Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 30.341 au depus bilanț pentru 2023 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 415,3 mld RON, e 44,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 100,5% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a scăzut cu 4,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ADS IT CONSULTING S.R.L. SRL | 46389063 | 6220 | 9.000 (2025) |
| ADDA PRO TRAINING S.R.L. SRL | 37980310 | 8559 | 9.000 (2024) |
| EXE ONE ESTATE INVESTMENTS S.R.L. SRL | 51584877 | 6811 | 9.000 (2025) |
| CHRIS THODD S.R.L. SRL | 51006628 | 5912 | 8.999 (2025) |
| D&M FIBEROPT TRADING SRL SRL | 29875608 | 4652 | 8.999 (2025) |
| ROSE CONSULT SRL SRL | 16609140 | 7112 | 8.981 (2024) |
| ALCOSSEEBRE SRL SRL | 35422903 | 4933 | 8.967 (2025) |
| LUNGMED S.R.L. SRL | 50344051 | 8622 | 8.947 (2025) |
| WISE CITY CONSULTING SRL SRL | 33140515 | 6831 | 8.946 (2023) |
| A.S.R. ASISTENTA, SOCIALIZARE SI REPREZENTARE SRL SRL | 35752782 | 7312 | 8.941 (2016) |
| ANTIFAKE DIGITAL HUB S.R.L. SRL | 46810781 | 7330 | 8.931 (2025) |
| REDSTRIPE S.R.L. SRL | 47366505 | 9013 | 8.930 (2025) |
| CARA CGA S.R.L. SRL | 47341853 | 4778 | 8.914 (2024) |
| IRISPHERA S.R.L. SRL | 44580643 | 6210 | 8.900 (2025) |
| FPC FLOR S.R.L. SRL | 42894232 | 4776 | 8.890 (2025) |
| WELOVEWEB SRL SRL | 33781412 | 6820 | 8.890 (2025) |
| FREE TEAM CONCEPT S.R.L. SRL | 53061386 | 8559 | 8.888 (2025) |
| PĂPAN DESIGN S.R.L. SRL | 35562788 | 4933 | 8.863 (2025) |
| R.A.M. DECO LUX SRL SRL | 16072909 | 4643 | 8.857 (2025) |
| MICRO TINART S.R.L. SRL | 45503207 | 8559 | 8.845 (2025) |
| HOUSE OF FAIRIES S.R.L. SRL | 48412847 | 8552 | 8.836 (2025) |
| MORE BUSINESS VALUE S.R.L. SRL | 44464240 | 6811 | 8.835 (2021) |
| STAR ENERGY DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44192242 | 8299 | 8.808 (2024) |
| RDN FAM BIZ S.R.L. SRL | 46161510 | 4791 | 8.806 (2025) |
| ANMA-VIGA GENERAL MARKET SRL SRL | 31498127 | 4711 | 8.805 (2017) |
| EXIGENT CLEANING SERVICES S.R.L. SRL | 45577123 | 8121 | 8.800 (2024) |
| I.G.M. COMPUTERS COMPANY SRL SRL | 22686288 | 5829 | 8.800 (2018) |
| BAROTI BEAUTY LOUNGE S.R.L. SRL | 52278531 | 9621 | 8.790 (2025) |
| RODALMED SERV SRL SRL | 17230250 | 3313 | 8.771 (2025) |
| BATGISEL TRANS SRL SRL | 30951172 | 4933 | 8.762 (2025) |
| RAID STUDIO SRL SRL | 33067929 | 7022 | 8.754 (2025) |
| FINITYCONS S.R.L. SRL | 51311745 | 7020 | 8.750 (2025) |
| MIHALACHE GLOBAL COMPANY SRL SRL | 23594972 | 4322 | 8.750 (2025) |
| ALISTAS MERCETEX S.R.L. SRL | 41104483 | 4751 | 8.738 (2025) |
| WEIGHTFUN BY V S.R.L. SRL | 50899052 | 8551 | 8.734 (2025) |
| CORPORATE SOCIOLOGY SYNERGIES S.R.L. SRL | 42223245 | 7220 | 8.726 (2023) |
| ABE FITNESS S.R.L. SRL | 48798412 | 9319 | 8.706 (2024) |
| SOUL ALCHEMY S.R.L. SRL | 51301814 | 9329 | 8.700 (2025) |
| BORIS TRANS URBAN S.R.L. SRL | 41663760 | 4941 | 8.700 (2025) |
| VALBI CONSULTING SRL SRL | 32599219 | 7022 | 8.700 (2025) |
| AC UNDIZAIN SRL SRL | 37986984 | 7111 | 8.683 (2025) |
| SIMCRIS SERVICE SRL SRL | 24040657 | 6831 | 8.675 (2025) |
| NEXT CONCEPT SRL SRL | 32133919 | 9609 | 8.649 (2025) |
| CREATIVE MCO SRL SRL | 19170243 | 6820 | 8.645 (2025) |
| DELTA PLUTONIUM SRL SRL | 21178834 | 6812 | 8.630 (2025) |
| 1PIONNER S.R.L. SRL | 52002977 | 6039 | 8.618 (2025) |
| INSTASAIL S.R.L. SRL | 47001436 | 7022 | 8.617 (2023) |
| BBG DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 47935996 | 4690 | 8.613 (2025) |
| OCUVOLA SRL SRL | 37413847 | 6210 | 8.604 (2025) |
| ELICRIS SERVICII SRL SRL | 15462571 | 9521 | 8.590 (2020) |