Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.415 firme active, dintre care 24.705 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,1% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ENGINEERING SERVICES CCG S.R.L. SRL | 48192512 | 7112 | 824.351 (2025) |
| BRAINNOVATE SRL SRL | 27868078 | 6202 | 823.868 (2024) |
| STIL PLUS SRL SRL | 13722802 | 4648 | 823.854 (2025) |
| SPORTINSIGHT S.R.L. SRL | 42048071 | 7311 | 823.530 (2024) |
| FOREIGN WORKERS S.R.L. SRL | 37259820 | 7810 | 823.484 (2025) |
| LIVESTREAM SOFTWARE S.R.L. SRL | 46211596 | 6391 | 823.370 (2025) |
| ANZI GROUP FINISAJE S.R.L. SRL | 44152787 | 4334 | 822.617 (2025) |
| PUNTO CASA SRL SRL | 14875405 | 2512 | 822.550 (2025) |
| BIANCA-PARFUMERIE SRL SRL | 14102833 | 4645 | 822.451 (2025) |
| SIPO SERV SRL SRL | 12418393 | 4614 | 822.374 (2025) |
| SAFE SOFTWARE DESIGN S.R.L. SRL | 45098899 | 6201 | 821.843 (2025) |
| PRIME SAFE IT S.R.L. SRL | 47412873 | 6201 | 821.396 (2025) |
| A K P SERVICES SRL SRL | 5145932 | 4675 | 821.272 (2025) |
| HEXI CENTER SRL SRL | 37803122 | 1610 | 820.979 (2023) |
| WE DO IT AGILE S.R.L. SRL | 44595121 | 6220 | 820.979 (2025) |
| Alexandru 43 Management SRL SRL | 16812470 | 6832 | 820.955 (2025) |
| BRANDTAILORS STRATEGY SRL SRL | 25068389 | 7311 | 820.742 (2025) |
| GENERAL SURVEY CORP S.R.L. SRL | 40196799 | 7112 | 820.603 (2025) |
| ZYGO SHOP SRL SRL | 28413694 | 4399 | 820.401 (2025) |
| MICHELLE - ART SRL SRL | 15297555 | 4711 | 820.349 (2025) |
| REVERB NETWORKS EMEA SRL SRL | 27927670 | 6110 | 819.933 (2025) |
| NOVASOL SRL SRL | 11525715 | 4614 | 819.894 (2025) |
| DIGITAL VALLEY S.R.L. SRL | 46001756 | 6210 | 819.747 (2025) |
| MAISON DES ARTISTES S.R.L. SRL | 16586080 | 6310 | 819.718 (2025) |
| L.W.S.I. MARKETING S.R.L. SRL | 48436382 | 7311 | 819.507 (2025) |
| DENTIPO ENDO S.R.L. SRL | 38948318 | 8623 | 819.138 (2025) |
| METROPOLITAN PUBLIC MEDIA SRL SRL | 24273652 | 7311 | 818.941 (2025) |
| SMARTELEC S.R.L. SRL | 45314801 | 4664 | 818.830 (2025) |
| BARKHILL INVEST S.R.L. SRL | 44735489 | 6811 | 818.728 (2023) |
| CXP PRO S.R.L. SRL | 44528556 | 7112 | 817.974 (2025) |
| JHC INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 27845384 | 4791 | 817.516 (2025) |
| MEDROM MEDICAL SYSTEMS SRL SRL | 10582216 | 4690 | 817.363 (2025) |
| LAILA & HANA IMPORT EXPORT SRL SRL | 9357954 | 4711 | 816.465 (2025) |
| ICI SRL SRL | 14926770 | 6820 | 816.394 (2025) |
| SAGIS FINANCIAL & CONSULTING SRL SRL | 32568280 | 6920 | 816.101 (2025) |
| ARTE CONSTRUCTOR S.R.L. SRL | 48115340 | 4683 | 816.061 (2025) |
| AMARTE DIGITAL S.R.L. SRL | 46375742 | 6210 | 816.024 (2025) |
| AGENTIA LITERARA LIVIA STOIA SRL SRL | 24781200 | 7490 | 815.733 (2025) |
| MICII CAMPIONI SRL SRL | 14237725 | 9604 | 815.618 (2025) |
| ISK FINANCE S.R.L. SRL | 45303977 | 4791 | 815.499 (2025) |
| IRIS GAS SERV SRL SRL | 34943768 | 4681 | 815.498 (2025) |
| DG TOP DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 26107761 | 4619 | 815.461 (2025) |
| UPSTRONG TRADE S.R.L. SRL | 28397602 | 4690 | 815.294 (2025) |
| HG INTEL & COUNSEL S.R.L. SRL | 42024978 | 7020 | 815.171 (2025) |
| ECO BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 29490091 | 4617 | 814.570 (2025) |
| ENIGMA CONSULTING SRL SRL | 18890556 | 7911 | 814.452 (2025) |
| GREENEARTH INVESTMENT S.R.L. SRL | 45705273 | 7820 | 814.079 (2025) |
| VIKONY MM. CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46628810 | 4100 | 813.936 (2025) |
| PURE ZENSTIR SENSE S.R.L. SRL | 46304580 | 6210 | 813.731 (2025) |
| SENDY PRODCOMPREST SRL SRL | 9112563 | 4711 | 813.718 (2025) |