Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 24.699 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VALI TRANS BETON S.R.L. SRL | 49840841 | 4941 | 152.250 (2025) |
| CONTRADICTION TEAM SRL SRL | 17649437 | 6920 | 152.227 (2025) |
| INDIGO PROIECT S.R.L. SRL | 50776386 | 7111 | 152.214 (2025) |
| OCTACORE SDB S.R.L. SRL | 47746571 | 6110 | 152.211 (2025) |
| ERTANAX FILM SRL SRL | 37670573 | 5911 | 152.198 (2025) |
| BABY SERV COM 94 SRL SRL | 5194285 | 4711 | 152.189 (2025) |
| BD QUALITICS COMMUNICATION S.R.L. SRL | 41020412 | 9003 | 152.188 (2025) |
| ROMIT PROJECT CONSULT SRL SRL | 24386570 | 6202 | 152.186 (2025) |
| CASPIT ANALIST & TRADE S.R.L. SRL | 25050691 | 7120 | 152.125 (2025) |
| REAL TIME SRL SRL | 15971575 | 7430 | 152.016 (2025) |
| POFTA DE VIAŢĂ S.R.L. SRL | 41675714 | 7311 | 151.977 (2025) |
| UV CONNECTIONS S.R.L. SRL | 50369307 | 8299 | 151.960 (2025) |
| GIGA ELECTRONIC INTERNATIONAL SRL SRL | 8585300 | 4321 | 151.941 (2025) |
| DIRECT BUSINESS MANAGEMENT SRL SRL | 27764492 | 7022 | 151.928 (2025) |
| URBAN SPLASH EST S.R.L. SRL | 47925674 | 9319 | 151.908 (2025) |
| KIDDOS TOYS CLUB ROMÂNIA S.R.L. SRL | 45739160 | 7722 | 151.906 (2025) |
| SAFETY VISION CONSULTING SRL SRL | 27469875 | 8299 | 151.900 (2016) |
| NDD TECH S.R.L. SRL | 49424670 | 7020 | 151.900 (2025) |
| MEMORABIL MEDIA S.R.L. SRL | 45509196 | 4791 | 151.867 (2025) |
| SORUX MANAGEMENT SOLUTION S.R.L. SRL | 42973484 | 7020 | 151.865 (2025) |
| VALMANN SERVICE SRL SRL | 7670962 | 4520 | 151.847 (2025) |
| HYDRO TROPYCAL SRL SRL | 37654527 | 4719 | 151.816 (2025) |
| FRAKTAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48158103 | 7490 | 151.782 (2024) |
| EUDAN INSTAL SRL SRL | 33348932 | 4322 | 151.778 (2025) |
| OCTOGROOVE MUSIC S.R.L. SRL | 44914158 | 9003 | 151.734 (2025) |
| APISGREEN SRL SRL | 37793142 | 4711 | 151.721 (2025) |
| IVAC CONSULTING S.R.L. SRL | 51736495 | 6831 | 151.614 (2025) |
| VAMOSDENT S.R.L. SRL | 43065410 | 8623 | 151.543 (2025) |
| EXPERTTELEMED S.R.L. SRL | 49255872 | 8699 | 151.532 (2025) |
| CC CLEANING SERVICES S.R.L. SRL | 50899516 | 4619 | 151.519 (2025) |
| FLUXION SOLUTIONS SRL SRL | 38193154 | 7020 | 151.484 (2023) |
| I SECURE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47772112 | 7499 | 151.480 (2024) |
| AVANTELLI S.R.L. SRL | 47379599 | 4771 | 151.431 (2025) |
| NORD-TEL INSTAL-CONSTRUCT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51207940 | 6110 | 151.426 (2025) |
| DATA BOOST SALES S.R.L. SRL | 48185027 | 6310 | 151.383 (2025) |
| PROFESSIONAL WASTE MANAGEMENT SRL SRL | 33164999 | 7020 | 151.352 (2025) |
| CARAMFIL INVESTMENTS SRL SRL | 37396576 | 6811 | 151.350 (2025) |
| LEONARDO TECH S.R.L. SRL | 46210957 | 7020 | 151.318 (2025) |
| TETRACOM DEFENCE S.R.L. SRL | 46248315 | 6210 | 151.263 (2025) |
| MOVES THAT COUNT SRL SRL | 37764406 | 7312 | 151.257 (2025) |
| MAGIC GRUP IMPACT SRL SRL | 29387925 | 4771 | 151.249 (2025) |
| N & A ARCHVIZ STUDIO S.R.L. SRL | 46313812 | 6210 | 151.243 (2025) |
| OCTAGON SERVICES NETWORK S.R.L. SRL | 45472585 | 4791 | 151.239 (2025) |
| BZB CRAFTS HUB SRL SRL | 35995595 | 3299 | 151.232 (2025) |
| CROP S.R.L. SRL | 49676774 | 6399 | 151.213 (2025) |
| IDEAL CMP S.R.L. SRL | 51961489 | 4332 | 151.190 (2025) |
| TIMP LIBER S.R.L. SRL | 50629342 | 5520 | 151.187 (2025) |
| OLGMAR COMIMPEX SRL SRL | 7737442 | 4690 | 151.185 (2023) |
| KAUSAR TOP WASH SRL SRL | 28175010 | 4520 | 151.161 (2025) |
| NUMERO INEDIT S.R.L. SRL | 51387433 | 7320 | 151.135 (2025) |