Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 24.700 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AER CONCEPT SAS S.R.L. SRL | 51239631 | 4690 | 294.152 (2025) |
| SHISHA-LAB S.R.L. SRL | 38641975 | 4711 | 294.124 (2025) |
| RC OPTIM BUSINESS CONSULTING SRL SRL | 25019491 | 6622 | 294.095 (2025) |
| GAUSSIAN BLUR S.R.L. SRL | 45523735 | 5911 | 294.075 (2025) |
| EDY SERV TRANS S.R.L. SRL | 48444440 | 4332 | 293.972 (2024) |
| CRIDOFLOR SERVCONT SRL SRL | 37840490 | 6920 | 293.950 (2025) |
| ARTIMENTAL S.R.L. SRL | 42091365 | 6812 | 293.943 (2025) |
| ROMAGEL IMPEX SRL SRL | 3209185 | 4751 | 293.929 (2025) |
| NORTH DEAL S.R.L. SRL | 40187723 | 6831 | 293.884 (2025) |
| NEEDFORLIFE SRL SRL | 37231969 | 8699 | 293.851 (2025) |
| PROHAIR SALON S.R.L. SRL | 48681233 | 9602 | 293.813 (2025) |
| MISS MARY A LITTLE SRL SRL | 35152028 | 4777 | 293.792 (2025) |
| VILA ANA SRL SRL | 22472926 | 6820 | 293.773 (2025) |
| VIOLET HOME SRL SRL | 33291410 | 4799 | 293.770 (2022) |
| ABC OPTIC SOLUTION S.R.L. SRL | 47797834 | 6220 | 293.765 (2025) |
| ININVEST S.R.L. SRL | 50323482 | 4711 | 293.763 (2025) |
| SENSITEK SRL SRL | 21404214 | 7022 | 293.746 (2025) |
| CRYSTAL VET JIULUI S.R.L. SRL | 47997190 | 7500 | 293.706 (2023) |
| SBC CENTER FINANCE S.R.L. SRL | 48033118 | 6619 | 293.700 (2024) |
| CONSULTANTA FINANCIARA BIROU DE CREDIT S.R.L. SRL | 42014702 | 8291 | 293.675 (2021) |
| GONDLIR S.R.L. SRL | 42132678 | 6311 | 293.674 (2025) |
| MONI MULTI COM SRL SRL | 4315591 | 6832 | 293.615 (2025) |
| ANALIST SERVICE SRL SRL | 6364434 | 7210 | 293.600 (2025) |
| PANIPAT III SRL SRL | 6522038 | 6820 | 293.587 (2025) |
| ATTIC ARHITECTURA & DESIGN S.R.L. SRL | 40254440 | 7111 | 293.579 (2025) |
| BIJOU ANIMAL VET S.R.L. SRL | 46600399 | 7500 | 293.560 (2025) |
| HELEN GYNMED S.R.L. SRL | 40071620 | 8622 | 293.541 (2025) |
| CEM COMERCIAL S.R.L. SRL | 49164049 | 6831 | 293.538 (2024) |
| SCOMET CONDO ADMIN S.R.L. SRL | 49249633 | 6832 | 293.510 (2025) |
| MULTIRECLAMA SRL SRL | 10099620 | 7311 | 293.344 (2025) |
| CONCEPT BIROTICA SERVICE SRL SRL | 29157519 | 9510 | 293.335 (2025) |
| SALT STUDIO S.R.L. SRL | 42267241 | 6201 | 293.322 (2025) |
| KARDINAL BRAND SRL SRL | 26527463 | 4711 | 293.307 (2025) |
| ANGELO MENS TAILORS S.R.L. SRL | 47336334 | 4791 | 293.302 (2025) |
| PLUSMEDIA PPC S.R.L. SRL | 50968098 | 7311 | 293.300 (2025) |
| ACGENIO SRL SRL | 30827132 | 7022 | 293.295 (2025) |
| SUPERSONA MEDIA S.R.L. SRL | 41492709 | 7311 | 293.291 (2025) |
| IMOVEST CAPITAL VENTURES S.R.L. SRL | 50443900 | 6831 | 293.268 (2025) |
| CYBER TONY S.R.L. SRL | 46599510 | 6210 | 293.260 (2025) |
| WEBWIZ S.R.L. SRL | 43719086 | 6310 | 293.152 (2025) |
| CREATIVE WAY MEDIA S.R.L. SRL | 42545178 | 7311 | 293.092 (2025) |
| SONIA NEDEA DEV S.R.L. SRL | 43587686 | 6311 | 293.076 (2025) |
| ELISTAR COMPANY SRL SRL | 13653400 | 8891 | 293.075 (2025) |
| AUTO BAX SERVICES SRL SRL | 29431818 | 4520 | 293.066 (2025) |
| STALAGMITE SERVICII SRL SRL | 17744463 | 6832 | 293.038 (2025) |
| VIOSAN INTER IMPEX SRL SRL | 28027600 | 9529 | 293.013 (2025) |
| ARTROOM STUDIO S.R.L. SRL | 34255297 | 7111 | 292.980 (2025) |
| CENTRUL DE EDUCAȚIE ȘI DEZVOLTARE MUZICALĂ M.I.M.A. SRL SRL | 37801199 | 8552 | 292.966 (2025) |
| CLUB CONTA S.R.L. SRL | 44176905 | 6920 | 292.962 (2025) |
| I.R. SPORT PERFORMANCE PRO SRL SRL | 29112533 | 9313 | 292.880 (2025) |