Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 27.483 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TOTAL CONSTRUCTII SRL SRL | 14902585 | 4619 | 469.532 (2025) |
| MIRA CONCEPT DESIGN SRL SRL | 25105177 | 4110 | 469.358 (2025) |
| BIO DYNAMIC FIZIO S.R.L. SRL | 47588625 | 8699 | 469.320 (2025) |
| BIVAS DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 39665638 | 4612 | 469.141 (2025) |
| PESCOFISH S.R.L. SRL | 50834665 | 4711 | 469.072 (2025) |
| YASIDENT SRL SRL | 15991203 | 8623 | 468.956 (2025) |
| DEALS BUILDERS S.R.L. SRL | 44430603 | 7020 | 468.896 (2025) |
| OTTO LUX RESIDENCE S.R.L. SRL | 39150321 | 4110 | 468.875 (2025) |
| ZEBRA TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 49157386 | 6210 | 468.874 (2025) |
| VADIDENT IMPEX S.R.L. SRL | 38693931 | 8623 | 468.860 (2025) |
| OPAL TEAM SRL SRL | 35342790 | 4711 | 468.810 (2025) |
| INSPIRE SCENOGRAPHY SRL SRL | 33258929 | 9002 | 468.807 (2025) |
| REELYGOOD S.R.L. SRL | 50255710 | 7311 | 468.792 (2025) |
| EXIGO TRUST SRL SRL | 16799657 | 7022 | 468.780 (2025) |
| LHB SERVICES S.R.L. SRL | 49639440 | 7732 | 468.776 (2025) |
| TOMALEX DELIVERY S.R.L. SRL | 51513990 | 5320 | 468.757 (2025) |
| STUDIO INDIE PRODUCTIONS SRL SRL | 34110814 | 5911 | 468.566 (2025) |
| DITA MANAGEMENT & INVESTMENTS S.R.L. SRL | 46288930 | 6210 | 468.528 (2025) |
| CROSS MEDIA MANAGEMENT SRL SRL | 30690921 | 7022 | 468.519 (2025) |
| BLUEDENT MEDICAL CENTER SRL SRL | 18118778 | 8623 | 468.503 (2025) |
| BLITZ ADVERTISING SRL SRL | 13668908 | 7311 | 468.242 (2025) |
| RETEUNICO SRL SRL | 38281370 | 4619 | 468.205 (2025) |
| ESTIMA FINANCE S.R.L. SRL | 45394657 | 6619 | 468.195 (2025) |
| FALCON ASSET FUND S.R.L. SRL | 39996968 | 6811 | 468.057 (2025) |
| DEXTER'S LAB S.R.L. SRL | 37937868 | 6201 | 468.057 (2024) |
| PODOPROMED S.R.L. SRL | 39536102 | 8532 | 468.046 (2025) |
| PEPU IMPEX SRL SRL | 3024390 | 4781 | 467.997 (2025) |
| CRM RESOURCES S.R.L. SRL | 51421969 | 0729 | 467.947 (2025) |
| ID GO-SMILE SRL SRL | 35651788 | 8623 | 467.946 (2025) |
| DIGITAL SPORT MEDIA SRL SRL | 36169621 | 5911 | 467.817 (2025) |
| RISK CONSULT & ENGINEERING ROMANIA SRL SRL | 25915688 | 6621 | 467.648 (2025) |
| EXPERT GARAJ SRL SRL | 30194901 | 4399 | 467.446 (2025) |
| JIRI ROH SYSTEMS S.R.L. SRL | 38506170 | 6201 | 467.348 (2025) |
| FAMILY BEAUTY CENTER S.R.L. SRL | 37945968 | 9622 | 467.128 (2025) |
| BUILDING ADMINISTRATION TANGENT SRL SRL | 35612576 | 6820 | 467.087 (2025) |
| VALMED THERAPY S.R.L. SRL | 49313540 | 8621 | 466.889 (2025) |
| INVEST DESIGN WANANDREE S.R.L. SRL | 43520775 | 7410 | 466.842 (2025) |
| WOLF CONSTRUCT DIVISION S.R.L. SRL | 48947328 | 4299 | 466.715 (2025) |
| CORSARU ROSU TURISM SRL SRL | 17231522 | 5510 | 466.597 (2025) |
| CELHOME S.R.L. SRL | 49605277 | 4712 | 466.269 (2025) |
| CREATIVE BINDINGS SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 46917835 | 6201 | 466.169 (2025) |
| S & M MADY SERVICE SRL SRL | 33056318 | 9531 | 466.137 (2025) |
| BIROUL DE STUDII MODERNE S.R.L. SRL | 38708617 | 7111 | 466.124 (2025) |
| ARCH BROWS ACADEMY S.R.L. SRL | 47843035 | 8559 | 466.123 (2025) |
| FLAWLESS BEAUTY S.R.L. SRL | 40317963 | 9602 | 466.073 (2025) |
| ITREE GENERATION S.R.L. SRL | 15455434 | 6310 | 466.000 (2025) |
| ROBU DESIGN SRL SRL | 32198454 | 7410 | 465.951 (2025) |
| MARILOO FUSION S.R.L. SRL | 40696689 | 4711 | 465.843 (2025) |
| MIRAI MED S.R.L. SRL | 47841395 | 8622 | 465.715 (2025) |
| HOUSE DOCTOR DEMAROS SRL SRL | 34676580 | 8699 | 465.664 (2025) |