Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| D & I EXPRESS SRL SRL | 13694605 | 4649 | 17.883 (2020) |
| R.D.T. CONSTRUCTII PROIECTARE INSTALATII SI MANAGEMENT SRL SRL | 37352219 | 4100 | 17.881 (2022) |
| VEGGIEVOYAGE S.R.L. SRL | 49986155 | 4631 | 17.875 (2025) |
| DELTA WIND SRL SRL | 25884484 | 3512 | 17.862 (2025) |
| CARPATHIAN NETWORK S.R.L. SRL | 42878725 | 4791 | 17.860 (2025) |
| SANOMIND SRL SRL | 28425842 | 8622 | 17.856 (2018) |
| DOROBANȚI 66 RESIDENCE S.R.L. SRL | 48367304 | 6811 | 17.839 (2025) |
| SEMN CONSULT SRL SRL | 17254100 | 7022 | 17.837 (2025) |
| INNOTECH VENTURES S.R.L. SRL | 46118331 | 7020 | 17.826 (2023) |
| MOBILE PR COMPANY SRL SRL | 16975095 | 7022 | 17.814 (2025) |
| ANDRE-CRISTMAR BYB TRANS S.R.L. SRL | 43152525 | 4941 | 17.800 (2025) |
| WAX'N MAGIC S.R.L. SRL | 46135928 | 3299 | 17.793 (2025) |
| BRADAN DISTRIBUTION SRL SRL | 29807611 | 4649 | 17.785 (2023) |
| NOESIS MANAGEMENT SRL SRL | 17723495 | 6831 | 17.770 (2025) |
| STRELET ARTSTUDIO S.R.L. SRL | 49272920 | 4615 | 17.769 (2025) |
| YOLO GENERATION SRL SRL | 36027163 | 8559 | 17.758 (2025) |
| CARMA INVEST SRL SRL | 34353520 | 7022 | 17.753 (2025) |
| JAZZELEKT MEDIA S.R.L. SRL | 40923366 | 8552 | 17.746 (2024) |
| OSCAR INTERMED SRL SRL | 18065410 | 7022 | 17.738 (2025) |
| VINTIAMO S.R.L. SRL | 48450697 | 4791 | 17.733 (2025) |
| MARKIDES ESTATES SRL SRL | 23533150 | 3512 | 17.710 (2023) |
| VIOLET HEALTH SRL SRL | 32973851 | 4799 | 17.700 (2022) |
| CASA CONSULTING SRL SRL | 14869519 | 7022 | 17.700 (2021) |
| PROMPT ACCES SERVICES SRL SRL | 26454728 | 1812 | 17.650 (2025) |
| SALIM ZOOM S.R.L.-D. SRL | 48384887 | 5320 | 17.623 (2024) |
| PLAYGROUND MEDIA SRL SRL | 37914694 | 6310 | 17.614 (2025) |
| BAS FAMILY MARKET S.R.L. SRL | 52024193 | 4711 | 17.609 (2025) |
| SISTERHOOD UNITED S.R.L. SRL | 50002431 | 9001 | 17.606 (2025) |
| MOBIL INDUSTRY SRL SRL | 24973109 | 4120 | 17.605 (2017) |
| XTC - ECSTASY SRL SRL | 30514569 | 7311 | 17.568 (2025) |
| MC AYRA EXPERT FINANCE S.R.L. SRL | 43693857 | 6619 | 17.550 (2022) |
| DREAM BUSINESS & CONSULTING SRL SRL | 32199239 | 6831 | 17.511 (2025) |
| COMPANIA DE INVESTITII SI DEZVOLTARE DAIO SRL SRL | 7499146 | 7020 | 17.500 (2018) |
| MIPAS PROELC S.R.L. SRL | 42791393 | 6201 | 17.500 (2022) |
| WHITE SPACE SRL SRL | 16100731 | 7111 | 17.500 (2025) |
| HERITAGE AUTO SRL SRL | 18603039 | 4781 | 17.500 (2025) |
| AVVMMA NAVITAS S.R.L. SRL | 46725457 | 3511 | 17.500 (2024) |
| MEDICAL TRAINING S.R.L. SRL | 42708798 | 9609 | 17.466 (2025) |
| ORI TOTAL SRL SRL | 15254988 | 2511 | 17.455 (2025) |
| DD FOOD WAGEN SRL SRL | 38141805 | 5611 | 17.453 (2021) |
| ARGHAN DELICE S.R.L. SRL | 43157166 | 1071 | 17.450 (2025) |
| EURO AVIA GREEN ENERGY TECHNOLOGIES SRL SRL | 23029057 | 3512 | 17.431 (2025) |
| HOME CONCEPT STUDIO S.R.L. SRL | 43120019 | 6831 | 17.420 (2025) |
| HANDMADE REVOLUTION S.R.L. SRL | 34753496 | 7020 | 17.420 (2025) |
| SENIORIS DARA S.R.L. SRL | 52285997 | 8710 | 17.416 (2025) |
| CNV PRO SANTE S.R.L. SRL | 46776698 | 8622 | 17.400 (2025) |
| CENTRU REUMATOLOGIE SRL SRL | 14739802 | 8622 | 17.400 (2024) |
| ROCCO GREEN LAND SRL SRL | 30262097 | 5610 | 17.390 (2017) |
| RO DE FILM PROD IMPEX SRL SRL | 14769366 | 5911 | 17.337 (2021) |
| MOON DENTAL S.R.L. SRL | 49919768 | 8623 | 17.321 (2025) |