Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FINEXPERT SRL SRL | 9556930 | 6920 | 34.789 (2025) |
| A&A INSTAL ELECTRIC CONSULT S.R.L. SRL | 45884390 | 4321 | 34.750 (2024) |
| JD SOLUTION CONSULTING SRL SRL | 38049044 | 8299 | 34.740 (2025) |
| MEGA PRINT TRANSFERS SRL SRL | 18560728 | 4690 | 34.725 (2025) |
| ACI-SERV-2002 ADM SRL SRL | 29119841 | 6832 | 34.720 (2025) |
| SAMO HRABRO S.R.L. SRL | 44381756 | 7320 | 34.635 (2021) |
| BYTECHECK S.R.L. SRL | 52913145 | 6210 | 34.620 (2025) |
| SERAR DIGITAL S.R.L. SRL | 48514405 | 6399 | 34.597 (2025) |
| CALDERON RESIDENCE S.R.L. SRL | 43313630 | 6812 | 34.587 (2023) |
| SOFT TEC IDEA S.R.L. SRL | 39357840 | 6220 | 34.565 (2025) |
| VIO SERVICII SD SRL SRL | 38096429 | 5630 | 34.560 (2025) |
| IDEA ARCHITECTURE AND CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 43283776 | 7111 | 34.558 (2024) |
| HIFI VISION SRL SRL | 31121037 | 6209 | 34.552 (2025) |
| ARTLOC PAK SRL SRL | 29178384 | 4619 | 34.540 (2023) |
| 46.2 GROWTH S.R.L. SRL | 42741638 | 8559 | 34.508 (2025) |
| GEVAS INVEST SRL SRL | 16400941 | 4110 | 34.503 (2025) |
| ABIS SERVICE SRL SRL | 11966908 | 7112 | 34.500 (2025) |
| 1 URBAN LINE S.R.L. SRL | 52291549 | 7711 | 34.500 (2025) |
| EASY TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47439615 | 6210 | 34.498 (2025) |
| ACS GARAJUL CURAT S.R.L. SRL | 43931584 | 8121 | 34.491 (2025) |
| GLOBAL PERFORMING ARTS S.R.L. SRL | 50958655 | 8552 | 34.460 (2025) |
| OFTALMOCARE MED S.R.L. SRL | 50448303 | 8622 | 34.428 (2025) |
| CARPI ESTATE S.R.L. SRL | 52702504 | 6831 | 34.402 (2025) |
| MAKE A POINT 8000 S.R.L. SRL | 42223261 | 6920 | 34.398 (2024) |
| TARA COM IMPEX SRL SRL | 18539 | 9012 | 34.380 (2025) |
| ANAMARVINO S.R.L. SRL | 39763989 | 4725 | 34.358 (2025) |
| AMBLACK SERVICE SRL SRL | 34676555 | 9521 | 34.350 (2023) |
| ENDOCARE CENTER S.R.L. SRL | 52548791 | 8622 | 34.333 (2025) |
| VIA PROIECT INSTAL SRL SRL | 24452658 | 7112 | 34.332 (2025) |
| MATAN GLOBAL CONS SRL SRL | 23997851 | 7111 | 34.328 (2025) |
| RCI INCHIRIAZA IMOBILE S.R.L. SRL | 48050100 | 6832 | 34.303 (2025) |
| SEVEN-Plus Imobiliare SRL SRL | 17590534 | 6810 | 34.292 (2025) |
| CONTROLAUDIT SRL SRL | 23757808 | 7022 | 34.291 (2016) |
| MARCONT TEAM S.R.L. SRL | 49622308 | 6920 | 34.284 (2025) |
| CITYRING PROPERTY SRL SRL | 19298324 | 6812 | 34.267 (2025) |
| MARYELLE SALON SRL SRL | 30431706 | 9602 | 34.264 (2025) |
| NICO CLOTHES & FASHION S.R.L. SRL | 46973215 | 4779 | 34.262 (2025) |
| ALEXATRAILANAILTECH S.R.L. SRL | 47543631 | 9602 | 34.250 (2025) |
| C & A RED SCORPION SRL SRL | 35639253 | 4933 | 34.248 (2022) |
| POWER INSTAL SRL SRL | 17364324 | 7112 | 34.234 (2025) |
| MAGE ARCH-TE SRL SRL | 36390362 | 7111 | 34.220 (2025) |
| SKEMA EVENT SRL SRL | 37849324 | 4711 | 34.210 (2023) |
| EDITURA ALEPH S.R.L. SRL | 39835309 | 5811 | 34.199 (2024) |
| MMH ACTIVITATE MEDICALĂ SRL SRL | 37577653 | 8622 | 34.169 (2025) |
| NEW LIME S.R.L. SRL | 49994760 | 4791 | 34.159 (2025) |
| PERFORM WAVE CONSULTING S.R.L. SRL | 42565850 | 6310 | 34.155 (2025) |
| FR SERVICES S.R.L. SRL | 40417130 | 7020 | 34.147 (2025) |
| CAFE COMMUNICATIONS BUCHAREST SRL SRL | 18336861 | 7312 | 34.145 (2025) |
| NEXTECH GLOBAL S.R.L. SRL | 52604301 | 4740 | 34.137 (2025) |
| ADMIN CONDOMINIUM S.R.L. SRL | 42350869 | 6832 | 34.100 (2025) |