Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.415 firme active, dintre care 30.346 au depus bilanț pentru 2023 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 415,5 mld RON, e 44,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 100,6% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a scăzut cu 4,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NOA DIGITAL ARCHITECTS S.R.L. SRL | 45391235 | 7311 | 959.801 (2025) |
| ARON UNION S.R.L. SRL | 43330614 | 6210 | 959.650 (2025) |
| INOVATION KINDERGARTEN AND NURSERY S.R.L. SRL | 49754082 | 8510 | 959.197 (2025) |
| PROFIZO AQUA SRL SRL | 16575013 | 4323 | 959.050 (2025) |
| STICKER REPUBLIC S.R.L. SRL | 43778406 | 7311 | 958.990 (2025) |
| SANTRA PROJECT S.R.L. SRL | 50220959 | 4647 | 958.836 (2025) |
| PROMOTEX SRL SRL | 14386743 | 4612 | 958.789 (2025) |
| RTA CARS & HOME DESIGN SRL SRL | 25303220 | 9531 | 958.498 (2025) |
| SHARP REALTY S.R.L. SRL | 46151109 | 7020 | 958.419 (2025) |
| BT SOLAR POWER S.R.L. SRL | 31449353 | 4299 | 958.323 (2025) |
| EXCES MUSIC SRL SRL | 14332557 | 8299 | 958.015 (2025) |
| REVOLINE 1 RENT ESTATE S.R.L. SRL | 35082674 | 4771 | 957.478 (2025) |
| HAPPY CLINIC S.R.L. SRL | 39055303 | 8623 | 957.406 (2025) |
| ALTO MEDICAL CENTER SRL SRL | 34633783 | 8622 | 956.998 (2025) |
| DB AGROCOM SRL SRL | 29369260 | 4690 | 954.702 (2025) |
| CREAZYX S.R.L. SRL | 49024509 | 5911 | 954.696 (2025) |
| PREFABRICATE NORD SRL SRL | 6611186 | 6820 | 954.510 (2025) |
| PROFILE VISION MK SRL SRL | 29421415 | 5611 | 954.212 (2025) |
| ARHICOVER S.R.L. SRL | 50323466 | 7111 | 953.963 (2025) |
| DOCTOR'S VET UNIVERS SRL SRL | 26091517 | 7500 | 953.723 (2025) |
| WORK IN BUILDERS S.R.L. SRL | 33664765 | 8121 | 953.285 (2025) |
| EMPORIUM CONSULTING TOPIC SRL SRL | 16887384 | 7020 | 952.764 (2025) |
| NBU CONSULTING S.R.L. SRL | 45173192 | 6220 | 952.111 (2025) |
| CASOL IMPEX SRL SRL | 4452122 | 4673 | 952.061 (2025) |
| CONCORDIA DEVELOPMENT SRL SRL | 19011930 | 6820 | 951.998 (2025) |
| PROMTEH SRL SRL | 5204230 | 4322 | 951.073 (2025) |
| UMB STEEL S.R.L. SRL | 22417875 | 2410 | 950.884 (2025) |
| BITOLIA GALLERY S.R.L. SRL | 40469260 | 4771 | 950.572 (2025) |
| ACCOUNT ALLIANCE SRL SRL | 27991517 | 6920 | 950.319 (2025) |
| ROM MEDICAL SURGERY SRL SRL | 35660948 | 8622 | 949.887 (2025) |
| COMUNITATEA LAPRIMULBEBE SRL SRL | 37625530 | 7311 | 949.291 (2025) |
| BIOSILMED SRL SRL | 34200003 | 4690 | 948.711 (2025) |
| A.D.O.B. VERTICAL GRUP SRL SRL | 28279844 | 4791 | 948.677 (2025) |
| RPM MANAGEMENT CONSULTING SRL SRL | 35161670 | 7739 | 948.570 (2025) |
| VELCOM GRAFIC SRL SRL | 17048461 | 4690 | 948.400 (2025) |
| DENTSIM AESTHETIC S.R.L. SRL | 38295650 | 8623 | 947.398 (2025) |
| EA FACTORS S.R.L. SRL | 37409471 | 8559 | 947.168 (2025) |
| TWINS' TEAM S.R.L. SRL | 41687158 | 6619 | 946.679 (2025) |
| IN JOY TRADE SERVICES S.R.L. SRL | 49252418 | 6499 | 946.567 (2025) |
| OPRI EXPORT-IMPORT SRL SRL | 13336550 | 4711 | 946.521 (2025) |
| FAST NETWORK CONECT SRL SRL | 25823789 | 7311 | 946.506 (2025) |
| GREENTECH SMART GROUP S.R.L. SRL | 42923400 | 4652 | 946.360 (2025) |
| FLN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38599153 | 6812 | 946.103 (2025) |
| PMBORDEA ENGINEERING S.R.L. SRL | 43008156 | 7112 | 945.879 (2025) |
| FOX INTER S.R.L. SRL | 49365107 | 4100 | 945.343 (2025) |
| ANDREI & ALEX AUTO SRL SRL | 25825348 | 9531 | 945.223 (2025) |
| TEHNIC GAZ CONSTRUCT SRL SRL | 14767187 | 4322 | 944.916 (2025) |
| IC-INNOVATIVE CONSULTING COMPANY S.R.L. SRL | 38689493 | 7820 | 944.895 (2025) |
| HYDRO SOLUTIONS SRL SRL | 10903880 | 4313 | 944.236 (2025) |
| ROYAL PETS WELLNESS SRL SRL | 37088150 | 9699 | 944.008 (2025) |