Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| YCA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45211628 | 6110 | 51.417 (2025) |
| SIVELI S.R.L. SRL | 37080238 | 8559 | 51.401 (2025) |
| BESPOKE CONCIERGE AP S.R.L. SRL | 50875690 | 7499 | 51.386 (2025) |
| NEXTGEN CONSTRUCTION & STAFFING S.R.L. SRL | 51786744 | 4100 | 51.368 (2025) |
| ELECTRONIC GAMING STUDIO S.R.L. SRL | 44097186 | 6201 | 51.350 (2025) |
| DACOVANIA S.R.L. SRL | 48721532 | 7412 | 51.346 (2025) |
| LEAMED CARE S.R.L. SRL | 46519953 | 9699 | 51.345 (2025) |
| ABSTRATEK TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 38963075 | 6210 | 51.344 (2025) |
| ELEXCONT SRL SRL | 1576177 | 7020 | 51.300 (2025) |
| BICONCEPT URBAN S.R.L. SRL | 46622281 | 4335 | 51.276 (2025) |
| CARPATOS COMMERCE S.R.L. SRL | 51584400 | 4619 | 51.246 (2025) |
| STRATTON OAKMONT REAL ESTATE S.R.L. SRL | 45583893 | 6831 | 51.207 (2024) |
| ACINCI DESIGN S.R.L. SRL | 48093845 | 1421 | 51.198 (2025) |
| ANESTERNO CRU SRL SRL | 36750836 | 7022 | 51.169 (2025) |
| WAX SHOP S.R.L. SRL | 45169655 | 5520 | 51.166 (2025) |
| 88 HAX S.R.L. SRL | 49247373 | 4791 | 51.163 (2024) |
| BIGTECH 2000 SRL SRL | 13565660 | 7112 | 51.160 (2025) |
| RADANI TRADE CONCEPT AGENT DE ASIGURARE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 38481327 | 6622 | 51.148 (2025) |
| STICEROM IMPEX SRL SRL | 6230050 | 4644 | 51.112 (2025) |
| HEART MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 46997982 | 5911 | 51.100 (2025) |
| SWEETENFREE S.R.L. SRL | 49206667 | 4711 | 51.099 (2025) |
| LOVE IS GLOWING S.R.L. SRL | 39388707 | 4771 | 51.085 (2025) |
| ROVIL EXPERT ASSISTANCE S.R.L. SRL | 14886170 | 6621 | 51.083 (2025) |
| CIP FASHION STORE SRL SRL | 30645351 | 4719 | 51.071 (2025) |
| STAND UP ENTERTAINMENT SRL SRL | 24851322 | 4334 | 51.046 (2025) |
| PHOENIX VIGINTIDUO S.R.L. SRL | 37455494 | 4616 | 51.012 (2025) |
| GOOD TIME FILMS S.R.L. SRL | 48687953 | 5913 | 51.000 (2025) |
| BUCHAREST CONTACT CONSULTING ORG. SRL SRL | 22318324 | 7312 | 51.000 (2025) |
| AGN INVESTMENTS S.R.L. SRL | 48070990 | 6832 | 50.982 (2025) |
| DATASEL ARMATECH S.R.L. SRL | 52088103 | 4690 | 50.963 (2025) |
| FOR ZEN MEDIA SRL SRL | 32589703 | 5911 | 50.929 (2025) |
| BONDO S.R.L. SRL | 52718110 | 6210 | 50.923 (2025) |
| NOVALIS AGENCY STAFF S.R.L. SRL | 47164484 | 7810 | 50.920 (2025) |
| TABARRO S.R.L. SRL | 53140765 | 5911 | 50.920 (2025) |
| SEQUOIA GROUP SRL SRL | 13227766 | 7020 | 50.919 (2025) |
| HERASTRAUL AURIU INVESTITII SRL SRL | 16979925 | 6820 | 50.909 (2025) |
| RS ACTIVE S.R.L. SRL | 48897084 | 6421 | 50.896 (2025) |
| TVA SANS FRONTIERS S.R.L. SRL | 51755462 | 6920 | 50.891 (2025) |
| MIRMARANT S.R.L. SRL | 49338951 | 8299 | 50.891 (2025) |
| ESPOSITO AGENCY S.R.L. SRL | 51214882 | 7020 | 50.881 (2025) |
| MAR WIND SERV S.R.L. SRL | 45720443 | 4399 | 50.880 (2025) |
| SIMCONTA TAX CONSULTING S.R.L. SRL | 51811333 | 6920 | 50.867 (2025) |
| PENTEDENT STOMATOLOGIE SRL SRL | 431844 | 8623 | 50.850 (2016) |
| DIGITAL FLOR S.R.L. SRL | 50212484 | 7112 | 50.847 (2025) |
| LUCAMAR ONLINE SRL SRL | 33186563 | 4933 | 50.847 (2025) |
| PRO MEDIA SERVICES SRL SRL | 7060000 | 9020 | 50.822 (2025) |
| FITOUT SOLUTIONS SRL SRL | 33619870 | 4647 | 50.814 (2025) |
| NAK MUSIC STUDIOS S.R.L. SRL | 43431244 | 5920 | 50.781 (2025) |
| MAX IST MAX DARF MAX KANN S.R.L. SRL | 51786108 | 7112 | 50.770 (2025) |
| VULCANIZARE IANYS S.R.L. SRL | 50299643 | 4520 | 50.770 (2025) |