Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 24.699 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IGLAMO SRL SRL | 33644792 | 4641 | 96.084 (2025) |
| NTMM ADVISORY GROUP S.R.L. SRL | 40407098 | 7020 | 96.080 (2025) |
| BTLN STORE S.R.L. SRL | 43806204 | 4791 | 96.073 (2022) |
| STUDIO ALTIERI S.P.A. THIENE - SUCURSALA BUCURESTI N/A | 46739070 | 7112 | 96.053 (2025) |
| DAY BUSINESS SOLUTION S.R.L. SRL | 47022340 | 4791 | 96.050 (2025) |
| NORTH GOTHIQ S.R.L. SRL | 49446562 | 4334 | 96.047 (2025) |
| EMERGENT CONSULTING SRL SRL | 22298065 | 7112 | 96.033 (2025) |
| POWER MEDIA SRL SRL | 14631559 | 5911 | 96.013 (2025) |
| MAX AUTO SRL SRL | 6679947 | 6832 | 96.000 (2023) |
| VULNWARD CYBERSECURITY SERVICES S.R.L. SRL | 48506240 | 6209 | 96.000 (2025) |
| TRAINING & CONSULTING ALLIANCE SRL SRL | 23447203 | 7022 | 95.984 (2025) |
| ELSIG CONCEPT S.R.L. SRL | 50848873 | 7112 | 95.973 (2025) |
| THE WAY S.R.L. SRL | 47805937 | 8551 | 95.942 (2025) |
| VLAD & VLAD ASIGURARI GENERALE AGENT DE ASIGURARI SRL SRL | 35515980 | 6622 | 95.886 (2025) |
| RPR BIROU DE STUDII CONTEMPORANE SRL SRL | 27056267 | 7111 | 95.849 (2025) |
| LOVELIFE EVENTS S.R.L. SRL | 37738997 | 6210 | 95.842 (2025) |
| ALSA DESIGN PROJECT PLUS SRL SRL | 29966706 | 4755 | 95.815 (2025) |
| ACCESSOIRES DU LUC SRL SRL | 36809119 | 7020 | 95.651 (2025) |
| 3G ACCUNTING & IMOB EVALUATION S.R.L. SRL | 39470830 | 6920 | 95.600 (2025) |
| PATA DE CERNEALA S.R.L. SRL | 45792881 | 8552 | 95.580 (2025) |
| TABYA LASH PRO S.R.L. SRL | 39275163 | 8532 | 95.580 (2025) |
| ANGEL 96 TRANS GLOBAL S.R.L. SRL | 44684288 | 4933 | 95.575 (2025) |
| MIROAN SERV SRL SRL | 37602722 | 9621 | 95.565 (2025) |
| ONCOSEN SRL SRL | 38353875 | 8622 | 95.513 (2025) |
| MAROTY EXPERT SRL SRL | 31617430 | 4791 | 95.484 (2025) |
| DIGITAL TRIX CONSULTING S.R.L. SRL | 42332293 | 7021 | 95.465 (2025) |
| SILVER ACCOUNTING S.R.L. SRL | 48580840 | 6310 | 95.367 (2025) |
| SCENTEVO S.R.L. SRL | 51763724 | 9522 | 95.355 (2025) |
| MEDIA GATE TEAM SRL SRL | 17665203 | 7020 | 95.338 (2019) |
| ILAB24 STUDIO S.R.L. SRL | 41144780 | 6310 | 95.309 (2025) |
| ZELENOGLAZOE TAXI SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51177830 | 7311 | 95.269 (2025) |
| MSH ACTIV ISA SRL SRL | 18750030 | 4110 | 95.266 (2025) |
| PERFECT HORECA SRL SRL | 34664313 | 6831 | 95.238 (2025) |
| OCEAN EKO GROUP SRL SRL | 32310751 | 7022 | 95.217 (2025) |
| LOGIC CONSULT SRL SRL | 15385703 | 6820 | 95.191 (2025) |
| A.S. SILVER TEAM SRL SRL | 36389376 | 9319 | 95.171 (2025) |
| SMART EXPERT MEDIA S.R.L. SRL | 42163240 | 8559 | 95.160 (2025) |
| GLOBAL EMPLOYMENT SRL SRL | 26422084 | 7820 | 95.074 (2023) |
| BRUGES BROTHERS S.R.L. SRL | 38694716 | 5610 | 95.012 (2023) |
| CIBO BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45263414 | 1083 | 95.003 (2025) |
| PROSPECTIUNI EXPLORATION S.R.L. SRL | 44213159 | 0990 | 95.000 (2025) |
| EVOLI GREEN SOLAR S.R.L. SRL | 46830002 | 3511 | 95.000 (2024) |
| XTRA ENTERPRISE SRL SRL | 37009270 | 6820 | 94.998 (2025) |
| LINKNET SISTEM SRL SRL | 23088789 | 6220 | 94.980 (2025) |
| LEMON VILLA SRL SRL | 29176553 | 4120 | 94.973 (2025) |
| RIPPLING ROMANIA S.R.L. SRL | 49939218 | 6220 | 94.973 (2025) |
| CLASS PRO TRAINING S.R.L. SRL | 52573965 | 8559 | 94.972 (2025) |
| AGMAL-ALCOM POTCOAVA SRL SRL | 345476 | 4778 | 94.862 (2018) |
| NORT COMPUTER & MANAGEMENT S.R.L. SRL | 40168144 | 7020 | 94.860 (2025) |
| AMIDEEA MUSIC CENTER SRL SRL | 37044502 | 3319 | 94.844 (2025) |