Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BITCRAFTERS S.R.L. SRL | 49900684 | 6310 | 43.562 (2025) |
| PROARSE SPORT SRL SRL | 37473865 | 9311 | 43.500 (2025) |
| DETALSTUFF S.R.L. SRL | 41461710 | 8623 | 43.495 (2025) |
| COOLINARY S.R.L. SRL | 49587910 | 6392 | 43.480 (2025) |
| DUMITRU & MUŞETESCU ACADEMY S.R.L. SRL | 51786140 | 8623 | 43.457 (2025) |
| NIHON NO SEKAI S.R.L. SRL | 51258358 | 8559 | 43.455 (2025) |
| POEZIA HOTULUI S.R.L. SRL | 42602214 | 5911 | 43.378 (2025) |
| PSI FORCE SRL SRL | 29384155 | 8690 | 43.364 (2022) |
| OX2 TECHNICAL AND COMMERCIAL MANAGEMENT AB STOCKHOLM SUCURSALA BUCURESTI N/A | 51859501 | 7020 | 43.363 (2025) |
| CLANDESTINO PRODUCTION SRL SRL | 18102623 | 5911 | 43.354 (2025) |
| XYLIO SERVICES SRL SRL | 31238976 | 8552 | 43.351 (2025) |
| CREDYS MOB SRL SRL | 17287124 | 3100 | 43.333 (2025) |
| SRH FOTOMA S.R.L. SRL | 40891752 | 7420 | 43.327 (2022) |
| SIMPLE MONEY S.R.L. SRL | 43001344 | 8559 | 43.214 (2024) |
| MEE HUB S.R.L. SRL | 48650415 | 4791 | 43.212 (2025) |
| DIRECT IMOBILIARE INVEST SRL SRL | 32761727 | 4619 | 43.205 (2025) |
| COREPA SRL SRL | 1558413 | 9523 | 43.160 (2025) |
| LORENINVEST S.R.L. SRL | 40365847 | 6812 | 43.109 (2025) |
| NDE CONSULTING & SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50099181 | 7020 | 43.100 (2025) |
| OPTIMUM SOLUTIONS COM SRL SRL | 16572270 | 4650 | 43.089 (2024) |
| MOON'S PARADISE S.R.L. SRL | 50302935 | 9622 | 43.075 (2025) |
| DAKOS CONSTRUCT SRL SRL | 17153203 | 4751 | 43.060 (2025) |
| ANZU S.R.L. SRL | 50870331 | 5911 | 43.056 (2025) |
| FUNKORAMA BICYCLE SERVICE S.R.L. SRL | 43013705 | 9529 | 43.045 (2025) |
| CYBER NET SRL SRL | 5891169 | 7111 | 43.044 (2025) |
| GYNECOLOGIC SURGERY S.R.L. SRL | 49297096 | 8622 | 43.003 (2025) |
| VIVICON EXPERT S.R.L. SRL | 51443223 | 6831 | 42.963 (2025) |
| DIANA ANDREI NAIL TECH AND ACADEMY S.R.L. SRL | 45817900 | 9622 | 42.895 (2025) |
| MAELSTROM INVESTMENT GROUP SRL SRL | 33148659 | 7112 | 42.885 (2025) |
| LUXURY AMBIENT S.R.L. SRL | 45131952 | 4647 | 42.884 (2025) |
| LICORI ALESE GROUP S.R.L. SRL | 46368680 | 4690 | 42.867 (2025) |
| SALESOMMO S.R.L. SRL | 48456886 | 6210 | 42.864 (2025) |
| CASA DE COMERT GASPAT SRL SRL | 3967848 | 4646 | 42.860 (2025) |
| GIMAMOTE S.R.L. SRL | 45750118 | 7732 | 42.851 (2025) |
| VALCLAR S.R.L. SRL | 49834068 | 4100 | 42.850 (2025) |
| DIARHI PROIECT S.R.L. SRL | 41394689 | 7111 | 42.785 (2025) |
| FINE TOUCH S.R.L. SRL | 51674392 | 4650 | 42.744 (2025) |
| FLOWERTALES FARM S.R.L. SRL | 43848420 | 0119 | 42.713 (2023) |
| HYPERMED CARE SRL SRL | 35976380 | 8622 | 42.713 (2025) |
| MATIAS TRAVEL S.R.L. SRL | 49870281 | 7990 | 42.710 (2025) |
| IMOBILIARE CRÂNGAŞI SRL SRL | 33405752 | 6831 | 42.697 (2025) |
| TOTALAIG ENVIRO SERV SRL SRL | 15389802 | 7020 | 42.678 (2025) |
| SUNWELL SERVICES SRL SRL | 25259397 | 6210 | 42.650 (2025) |
| SKILLS4LIFE S.R.L. SRL | 51905071 | 8559 | 42.650 (2025) |
| AFT LOGISTIC LINK S.R.L. SRL | 34931313 | 4941 | 42.640 (2025) |
| FREE STYLE ŞTEFAN SRL SRL | 30367000 | 4712 | 42.614 (2025) |
| GIFTSPACE S.R.L. SRL | 43304100 | 4791 | 42.609 (2025) |
| SUNNYSIDE MEDIA SRL SRL | 37781296 | 7311 | 42.603 (2025) |
| AVI ADMINISTRATOR SRL SRL | 29325060 | 6832 | 42.600 (2025) |
| BACTERIUM S.R.L. SRL | 40333438 | 7210 | 42.550 (2025) |