Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 24.699 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DENTAL ADVICE S.R.L. SRL | 34926880 | 8623 | 168.121 (2025) |
| RED CARPET ADVERTISING SRL SRL | 23420577 | 7311 | 168.109 (2025) |
| MITRAMED MINDS S.R.L. SRL | 43900316 | 8622 | 168.090 (2025) |
| AQUADEMICA S.R.L. SRL | 49206730 | 9311 | 168.067 (2025) |
| FAIR CONTABILITATE SRL SRL | 23078238 | 6920 | 168.050 (2024) |
| MIGRATION EXPERT S.R.L. SRL | 48140106 | 7810 | 168.000 (2025) |
| BONJOUR RETAIL S.R.L. SRL | 48337273 | 8299 | 167.988 (2025) |
| CAREER SOLUTION GRUP SRL SRL | 21391173 | 7810 | 167.977 (2025) |
| AB BEAU SOURIRE SRL SRL | 22885973 | 8623 | 167.897 (2025) |
| PANCIU IT SRL SRL | 37420615 | 4100 | 167.890 (2025) |
| VIORAS AGRO SRL SRL | 18587677 | 5530 | 167.802 (2025) |
| SAAS CURIER RAPID S.R.L. SRL | 40241601 | 5320 | 167.766 (2021) |
| ONE TO ONE NURSING SRL SRL | 14978010 | 8799 | 167.743 (2025) |
| WIN EDU SRL SRL | 32310255 | 8559 | 167.719 (2025) |
| UMBLU LERLA S.R.L. SRL | 41905732 | 5520 | 167.641 (2025) |
| POMPY SERV COM IMPEX S.R.L. SRL | 38931006 | 5630 | 167.637 (2025) |
| SOL CAFE 2024 S.R.L. SRL | 51327520 | 4711 | 167.634 (2025) |
| MEDICA 120 COSMETIC SRL SRL | 21305202 | 4645 | 167.595 (2025) |
| LIVCONT SRL SRL | 6544842 | 6920 | 167.591 (2025) |
| MERITUS CONSULTANCY & DEVELOPMENT SRL SRL | 30194863 | 7020 | 167.579 (2018) |
| DIRECT MEDIA BUSINESS SRL SRL | 16544122 | 7311 | 167.573 (2025) |
| SOKEZAMA UNICATE MANUFACTURES SRL SRL | 18997561 | 4791 | 167.554 (2024) |
| TEHNOCONFORT IMPEX SRL SRL | 13678782 | 4322 | 167.548 (2025) |
| CIUNEL SERV CONSTRUCT SRL SRL | 36171281 | 4120 | 167.513 (2025) |
| VISION FOOD TONY S.R.L. SRL | 41446478 | 5611 | 167.463 (2025) |
| TUDOR OPTIC SRL SRL | 25652557 | 4774 | 167.440 (2025) |
| GLORIA QUEEN CONCEPT SRL SRL | 35949696 | 8210 | 167.436 (2025) |
| AEGIDA CONTROLLING SRL SRL | 38349319 | 6310 | 167.425 (2025) |
| EMY DETAILING AUTO S.R.L. SRL | 42888427 | 9531 | 167.395 (2025) |
| ECOMASINI S.R.L. SRL | 52474554 | 4781 | 167.370 (2025) |
| EDI P CREATIVE HUB S.R.L. SRL | 51407050 | 9020 | 167.366 (2025) |
| DAN G&A MEDCONSULTING SRL SRL | 15506236 | 8622 | 167.304 (2025) |
| FFZ COACHING S.R.L. SRL | 45882070 | 7022 | 167.223 (2025) |
| YOURTVCREW S.R.L. SRL | 35023139 | 5911 | 167.186 (2025) |
| LULU INDUSTRIES S.R.L. SRL | 49354744 | 7312 | 167.150 (2025) |
| PROCEDENT SRL SRL | 24973214 | 8623 | 167.045 (2025) |
| KRISTLUC S.R.L. SRL | 50033489 | 8299 | 167.025 (2025) |
| EFRASOLEZ CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40850400 | 4120 | 167.012 (2025) |
| DBSYA PRODUCTION & EVENTS S.R.L. SRL | 41521650 | 9004 | 166.998 (2025) |
| COBIANS GROUP S.R.L. SRL | 51945173 | 7020 | 166.913 (2025) |
| Y AUTO S.R.L. SRL | 51541485 | 4781 | 166.912 (2025) |
| ZAHNFEE S.R.L. SRL | 38560714 | 8623 | 166.872 (2025) |
| DRAGOMIROIU EVENTS S.R.L. SRL | 48976668 | 9001 | 166.850 (2025) |
| BIZTECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48335167 | 6201 | 166.818 (2025) |
| SMART MANAGEMENT SOLUTIONS SRL SRL | 16207780 | 7020 | 166.762 (2025) |
| SNOW PLAST S.R.L. SRL | 48817115 | 4332 | 166.690 (2025) |
| MEDIHORSE UNICORN PRODUCTION S.R.L. SRL | 45405357 | 6310 | 166.612 (2025) |
| 151AI TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52697998 | 6220 | 166.605 (2025) |
| CONCEPT WORK GLOBAL S.R.L. SRL | 35773041 | 7810 | 166.593 (2025) |
| OPTIMAPLUS CONSULT SRL SRL | 23922123 | 7020 | 166.556 (2025) |