Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 24.699 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RCHARGE INVESTMENT S.R.L. SRL | 45110100 | 3515 | 144.358 (2025) |
| BLUESKY MEDIA S.R.L. SRL | 49971235 | 7311 | 144.350 (2025) |
| IT BLU SOFT S.R.L. SRL | 22423427 | 6220 | 144.345 (2025) |
| MSA INVESTITII SI PROIECTARE SRL SRL | 14525019 | 6820 | 144.342 (2025) |
| OMNI CONSULTING & MANAGEMENT S.R.L. SRL | 43263400 | 6622 | 144.325 (2025) |
| SARAGATA ADMIN S.R.L. SRL | 39394687 | 6832 | 144.246 (2025) |
| DEVXART S.R.L. SRL | 40069914 | 4791 | 144.138 (2025) |
| OPTIMAL INTERMEDIA SRL SRL | 5622179 | 6831 | 144.124 (2025) |
| BE BOLD AGENCY S.R.L. SRL | 45471237 | 7311 | 144.048 (2025) |
| ONE DOT SRL SRL | 20403814 | 7111 | 144.000 (2025) |
| MANAGEMENT VISION CONCEPT SRL SRL | 15131322 | 7830 | 144.000 (2025) |
| ACOLADA CONSTRUCT SRL SRL | 17394163 | 7112 | 143.989 (2025) |
| CREATIVE EDGE SRL SRL | 35545620 | 6310 | 143.973 (2025) |
| PEDO DENTAL CARE S.R.L. SRL | 43794452 | 8623 | 143.900 (2025) |
| PROFILES INTERNATIONAL SRL SRL | 16101230 | 7810 | 143.877 (2025) |
| CRISTAL CLIMA SRL SRL | 21633048 | 4322 | 143.850 (2025) |
| BIDMETRIA S.R.L. SRL | 52880447 | 7020 | 143.840 (2025) |
| MCM PODOCONCEPT S.R.L. SRL | 47234032 | 9602 | 143.817 (2025) |
| FLYUP S.R.L. SRL | 52256835 | 7499 | 143.812 (2025) |
| DISTRIMED OPTIC S.R.L. SRL | 51747508 | 4774 | 143.810 (2025) |
| LOOP AMMA S.R.L. SRL | 26943473 | 8121 | 143.808 (2025) |
| VETTY BLU SRL SRL | 37781210 | 9602 | 143.784 (2024) |
| DANIEL DENT SILV SRL SRL | 28002087 | 8623 | 143.757 (2025) |
| CULTURE REALITY S.R.L. SRL | 41031071 | 9329 | 143.705 (2025) |
| PAT DESIGN LUCA S.R.L. SRL | 41019876 | 4120 | 143.400 (2025) |
| PLAYLEARN CONCEPT SRL SRL | 38420290 | 4791 | 143.382 (2025) |
| GFR EASY SRL SRL | 37089784 | 7022 | 143.322 (2025) |
| LIMIT AT INFINITY S.R.L. SRL | 46519910 | 7311 | 143.291 (2025) |
| Steinbeis Transfer Management SRL SRL | 17419012 | 7020 | 143.259 (2025) |
| AI RENT S.R.L. SRL | 48972011 | 6820 | 143.245 (2025) |
| RMS ARCH. STUDIO SRL SRL | 35659021 | 7111 | 143.210 (2025) |
| MILIE SRL SRL | 3357319 | 7739 | 143.200 (2025) |
| CMB STRATEGIC HOSPITALITY S.R.L. SRL | 38994462 | 7020 | 143.175 (2020) |
| BREW&PIXELS CO S.R.L. SRL | 51268092 | 7020 | 143.111 (2025) |
| MONOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 39561157 | 4100 | 143.060 (2024) |
| GLOFT FILM S.R.L. SRL | 48224932 | 9039 | 143.000 (2025) |
| AHORA GOLD SRL SRL | 36576617 | 4771 | 142.990 (2025) |
| AMEDIVA ADVICE AUDIT SRL SRL | 33165340 | 6920 | 142.982 (2025) |
| MIRA COMANDOR R.N. ESTATE SRL SRL | 27950266 | 4711 | 142.980 (2025) |
| ELDAMI MOB SRL SRL | 17633228 | 4763 | 142.933 (2025) |
| TRAI CU ROST S.R.L. SRL | 42983631 | 8560 | 142.890 (2025) |
| GLOBFUN S.R.L. SRL | 45436493 | 9329 | 142.844 (2025) |
| NETPULSE GLOBAL S.R.L. SRL | 43735146 | 4712 | 142.765 (2025) |
| RB INTEGRATED PROIECT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 42313682 | 9039 | 142.754 (2025) |
| INTERCAPITAL INVEST SA SA | 7631041 | 7022 | 142.735 (2023) |
| ORTHODONTIC PRACTICE AND EDUCATION S.R.L. SRL | 45931637 | 8623 | 142.685 (2025) |
| UNAS COMP SRL SRL | 15362297 | 6832 | 142.665 (2025) |
| MOTRICON MANAGEMENT S.R.L. SRL | 40282474 | 7311 | 142.662 (2025) |
| DEMSTA AGRICULTURAL SRL SRL | 14539022 | 6812 | 142.612 (2025) |
| NSF PLANNING AND CONSULTING SRL SRL | 36149853 | 6622 | 142.605 (2025) |