Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 22.477 au depus bilanț pentru 2020 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 242,3 mld RON, e 43,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,6% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PROMOPROD EXPERT SRL SRL | 32993840 | 4791 | 6.176 (2020) |
| REWERT S.R.L. SRL | 50284952 | 7410 | 6.160 (2025) |
| PLAYSTUDIO SISEȘTI S.R.L. SRL | 52775905 | 9329 | 6.150 (2025) |
| ILIVE TOMORROW S.R.L. SRL | 39088637 | 7020 | 6.145 (2020) |
| LEO SMART BUSINESS SRL SRL | 22343140 | 6820 | 6.140 (2019) |
| 14A RUE DE PARIS S.R.L. SRL | 42621453 | 4791 | 6.129 (2025) |
| TEODOR BABY SRL SRL | 34677160 | 4779 | 6.121 (2025) |
| ART IDEAS & SOLUTIONS SRL SRL | 24708153 | 4791 | 6.108 (2021) |
| MEDASSO CLINIC SRL SRL | 14235465 | 8621 | 6.100 (2025) |
| LUDICOLORA ART&DESIGN S.R.L. SRL | 51817565 | 9012 | 6.097 (2025) |
| PIXIEISHCREATIONSDESIGN S.R.L. SRL | 52354019 | 9012 | 6.088 (2025) |
| YLNET S.R.L. SRL | 29253672 | 6832 | 6.066 (2020) |
| SAVVYVECES S.R.L. SRL | 51774979 | 4772 | 6.065 (2025) |
| KATAS FINANCIAL CONSULT SRL SRL | 33056350 | 6920 | 6.058 (2025) |
| FABRICA DE NET S.R.L. SRL | 33747151 | 7312 | 6.052 (2025) |
| NEW PLOIESTI LAND S.R.L. SRL | 45344861 | 6812 | 6.048 (2025) |
| DULMAN & ASOCIAŢII SRL SRL | 23656994 | 7022 | 6.043 (2025) |
| LEADS FACTORY S.R.L. SRL | 47768359 | 7311 | 6.035 (2025) |
| E-AUTORIZATII NEW HOUSE S.R.L. SRL | 49280434 | 7112 | 6.000 (2025) |
| T & T CONSULT SRL SRL | 5298693 | 4322 | 6.000 (2025) |
| ATELIERUL DE BOBO SRL SRL | 37597367 | 8559 | 6.000 (2024) |
| ATELIERUL DE ARHITECTURA CONCEPT S.R.L. SRL | 40036178 | 7111 | 6.000 (2025) |
| NEXUS 3D GEO SURVEY S.R.L. SRL | 50235720 | 7112 | 6.000 (2025) |
| DSA SPACE STUDIO SRL SRL | 36813853 | 7111 | 6.000 (2021) |
| ENERGY DESIGN STUDIO - E.D.S. S.R.L. SRL | 34141934 | 4120 | 6.000 (2023) |
| NIŢĂ SERVICE AUTO & TUNING S.R.L. SRL | 47083193 | 4520 | 6.000 (2024) |
| SAINT EUSTACHIO ROMA S.R.L. SRL | 42974307 | 4110 | 6.000 (2022) |
| MARKETING PLUS PERFORMANCE S.R.L. SRL | 45495910 | 7311 | 6.000 (2025) |
| IDO AD LOGISTICS S.R.L. SRL | 33840144 | 7311 | 6.000 (2025) |
| EUROGLOBAL SERVICES SRL SRL | 18725125 | 3900 | 6.000 (2024) |
| NAUTIC LIFE SRL SRL | 16547986 | 7020 | 6.000 (2025) |
| ORTHO DENT CENTER SRL SRL | 17911391 | 8623 | 6.000 (2025) |
| FOREFRONT SRL SRL | 36847872 | 4100 | 6.000 (2024) |
| OPEN STAGE S.R.L. SRL | 44571122 | 8299 | 6.000 (2024) |
| CENTRUL DE STUDII ISTORICE, ECONOMICE SI SOCIALE SRL SRL | 15574001 | 7220 | 6.000 (2025) |
| CHEVORCHIAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46936055 | 6810 | 6.000 (2025) |
| ICD ENERGY HOLDING S.R.L. SRL | 47872448 | 6421 | 6.000 (2023) |
| PALLETS ELEMENTS PROD SRL SRL | 30245657 | 4613 | 6.000 (2022) |
| VIVAFARM TRADING S.R.L. SRL | 41966667 | 8699 | 5.976 (2024) |
| TAPU AUTO S.R.L. SRL | 51888833 | 4933 | 5.974 (2025) |
| REZON ENGINEERING SRL SRL | 38059269 | 7112 | 5.973 (2025) |
| THEVIA S.R.L. SRL | 50914764 | 8559 | 5.971 (2025) |
| SELZIOR S.R.L. SRL | 50260236 | 4791 | 5.968 (2025) |
| DENTA-GERMANIA SRL SRL | 13663714 | 8623 | 5.950 (2018) |
| N.G.E. PROPERTIES SRL SRL | 21588451 | 4110 | 5.940 (2025) |
| KATOGRAPHY S.R.L. SRL | 49579160 | 7311 | 5.940 (2025) |
| PROVIAFOREST SRL SRL | 16004610 | 9313 | 5.910 (2022) |
| PINKOLOGY SRL SRL | 27095517 | 7311 | 5.906 (2025) |
| ALMCO GROUP S.R.L. SRL | 40775324 | 4774 | 5.904 (2025) |
| OBIECTIFF IMOGEN SRL SRL | 25378940 | 8230 | 5.900 (2025) |