Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 30.341 au depus bilanț pentru 2023 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 415,3 mld RON, e 44,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 100,5% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a scăzut cu 4,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BRISTOL INTERNATIONAL SRL SRL | 14316616 | 6811 | 45.930 (2025) |
| TEHNOINVEST TRADE SRL SRL | 15232866 | 4672 | 45.891 (2016) |
| BEST IT SYSTEM SRL SRL | 32619847 | 4650 | 45.883 (2025) |
| NEWS APARTMENTS S.R.L. SRL | 50842366 | 5520 | 45.880 (2025) |
| VECTOR TOTAL BUSINESS SRL SRL | 31273710 | 6820 | 45.876 (2024) |
| SPARK FRAME SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52063486 | 7020 | 45.831 (2025) |
| GEMINI GLOBAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42912533 | 4791 | 45.809 (2025) |
| ART BEATA MAY S.R.L. SRL | 50122969 | 4791 | 45.803 (2025) |
| TOBACCO INTERNATIONAL GRUP SRL SRL | 14971780 | 1200 | 45.800 (2025) |
| NAVEGA INVEST SRL SRL | 22445506 | 6810 | 45.800 (2025) |
| FINANCE ONE ARF S.R.L. SRL | 49209027 | 5611 | 45.793 (2025) |
| NUBIRA HOLDINGS S.R.L. SRL | 52464593 | 7820 | 45.788 (2025) |
| SMARMURFUEL S.R.L. SRL | 48700173 | 6201 | 45.788 (2024) |
| INVEST 2025 S.R.L. SRL | 52474589 | 6820 | 45.788 (2025) |
| HAG WORK AND TRADE S.R.L. SRL | 46396451 | 7810 | 45.760 (2025) |
| C PROPERTIES ESTATE S.R.L. SRL | 46917487 | 6421 | 45.744 (2025) |
| KAVIROS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 40197131 | 7022 | 45.741 (2022) |
| MODCONSTRUCT24 S.R.L. SRL | 48581900 | 4100 | 45.719 (2025) |
| BĂNEASA FOREST CLUB S.R.L. SRL | 45910618 | 9319 | 45.686 (2025) |
| KLAASIG INSURANCE S.R.L. SRL | 47439585 | 6622 | 45.684 (2025) |
| AQUACHEM SRL SRL | 17290600 | 4619 | 45.683 (2022) |
| VLP SPORTS S.R.L. SRL | 44127422 | 8559 | 45.655 (2023) |
| BIG ARCHITECTURE STUDIO S.R.L. SRL | 41075361 | 7111 | 45.651 (2025) |
| IN VOCE VERITAS S.R.L. SRL | 51347536 | 8230 | 45.629 (2025) |
| ROCINANTE S.R.L. SRL | 52285920 | 6421 | 45.596 (2025) |
| SANTI CARLO E AMBROGIO SRL SRL | 36076611 | 6820 | 45.546 (2017) |
| IC PERFORMANCE SRL SRL | 23023640 | 8559 | 45.528 (2025) |
| HORTICULTURA LOTA IMPEX S.R.L. SRL | 50424185 | 4631 | 45.522 (2024) |
| AMIS CHAMP SRL SRL | 28375515 | 8559 | 45.518 (2025) |
| AGRI - BUSINESS DEVELOPMENT SRL SRL | 12503170 | 7022 | 45.500 (2025) |
| DEVELOPMENT SERVICE INTERNATIONAL CONSULTING SRL SRL | 18699417 | 6811 | 45.496 (2025) |
| ORAL CARING DELUX S.R.L. SRL | 37811990 | 8623 | 45.460 (2025) |
| FUTURE OIL TRADER S.R.L. SRL | 47560063 | 4681 | 45.455 (2025) |
| MIND KIND S.R.L. SRL | 43317518 | 7311 | 45.450 (2025) |
| REINVENT SALON S.R.L. SRL | 45699791 | 9621 | 45.435 (2024) |
| INSPIRATION FACTORY S.R.L. SRL | 46702470 | 6210 | 45.434 (2025) |
| URBAN EVALUATION SRL SRL | 35130470 | 6831 | 45.400 (2018) |
| ARCUNA INVEST S.R.L. SRL | 45876761 | 6811 | 45.397 (2025) |
| ARTIBEUS S.R.L. SRL | 43078380 | 7020 | 45.389 (2025) |
| EUROPEAN REAL INVESTMENT SRL SRL | 21800227 | 6421 | 45.367 (2019) |
| TOPO LASER IMPEX SRL SRL | 8236660 | 4712 | 45.363 (2025) |
| OSTEOPHYSIOTHERAPY S.R.L. SRL | 43122176 | 8690 | 45.342 (2024) |
| STAHL.RO EXPERT SRL SRL | 36356549 | 4690 | 45.328 (2025) |
| SANAF DEVELOPMENT SRL SRL | 16526410 | 7020 | 45.318 (2025) |
| XLINE FITOUT STUDIO SRL SRL | 36422375 | 7111 | 45.300 (2023) |
| ANOMIS PROJECTS SRL SRL | 18657209 | 7020 | 45.287 (2025) |
| REUS CONCEPT S.R.L. SRL | 47425776 | 8220 | 45.283 (2023) |
| NAMODENT S.R.L. SRL | 49911675 | 8623 | 45.250 (2025) |
| BICICLETE CICLOP SRL SRL | 26049660 | 4764 | 45.231 (2025) |
| SOF AROMA S.R.L. SRL | 48506950 | 5630 | 45.224 (2025) |