Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 24.699 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DAMARISTAFF LIVE S.R.L. SRL | 43404665 | 9622 | 7.574 (2025) |
| ASC RETAIL SRL SRL | 37825996 | 4791 | 7.570 (2025) |
| DR. PANAITESCU CATALINA MEDFAM CONSULTING S.R.L. SRL | 43661456 | 8622 | 7.568 (2025) |
| KANI SERVICES S.R.L. SRL | 48997989 | 8559 | 7.565 (2024) |
| LANTARIS PHARMA SERVICES S.R.L. SRL | 38955501 | 7022 | 7.563 (2025) |
| TGS CONCEPT DESIGN S.R.L. SRL | 40767909 | 4120 | 7.563 (2025) |
| ENERGY - BEAM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45145389 | 3512 | 7.563 (2022) |
| SICA SRL SRL | 6299255 | 7022 | 7.550 (2025) |
| MAAR S.R.L. SRL | 51665602 | 6619 | 7.526 (2025) |
| HAPPY BEST SHOP S.R.L. SRL | 45222864 | 4791 | 7.521 (2025) |
| DELTA COPPER SRL SRL | 21678511 | 6812 | 7.513 (2025) |
| WINGS AND DREAMS SRL SRL | 36810199 | 6622 | 7.512 (2025) |
| TRANSTELECOM SRL SRL | 15490784 | 7112 | 7.500 (2023) |
| GM OPTIM DEAL S.R.L. SRL | 40335820 | 4619 | 7.500 (2025) |
| TEAMJOB GLOBAL S.R.L. SRL | 46610368 | 6399 | 7.500 (2025) |
| NEW MOGOSOAIA RESIDENCE FAZA 2 S.R.L. SRL | 45193874 | 6812 | 7.496 (2025) |
| CASTING MEDIA KARMA S.R.L. SRL | 46776485 | 7311 | 7.495 (2024) |
| RAW DENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 45136410 | 8623 | 7.482 (2025) |
| MRL FAMILIAR DEVELOPMENT SRL SRL | 19074963 | 6811 | 7.474 (2025) |
| SIMPLE DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 38790489 | 5829 | 7.465 (2025) |
| STRATEGYMARKS CONSULTING S.R.L. SRL | 40922646 | 7022 | 7.463 (2024) |
| LINKS FOR REPUTATION S.R.L. SRL | 34187320 | 7330 | 7.455 (2023) |
| CSB TRAINING CONSULTING SERVICES SRL SRL | 27276866 | 7499 | 7.436 (2018) |
| ADIA BATH SRL SRL | 38297945 | 4618 | 7.428 (2019) |
| URBAN LEGACY S.R.L. SRL | 52938271 | 6831 | 7.424 (2025) |
| AENA TRADE&LOGISTICS S.R.L. SRL | 40775421 | 5231 | 7.424 (2025) |
| LANNELLE MOMENT S.R.L. SRL | 47182260 | 1422 | 7.423 (2025) |
| ALOMA CONSULTING SRL SRL | 14651220 | 7020 | 7.404 (2025) |
| CIGAR EMPORIUM SRL SRL | 33550582 | 5630 | 7.404 (2025) |
| FAMILY FILM DIGITAL S.R.L. SRL | 42277555 | 5911 | 7.388 (2025) |
| HOBART E-COMMERCE SRL SRL | 13635765 | 4791 | 7.387 (2025) |
| MEDINA PROPERTIES SRL SRL | 18898282 | 6820 | 7.380 (2025) |
| ADAM'S AUTO SRL SRL | 30441157 | 4531 | 7.370 (2025) |
| C&F TOPO TEAM EXPERT SRL SRL | 35722439 | 7490 | 7.360 (2019) |
| OMNITECH CONSULT S.R.L. SRL | 49239249 | 7022 | 7.355 (2025) |
| ALEX SAFETY SRL SRL | 26403775 | 8690 | 7.320 (2023) |
| BEKER INSTAL S.R.L. SRL | 43831666 | 7112 | 7.320 (2025) |
| MASTER LOCKSMITH S.R.L. SRL | 43588592 | 8020 | 7.320 (2025) |
| MELCOP SRL SRL | 1588899 | 0150 | 7.315 (2025) |
| TENGUEROS MEDIA COMPANY SRL SRL | 10044721 | 9002 | 7.311 (2022) |
| CORIMIL INVESTITII SRL SRL | 14355674 | 6831 | 7.307 (2025) |
| CASA AURELIA SRL SRL | 26134545 | 5520 | 7.300 (2025) |
| DIAMART SOLUTION SRL SRL | 28997631 | 3311 | 7.300 (2025) |
| POWERGEN S.R.L. SRL | 50761377 | 3512 | 7.300 (2025) |
| KORRAVI PROFILE SRL SRL | 27396749 | 6831 | 7.297 (2025) |
| AMGOREX ENERGY S.R.L. SRL | 40418410 | 4322 | 7.293 (2025) |
| CATALUNIA ONLINE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51059363 | 4791 | 7.286 (2025) |
| HALLCONS OPERATIONS SRL SRL | 31229560 | 8559 | 7.283 (2025) |
| ENDOKIND S.R.L. SRL | 49668836 | 8622 | 7.283 (2025) |
| NORD ADMINISTRARE S.R.L. SRL | 50248526 | 6832 | 7.280 (2025) |