Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 30.340 au depus bilanț pentru 2023 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 415,4 mld RON, e 44,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 100,6% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a scăzut cu 4,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MVP CODING SOLUTION S.R.L. SRL | 38521995 | 6201 | 779.243 (2025) |
| CASA DE VINURI CHATEAU CRISTI S.R.L. SRL | 42118207 | 6820 | 779.063 (2025) |
| F.R.A.N. ENERGY INVESTMENT SRL SRL | 30338772 | 3511 | 778.557 (2025) |
| UNIVERA 3 TEAM S.R.L. SRL | 30058276 | 5611 | 778.517 (2025) |
| HIPO DIGITAL SRL SRL | 32920911 | 6312 | 778.226 (2025) |
| ECODATA CONTABILITY SRL SRL | 35044409 | 6920 | 777.853 (2025) |
| POLYMAS MEDIA INVESTMENT SRL SRL | 18954951 | 6820 | 777.743 (2025) |
| SMITH & KLEIN EXPERT SRL SRL | 23022865 | 6920 | 777.594 (2025) |
| POL-RO PARTNERS SRL SRL | 24787530 | 7430 | 777.498 (2025) |
| SARCASTIC GROUNDHOG S.R.L. SRL | 44965283 | 6201 | 777.489 (2025) |
| LONDRA 48 INVESTMENTS & CONSULTING SRL SRL | 10583211 | 7020 | 777.238 (2025) |
| CU VÂNĂ S.R.L. SRL | 35463920 | 7311 | 777.221 (2025) |
| TRADING ASSISTANCE S.R.L. SRL | 50141987 | 8299 | 777.153 (2025) |
| VECHIA NAPOLI SRL SRL | 14328297 | 5611 | 777.131 (2025) |
| VELBA PARTNERS S.R.L. SRL | 40344054 | 6831 | 776.921 (2025) |
| RSI PROFI GRUP SRL SRL | 6563631 | 4686 | 776.761 (2025) |
| DEFENCE AND SECURITY ADVISORY GROUP S.R.L. SRL | 47248984 | 7020 | 776.090 (2025) |
| SIGNUM EXPERT SRL SRL | 14907558 | 6920 | 775.988 (2025) |
| EXPERTWAY SOLLUTIONS S.R.L. SRL | 45566680 | 6920 | 775.903 (2025) |
| BREVIAR MEDIA S.R.L. SRL | 51341819 | 7311 | 775.878 (2025) |
| 2BINFINITE DEVELOPMENT SRL SRL | 36555690 | 6201 | 775.459 (2025) |
| RIEDEL SERVICE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 38745844 | 6220 | 775.340 (2025) |
| BOXEN LABS SRL SRL | 35728342 | 6202 | 775.003 (2024) |
| SORA AUTOMATIZĂRI SRL SRL | 35963593 | 6201 | 774.619 (2025) |
| MNC DRIVE SCHOOL S.R.L. SRL | 47579309 | 8553 | 774.608 (2025) |
| RCV BEAUTY HEALTH S.R.L. SRL | 47402713 | 8622 | 773.990 (2025) |
| PUR SI SIMPLU FOOD SRL SRL | 36888120 | 5611 | 773.659 (2025) |
| BBB BREND INS-CON S.R.L. SRL | 43828318 | 4221 | 773.337 (2025) |
| MAXFACE SX S.R.L. SRL | 43361351 | 8623 | 773.313 (2025) |
| DIGIWIN IT SERVICES S.R.L. SRL | 45222040 | 6202 | 773.239 (2024) |
| MIDAS MIAV SRL SRL | 18173381 | 4671 | 773.222 (2024) |
| KNOWLEDGE MANAGEMENT SRL SRL | 16715230 | 8559 | 773.079 (2025) |
| RO TELESHOP S.R.L. SRL | 41040444 | 7311 | 772.949 (2025) |
| KNAISOMA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41565703 | 6220 | 772.770 (2025) |
| EPAYMENTS CONSULTING S.R.L. SRL | 45089130 | 7490 | 772.732 (2025) |
| BREC 2024 S.R.L. SRL | 50876059 | 6820 | 772.668 (2025) |
| DAVIN INTERMED SRL SRL | 14784005 | 4619 | 772.450 (2025) |
| SUNCOMMUNICATION SRL SRL | 18640924 | 4652 | 772.300 (2025) |
| ENERYX S.R.L. SRL | 46461061 | 3512 | 772.181 (2025) |
| MED-WHITE SYSTEMS SRL SRL | 34891006 | 8121 | 772.159 (2023) |
| FM ENERGY S.R.L. SRL | 47648000 | 7020 | 772.127 (2025) |
| FRARO SERV CONS SRL SRL | 33920405 | 4100 | 772.030 (2025) |
| HIGH STREET S.R.L. SRL | 38711558 | 6820 | 771.918 (2025) |
| JROGBERG S.R.L. SRL | 38925047 | 6210 | 771.915 (2025) |
| EMC REAL ESTATE SOLUTIONS SRL SRL | 35362836 | 4110 | 771.902 (2025) |
| ASTATINE TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44028445 | 6201 | 771.727 (2025) |
| EKI SUPPORT SOLUTIONS SRL SRL | 28464159 | 7430 | 771.517 (2025) |
| DMC RADIO-IMAGISTICA MEDICALA S.R.L. SRL | 44422830 | 8622 | 771.052 (2025) |
| SHEBA EXIM SRL SRL | 5441423 | 4777 | 770.896 (2025) |
| SAM ROUVEN IMOBILIARE S.R.L. SRL | 20363795 | 6820 | 770.726 (2025) |