SRL | 42690194 | 8230 | 41.613 (2025) |
| SMART & GOOD INVEST SRL SRL | 19099801 | 6310 | 41.604 (2025) |
| NEGATIVE SPACE S.R.L. SRL | 39541710 | 5911 | 41.600 (2025) |
| AURA VISION 8 S.R.L. SRL | 41734845 | 7020 | 41.592 (2025) |
| TIS ADVICES SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39302888 | 4781 | 41.561 (2025) |
| STERLING INVEST SRL SRL | 19032429 | 6820 | 41.537 (2025) |
| RESORSYS ROMANIA SRL SRL | 11379075 | 5829 | 41.505 (2022) |
| RAZVAN COM SRL SRL | 3592705 | 4322 | 41.505 (2025) |
| MOA DESIGN & ARCHITECTURE SRL SRL | 26624628 | 7413 | 41.497 (2025) |
| INUM DECOR S.R.L. SRL | 45618002 | 7410 | 41.486 (2025) |
| VLAD MEDIA SERVICES S.R.L. SRL | 40131331 | 7490 | 41.475 (2025) |
| SELMAG SHOP S.R.L. SRL | 43660116 | 4791 | 41.466 (2025) |
| STAY YOUNG & FREE S.R.L. SRL | 39999387 | 8230 | 41.466 (2020) |
| REPERTOIRE ALFA S.R.L. SRL | 43821735 | 6812 | 41.456 (2025) |
| ALESIA MEDIA S.R.L. SRL | 46723197 | 7311 | 41.428 (2025) |
| AHURO MAZDA S.R.L. SRL | 49244830 | 8551 | 41.400 (2025) |
| ALPHA PRODUCT DESIGN S.R.L. SRL | 49377411 | 7414 | 41.363 (2025) |
| AZUR BUSINESS SERVICES SRL SRL | 19153706 | 7020 | 41.350 (2023) |
| MATCONS MATERIALE SRL SRL | 18035982 | 7112 | 41.338 (2025) |
| LERNWELT EDU S.R.L. SRL | 51110059 | 8559 | 41.327 (2025) |