Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 24.700 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MAXIM MARK S.R.L. SRL | 42666307 | 4711 | 246.977 (2025) |
| LORD 2000 SRL SRL | 12674596 | 4711 | 246.924 (2025) |
| CINE MEDIA SRL SRL | 32605515 | 5911 | 246.916 (2025) |
| EVAL RETAIL SRL SRL | 29862462 | 7022 | 246.884 (2025) |
| NEOVISION CONSULTING SRL SRL | 22641405 | 6920 | 246.882 (2025) |
| NORD BLOC SERVICES S.R.L. SRL | 41710994 | 6832 | 246.837 (2025) |
| VIRGILIU AUTO CENTER SRL SRL | 18715679 | 4520 | 246.751 (2025) |
| CINCU MOBILA SRL SRL | 36657169 | 3100 | 246.750 (2022) |
| GREEN SHIFT S.R.L. SRL | 46447709 | 3512 | 246.713 (2025) |
| ATELOS S.R.L. SRL | 11906655 | 4120 | 246.704 (2025) |
| FEMAC CO. IMPEX SRL SRL | 12920674 | 4682 | 246.651 (2025) |
| DAVA INSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 28625930 | 7112 | 246.601 (2025) |
| PARVATI RETREATS S.R.L. SRL | 47109021 | 8551 | 246.528 (2025) |
| TRANS LEGAL SV S.R.L. SRL | 43170793 | 7430 | 246.469 (2025) |
| AVEM SPOR S.R.L. SRL | 48486089 | 8220 | 246.462 (2025) |
| ROMANIAN FINANCIAL CONSULTING GROUP SRL SRL | 14547700 | 7020 | 246.426 (2025) |
| AML PRO TECH SOLUTION S.R.L. SRL | 48687945 | 6210 | 246.333 (2025) |
| CIBERMATE S.R.L. SRL | 52127288 | 6220 | 246.306 (2025) |
| DOT SPOT MEDIA SRL SRL | 30891410 | 5911 | 246.290 (2025) |
| PEVA SYSTEMS SRL SRL | 32202393 | 6201 | 246.285 (2025) |
| ANTONIO CÎRSTEA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40882630 | 6820 | 246.284 (2025) |
| YOUNG CODE SRL SRL | 37937590 | 8559 | 246.267 (2025) |
| TRIANGLES R&D S.R.L. SRL | 39031118 | 6220 | 246.117 (2025) |
| PERFECT TOP CLEAN S.R.L. SRL | 49342758 | 8121 | 246.100 (2025) |
| GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ŞI SEMI-INTERNAT PANDA SRL SRL | 26972517 | 8510 | 246.064 (2024) |
| RUNECO CONCEPT S.R.L. SRL | 41746645 | 8230 | 246.054 (2025) |
| CRACIUN PROIECT S.R.L. SRL | 48631952 | 7112 | 246.045 (2025) |
| NEXASPHERE S.R.L. SRL | 51258170 | 6220 | 245.947 (2025) |
| ZWERGENHAUS SRL SRL | 37775600 | 8559 | 245.928 (2025) |
| ARYA ENERGIES TEAM S.R.L. SRL | 41347857 | 7112 | 245.920 (2022) |
| FIRST OUTSOURCING S.R.L. SRL | 44812956 | 7499 | 245.918 (2025) |
| FLY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 49978268 | 7020 | 245.900 (2025) |
| MOTTO SRL SRL | 3886751 | 6832 | 245.837 (2025) |
| STAR TOPO-CONSTRUCT SRL SRL | 14971755 | 7112 | 245.780 (2025) |
| EUROMAR GARDEN SRL SRL | 12232136 | 8130 | 245.776 (2025) |
| VERTICAL TER-CART S.R.L. SRL | 41903863 | 7112 | 245.766 (2025) |
| SPHERA SERV IMPEX SRL SRL | 25438643 | 4672 | 245.744 (2025) |
| AGER DENT MEDICAL S.R.L. SRL | 49182444 | 4646 | 245.736 (2025) |
| RESTORE ORAL S.R.L. SRL | 40075495 | 8623 | 245.714 (2025) |
| HEEP MEDIA SRL SRL | 14228778 | 7311 | 245.709 (2025) |
| SVELPPY S.R.L. SRL | 45378686 | 6832 | 245.580 (2025) |
| EMCREATIVE ADVERTISING S.R.L. SRL | 50331353 | 7311 | 245.532 (2025) |
| SMG - SANDULACHE MANAGEMENT GROUP S.R.L. SRL | 51541825 | 7311 | 245.504 (2025) |
| LILI TRAVEL TOURS S.R.L. SRL | 46683157 | 7912 | 245.452 (2025) |
| SMART ENERGY POWER SRL SRL | 30865438 | 3512 | 245.440 (2025) |
| HOLISTIC BUSINESS SRL SRL | 37889400 | 1052 | 245.430 (2025) |
| ERIAN BUSINESS CONSULTING INTL S.R.L. SRL | 42436456 | 4617 | 245.373 (2025) |
| CATCHFLY COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 35976607 | 7330 | 245.371 (2025) |
| ELAN INVEST TRADING SRL SRL | 32356848 | 4690 | 245.303 (2025) |
| CM DENT S.R.L. SRL | 49259440 | 8623 | 245.292 (2025) |