Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 30.341 au depus bilanț pentru 2023 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 415,3 mld RON, e 44,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 100,5% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a scăzut cu 4,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DORF SECURITY S.R.L. SRL | 46762250 | 8001 | 46.844 (2025) |
| ARCCO DISTRIBUTION GRUP SRL SRL | 15889476 | 4639 | 46.840 (2025) |
| ELDERS SRL SRL | 3574938 | 5829 | 46.800 (2025) |
| BP HSE CONSULT S.R.L. SRL | 42055567 | 7490 | 46.797 (2025) |
| HM BUSINESS CAPITAL S.R.L. SRL | 47164646 | 6820 | 46.789 (2025) |
| ELITE SPORT MANAGEMENT SRL SRL | 38371944 | 5226 | 46.785 (2025) |
| LAROMET MANAGEMENT SRL SRL | 25298523 | 7022 | 46.777 (2016) |
| NOVA START S.R.L. SRL | 52469230 | 5611 | 46.774 (2025) |
| GARES ROM INVEST SRL SRL | 18925220 | 6811 | 46.719 (2025) |
| PRO ADMIN BLOC S.R.L. SRL | 51257778 | 6832 | 46.700 (2025) |
| 2DRB HEALTHCARE S.R.L. SRL | 52264048 | 7020 | 46.670 (2025) |
| SERRUX CLEANING S.R.L. SRL | 45610475 | 8121 | 46.630 (2025) |
| INOTEC MC S.R.L. SRL | 43740070 | 6201 | 46.619 (2025) |
| SELIN RIDERS GROUP S.R.L. SRL | 48435808 | 5320 | 46.612 (2025) |
| OUTFITAHOLIC S.R.L. SRL | 43308722 | 6210 | 46.592 (2025) |
| ADROK CONSULTANTS SRL SRL | 17592330 | 7020 | 46.543 (2025) |
| DENTAL AMIR IMPEX SRL SRL | 7369502 | 8623 | 46.500 (2025) |
| DAMM CONCEPT SERVCONS S.R.L. SRL | 39641736 | 4614 | 46.500 (2025) |
| HELLENIQ RENEWABLES ROMANIA S.R.L. SRL | 50149689 | 6421 | 46.482 (2025) |
| OOSTVEEN CONSULTING EXPERT SRL SRL | 10634986 | 6832 | 46.456 (2025) |
| JULIA STYLES S.R.L. SRL | 49836794 | 7420 | 46.355 (2024) |
| JOHN DOE DATA PROTECTION S.R.L. SRL | 41417499 | 7020 | 46.353 (2025) |
| MORGAN BANNINGS CO SRL SRL | 15885253 | 6820 | 46.343 (2025) |
| POPESCO SHOW S.R.L. SRL | 40298551 | 9001 | 46.313 (2023) |
| PEDORTHIC ART S.R.L. SRL | 39417853 | 3250 | 46.285 (2025) |
| RAIL WAY ASSETS S.R.L. SRL | 42574912 | 7739 | 46.272 (2025) |
| AZERO PLUS S.R.L. SRL | 19834708 | 1812 | 46.247 (2025) |
| INTERCONSTRUCT SRL SRL | 1551954 | 7111 | 46.243 (2025) |
| FRESH KIWI PROPERTY SRL SRL | 38507036 | 5520 | 46.225 (2025) |
| ZENITH DENTAL SRL SRL | 30062951 | 8623 | 46.203 (2025) |
| CODEX EXPERT CONSULTING S.R.L. SRL | 40307420 | 6920 | 46.200 (2025) |
| PROFINEX-AUDIT S.R.L. SRL | 45409820 | 6920 | 46.200 (2025) |
| MVS DENTAL CARE S.R.L. SRL | 51483066 | 8623 | 46.176 (2025) |
| ARIROM CONFORT COM SRL SRL | 7606412 | 6831 | 46.175 (2025) |
| DAAT CONSULTING SRL SRL | 14815250 | 4120 | 46.168 (2023) |
| AVENIR REAL ESTATE S.R.L. SRL | 49666592 | 6831 | 46.142 (2025) |
| SUCCESS MINDSET SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50277653 | 8559 | 46.141 (2025) |
| SELECT CONSTRUCTII MONTAJ SRL SRL | 34545495 | 4100 | 46.120 (2025) |
| KAZARI SRL SRL | 35794150 | 7990 | 46.119 (2025) |
| EMY & DORIS IMPEX SRL SRL | 8017881 | 6831 | 46.075 (2025) |
| MINDLOGIX SRL SRL | 23583558 | 6920 | 46.040 (2024) |
| AAIM STUDIO SRL SRL | 36006438 | 7111 | 46.021 (2024) |
| NRGPATH CONSULT S.R.L. SRL | 50039856 | 7020 | 46.014 (2025) |
| LAUFER REAL ESTATE S.R.L. SRL | 44774160 | 6831 | 46.010 (2025) |
| LEPADATU CONSULTING S.R.L. SRL | 51945602 | 7112 | 46.000 (2025) |
| TEAM - TOP EXPERT ACHIZITII & MANAGEMENT S.R.L. SRL | 46141547 | 7022 | 46.000 (2025) |
| DIDONNA SERVICII SRL SRL | 24108639 | 4712 | 45.990 (2025) |
| WERENT PROPERTY CONSULTING S.R.L. SRL | 45887604 | 6832 | 45.986 (2025) |
| MIND OVER MATTER TUNARI S.R.L. SRL | 46854664 | 8622 | 45.963 (2024) |
| ELEGANT EXPRES SRL SRL | 32183658 | 4933 | 45.934 (2025) |