Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 24.700 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AVA ENVIRONMENT S.R.L. SRL | 26904083 | 2410 | 257.693 (2023) |
| LOSSLESS MEDIA SYSTEMS SRL SRL | 27310488 | 7112 | 257.661 (2025) |
| CRAMA DACILOR IAŞI 2 S.R.L. SRL | 40923331 | 4725 | 257.564 (2025) |
| YOUR COACH S.R.L. SRL | 44767308 | 8559 | 257.563 (2025) |
| SASORY CONTA SRL SRL | 37059066 | 6210 | 257.487 (2025) |
| IR VIDEO IMPEX SRL SRL | 29376578 | 9001 | 257.296 (2025) |
| WEINSTEIN TRANSPORT S.R.L. SRL | 51747389 | 4941 | 257.262 (2025) |
| BEAUTY ENERI STUDIO S.R.L. SRL | 50834770 | 9621 | 257.173 (2025) |
| AMA PRES-EXPRES SRL SRL | 21069683 | 4762 | 257.165 (2025) |
| NUTRICOSMETIC SRL SRL | 31940961 | 4646 | 257.051 (2019) |
| BRIDGEPOINT CAPITAL SRL SRL | 37444339 | 1414 | 257.017 (2025) |
| TAVI CLONDA PRODUCTION SRL SRL | 35232593 | 9020 | 256.991 (2025) |
| ENA TRAINING SRL SRL | 32462636 | 8559 | 256.973 (2025) |
| WHITE PAWNS S.R.L. SRL | 40341457 | 7020 | 256.877 (2025) |
| COUNTRY GATEWAY S.R.L. SRL | 45408841 | 0812 | 256.865 (2025) |
| MONTICELO CONSULTING SRL SRL | 17742578 | 6420 | 256.856 (2025) |
| HAINE DE BLANĂ FLORA NĂSTASE S.R.L. SRL | 42187622 | 4771 | 256.800 (2025) |
| HEALING WITH LOVE S.R.L. SRL | 51258323 | 8559 | 256.787 (2025) |
| PESCARSENSEI S.R.L. SRL | 51075288 | 4763 | 256.669 (2025) |
| TRANS UDROIU SRL SRL | 23817756 | 4941 | 256.600 (2025) |
| M&M EUROINVEST CONSTRUCT SRL SRL | 29527972 | 4100 | 256.600 (2025) |
| GALLEY S.R.L. SRL | 52193940 | 7020 | 256.561 (2025) |
| EXPERT MOVING S.R.L. SRL | 49259483 | 4941 | 256.540 (2025) |
| GLASS TECH INNOVATION S.R.L. SRL | 50748262 | 4619 | 256.530 (2025) |
| MACOPEDIA HUB S.R.L. SRL | 40992757 | 7330 | 256.463 (2025) |
| SCOMET CONDOMINIUM NOVUM SRL SRL | 33752581 | 6832 | 256.454 (2025) |
| HAGAG PRIMAVERII 1 S.R.L. SRL | 44588396 | 6812 | 256.431 (2025) |
| SMART EXPERT GLOBAL S.R.L. SRL | 39342009 | 8559 | 256.418 (2025) |
| YAS ANTO CLEANING SRL SRL | 24090272 | 8121 | 256.383 (2025) |
| FRESH AND FAIR AGENCY S.R.L. SRL | 47520921 | 8121 | 256.358 (2025) |
| GUSTAPROM S.R.L. SRL | 49122540 | 7022 | 256.348 (2025) |
| MODERN ELECTRIC PICTURES SRL SRL | 24967697 | 5911 | 256.342 (2025) |
| WELLBEING HEALTH PHARMA S.R.L. SRL | 39276576 | 4773 | 256.332 (2025) |
| INVENTARTI S.R.L. SRL | 46690715 | 9001 | 256.307 (2025) |
| NATMAR SERVICES S.R.L. SRL | 47308512 | 5226 | 256.300 (2025) |
| HOLOSEE TECHNOLOGY SRL SRL | 36039656 | 6201 | 256.282 (2025) |
| ROBUST LOCKSMITH S.R.L. SRL | 46590627 | 2553 | 256.280 (2025) |
| BLANKET BUDDIES S.R.L. SRL | 43246808 | 7410 | 256.221 (2025) |
| ACTINOTE INTERNATIONAL SRL SRL | 28564646 | 7020 | 256.107 (2025) |
| RITM SI ARMONIA S.R.L. SRL | 43714593 | 8552 | 256.070 (2025) |
| FREESTYLE BEAUTY TRADE S.R.L. SRL | 42377422 | 9602 | 256.069 (2023) |
| CDR MEDICAL S.R.L. SRL | 49365190 | 8622 | 256.042 (2025) |
| GINECO JAZZ SRL SRL | 29381477 | 8622 | 256.023 (2020) |
| UPSCALE ADVISORY S.R.L. SRL | 50100103 | 8299 | 256.000 (2025) |
| AS BUILD SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50211721 | 4120 | 255.970 (2025) |
| FULL TIME AUTOMARKET SRL SRL | 31805698 | 4782 | 255.924 (2025) |
| NEW LEVEL BUSINESS S.R.L. SRL | 42693670 | 4791 | 255.924 (2025) |
| ARTKINO PRODUCTION SRL SRL | 29553661 | 5911 | 255.882 (2025) |
| FINE BUILDING CONSULTANTS SRL SRL | 32721633 | 7020 | 255.878 (2025) |
| LEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49794192 | 4100 | 255.804 (2025) |