Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 32.914 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,9% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FABRICA DE MACHETE S.R.L. SRL | 49544447 | 4791 | 483.577 (2025) |
| AREA MEDICA SRL SRL | 21307858 | 8622 | 483.534 (2025) |
| DACISOFT S.R.L. SRL | 51846196 | 6290 | 483.524 (2025) |
| HOURGLASS SRL SRL | 35603675 | 8559 | 483.514 (2025) |
| ROMLIFT SERVICE SRL SRL | 15386563 | 2822 | 483.488 (2025) |
| WINE CITY S.R.L. SRL | 47678000 | 4711 | 483.426 (2025) |
| DIGITAL SECURITY VISION S.R.L. SRL | 45496550 | 6290 | 483.282 (2025) |
| SHAVLAN SRL SRL | 17881053 | 6820 | 483.264 (2025) |
| HOTEL OCCIDENT S.R.L. SRL | 46543501 | 5510 | 483.216 (2023) |
| MAGNUS ENTERPRISE S.R.L. SRL | 47516602 | 8123 | 483.070 (2025) |
| TAY BEAUTY & COSMETICS S.R.L. SRL | 45313075 | 9621 | 482.963 (2025) |
| ZXA THINGS S.R.L. SRL | 46624193 | 6201 | 482.834 (2025) |
| MOBILE MEDIA COMPANY SRL SRL | 15780273 | 7312 | 482.823 (2025) |
| WONDER GOOSE STUDIO S.R.L. SRL | 48511395 | 6290 | 482.760 (2025) |
| SPDI - V SRL SRL | 33727790 | 4110 | 482.642 (2025) |
| N.V.M. BUILDINGS SRL SRL | 22449206 | 4120 | 482.622 (2025) |
| DIAMOND OFFICE S.R.L. SRL | 38909181 | 5630 | 482.575 (2021) |
| FURNITURE NCS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51808672 | 4334 | 482.496 (2025) |
| E.P.D. SRL SRL | 13773210 | 3811 | 482.385 (2025) |
| 2RR CONSTRUCT IMOBILIARE S.R.L. SRL | 43678172 | 6810 | 482.304 (2025) |
| PREMIUM ART CLUB S.R.L. SRL | 39040973 | 9623 | 482.286 (2025) |
| BACKFLIP STUDIO S.R.L. SRL | 41658900 | 5911 | 482.213 (2025) |
| ONDA DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 43889412 | 7111 | 482.039 (2025) |
| TOP QUALITY CONSULTING SRL SRL | 21538038 | 4777 | 482.033 (2025) |
| MAYA GIA PROD SRL SRL | 27435716 | 3512 | 482.032 (2025) |
| HAIL CONSULTING S.R.L. SRL | 49591392 | 9531 | 482.029 (2025) |
| SOLID AUTO SRL SRL | 24973753 | 4532 | 481.983 (2025) |
| OPTICFLAVOR SRL SRL | 19133865 | 5912 | 481.901 (2025) |
| T.O.V. SUPPORT MANAGEMENT SRL SRL | 23765916 | 7020 | 481.620 (2025) |
| GENERAL INVESTMENT SRL SRL | 15286785 | 6820 | 481.620 (2025) |
| LOGHIN TRADE SRL SRL | 33159461 | 7320 | 481.566 (2025) |
| RAPIDINFO SOFTWARE SRL SRL | 21664095 | 6310 | 481.553 (2025) |
| CLASS TRAINING SRL SRL | 33855064 | 8559 | 481.540 (2025) |
| VAPAN CONSULTING SRL SRL | 16405825 | 6210 | 481.411 (2025) |
| EKSEN LOGISTICS SRL SRL | 36805370 | 5231 | 481.406 (2025) |
| SCOOTERLIFE SRL SRL | 37839819 | 4771 | 481.403 (2025) |
| ANIMA AUGUSTA COM SRL SRL | 24866102 | 4791 | 481.263 (2025) |
| GTA HUMAN RESOURCES S.R.L. SRL | 44705305 | 7810 | 481.167 (2025) |
| GMM PERFECT SMILE S.R.L. SRL | 44465091 | 8623 | 481.110 (2025) |
| CAMELEON PR&EVENTS EXPERT SRL SRL | 25087615 | 8230 | 481.089 (2025) |
| BRAND FUNK S.R.L. SRL | 39742943 | 7311 | 481.082 (2025) |
| REINFORCEMENT ENGINEERING & DESIGN SRL SRL | 38409356 | 7112 | 481.063 (2025) |
| WEKONNECT TECHNOLOGY & INDUSTRY S.R.L. SRL | 44882560 | 6210 | 481.058 (2025) |
| STAR SKIN COSMETICS S.R.L. SRL | 44668240 | 4775 | 480.939 (2025) |
| PLATINUM ADVISORY SERVICES S.R.L. SRL | 42769574 | 6920 | 480.929 (2025) |
| HAI-HUI ENTERTAINMENT SRL SRL | 12968400 | 5911 | 480.922 (2025) |
| INTERNATIONAL WORK ADVISORS S.R.L. SRL | 37926893 | 7810 | 480.806 (2025) |
| TRI GRUP INTL SRL SRL | 31180076 | 4791 | 480.651 (2025) |
| PRESTIGE IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43785500 | 6201 | 480.553 (2025) |
| E-NORM START S.R.L. SRL | 45991949 | 5630 | 480.343 (2025) |