Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LAPARO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39835791 | 8622 | 8.267 (2025) |
| QUANTUMBIT INNOVATIONS S.R.L. SRL | 35175005 | 6310 | 8.264 (2025) |
| LOR MEDIA SPORT SRL SRL | 32522649 | 9319 | 8.264 (2025) |
| C&M INVEST CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51714268 | 6812 | 8.264 (2025) |
| GLOBAL DELIGHT S.R.L. SRL | 41987856 | 4719 | 8.256 (2024) |
| TBX2 S.R.L. SRL | 52521710 | 4791 | 8.250 (2025) |
| AVIATION AUDIT S.R.L. SRL | 37961947 | 5223 | 8.250 (2024) |
| TRANSILVANIA PROJECTS SRL SRL | 23174170 | 4110 | 8.242 (2025) |
| MY NATURE S.R.L. SRL | 50832613 | 8552 | 8.235 (2025) |
| RB REVITALIZANTI AUTO SRL SRL | 33810844 | 4681 | 8.232 (2025) |
| GOCIU CONCEPT S.R.L. SRL | 52726333 | 5611 | 8.232 (2025) |
| ARTGUARD S.R.L. SRL | 51430568 | 8001 | 8.231 (2025) |
| BAMBUS OPAL S.R.L. SRL | 46536890 | 8623 | 8.214 (2025) |
| INFINITI TECHNIC DESIGN SRL SRL | 37187391 | 4712 | 8.195 (2025) |
| ETWICKET GROUP S.R.L. SRL | 43234803 | 7020 | 8.157 (2021) |
| BĂNEASA MARKET S.R.L. SRL | 42533246 | 4791 | 8.144 (2025) |
| SNAPDRAGON PICTURES S.R.L. SRL | 42849070 | 5911 | 8.144 (2025) |
| DECOART IPSOS S.R.L. SRL | 49648553 | 2366 | 8.140 (2025) |
| 3A TRADING SRL SRL | 462468 | 7112 | 8.125 (2025) |
| RESOCIAL MEDIA S.R.L. SRL | 51534569 | 7330 | 8.120 (2025) |
| MINGLR S.R.L. SRL | 47828507 | 6210 | 8.109 (2025) |
| IAHIM IMPEX SRL SRL | 432173 | 6820 | 8.100 (2025) |
| CINQO EVENTS S.R.L. SRL | 47881691 | 8230 | 8.083 (2023) |
| LEMARCO SA SA | 428989 | 4636 | 8.060 (2025) |
| KINO RAMA SRL SRL | 36251992 | 5911 | 8.052 (2025) |
| PREMIER ENERGY SERVICII S.R.L. SRL | 39147199 | 4322 | 8.039 (2025) |
| MERCARGO SRL SRL | 11199457 | 7712 | 8.010 (2018) |
| DIGITAL SOFT COMMAND S.R.L. SRL | 42055036 | 6201 | 8.000 (2024) |
| NETMEDIASOFT S.R.L. SRL | 41794383 | 6210 | 8.000 (2021) |
| ACCOUNT LOGISTIC AUDIT SRL SRL | 30378858 | 7020 | 8.000 (2025) |
| LIGHT SYSTEM SRL SRL | 14355755 | 6820 | 8.000 (2019) |
| TUR TRANS INTERN SRL SRL | 37505100 | 4941 | 8.000 (2025) |
| DALYA CONCEPT STORE S.R.L. SRL | 45414770 | 4791 | 8.000 (2023) |
| ERON INVESTMENTS SRL SRL | 21570977 | 6820 | 8.000 (2023) |
| TWELVE ASSETS S.R.L. SRL | 43731870 | 7022 | 8.000 (2025) |
| SKY LIFT & POWER SRL SRL | 34117090 | 7739 | 8.000 (2016) |
| JOY SERVICES S.R.L. SRL | 35691316 | 7311 | 8.000 (2020) |
| ARIA CREATIVA SRL SRL | 38440165 | 7311 | 8.000 (2018) |
| CREATIVA NOVA CONSULTING SRL SRL | 37039964 | 7414 | 8.000 (2024) |
| QUBE APP TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 45310214 | 5829 | 7.997 (2023) |
| TEGRO COM SRL SRL | 15271172 | 7112 | 7.991 (2025) |
| FOREVER STONE S.R.L. SRL | 37906217 | 4613 | 7.980 (2025) |
| ALICE VOICU ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 42058768 | 7111 | 7.962 (2024) |
| EXTERALAM S.R.L. SRL | 47982106 | 7820 | 7.942 (2025) |
| FII BUCURIE GROUP S.R.L. SRL | 52974533 | 5221 | 7.924 (2025) |
| ABEL DESIGN COMPANY S.R.L. SRL | 52795848 | 2370 | 7.916 (2025) |
| HATCH LOGIC S.R.L. SRL | 44012368 | 7022 | 7.915 (2023) |
| NEBULA EVENTS S.R.L. SRL | 49252450 | 9002 | 7.910 (2025) |
| GREENVOLT NEXT ROMANIA II INVEST S.A. SA | 48948277 | 7112 | 7.905 (2024) |
| YELLOW BULB STUDIO S.R.L. SRL | 44175691 | 7311 | 7.896 (2022) |