Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 32.914 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,9% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARISTOKIDS SRL SRL | 23970066 | 8560 | 236.800 (2025) |
| INA NAILS COSMETICS SRL SRL | 36148726 | 7020 | 236.799 (2025) |
| ARA INTERACTIVE SERVICES S.R.L. SRL | 46898717 | 7311 | 236.758 (2025) |
| SUDUS ONE S.R.L. SRL | 43418326 | 6820 | 236.750 (2025) |
| SYR ARHITECTURA S.R.L. SRL | 50245341 | 7111 | 236.726 (2025) |
| DINCONT AUDIT CONSULTING SRL SRL | 23851081 | 6920 | 236.721 (2025) |
| BRELMOR S.R.L. SRL | 51923280 | 4791 | 236.719 (2025) |
| ALLANICO SPORT EXPERT SRL SRL | 38577775 | 9319 | 236.685 (2025) |
| ASSEMBL R S.R.L. SRL | 44600236 | 2110 | 236.681 (2024) |
| REVA VENDING SRL SRL | 33254587 | 4711 | 236.660 (2025) |
| LK STRATEGIC CENTER S.R.L. SRL | 41346495 | 7330 | 236.605 (2025) |
| FERA HOUSE CONSTRUCT SRL SRL | 17498164 | 4120 | 236.559 (2025) |
| FLUX CAR RENTAL S.R.L. SRL | 41729326 | 4781 | 236.553 (2025) |
| DIVIZIA DE SUNET SI SPECTACOLE SRL SRL | 30870604 | 7721 | 236.532 (2023) |
| BOLDI CONCEPT S.R.L. SRL | 43678768 | 7311 | 236.469 (2025) |
| PUMP ENGINEERING S.R.L. SRL | 48624904 | 3312 | 236.262 (2025) |
| EXCLUSIV RONOF SRL SRL | 31877295 | 7820 | 236.260 (2025) |
| PROFLEET S.R.L. SRL | 50692340 | 4933 | 236.164 (2025) |
| HUB ALSA S.R.L. SRL | 44784643 | 4683 | 236.149 (2025) |
| TRUE SELF S.R.L. SRL | 46432473 | 8559 | 236.149 (2025) |
| DIAMOND PROIECT SRL SRL | 15315791 | 4110 | 236.122 (2025) |
| EMERGENT AGENCY SRL SRL | 36440584 | 6209 | 236.060 (2025) |
| APOAPSIS EDUCATION GROUP S.R.L. SRL | 39504771 | 8510 | 236.000 (2025) |
| ON THE MIC S.R.L. SRL | 43590371 | 9039 | 236.000 (2025) |
| CHEAPHERO S.R.L. SRL | 42441495 | 4791 | 236.000 (2025) |
| ROMIR MAGAZIN GENERAL SRL SRL | 34593280 | 4712 | 235.997 (2025) |
| PROCAST IMPEX SRL SRL | 1574273 | 5630 | 235.959 (2025) |
| CONCIERGE SERVICES S.R.L. SRL | 36019438 | 7990 | 235.958 (2025) |
| CERBI ERP SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51574890 | 6220 | 235.956 (2025) |
| THE CLINIQUE HAIR S.R.L. SRL | 47266883 | 9602 | 235.926 (2025) |
| ESTAL COM SRL SRL | 3382754 | 4711 | 235.801 (2025) |
| ELSET ECS ENGINEERING CONSULTING AND SERVICES SRL SRL | 13706963 | 7112 | 235.745 (2025) |
| STELLAR CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 38529085 | 7411 | 235.723 (2025) |
| NCO ASISTENTA SI CONSULTANTA S.R.L. SRL | 33548230 | 6920 | 235.705 (2025) |
| KINETO CABINET SRL SRL | 15540955 | 8699 | 235.700 (2025) |
| AUTENTIC MEDIA SRL SRL | 17169684 | 5911 | 235.649 (2025) |
| REBIS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 38822696 | 4110 | 235.627 (2025) |
| KRM ACCOUNTING S.R.L. SRL | 48926732 | 6920 | 235.573 (2025) |
| MOB ART GRUP SRL SRL | 15142917 | 3109 | 235.565 (2025) |
| NAGA COMMUNICATION S.R.L. SRL | 45132753 | 7311 | 235.529 (2025) |
| SUPERECO DRIVE S.R.L. SRL | 41880018 | 4933 | 235.446 (2025) |
| PERSPECTIVE WORLD SOLUTIONS SRL SRL | 22808083 | 6201 | 235.297 (2017) |
| YOUNG PSIHOEDUCATIA S.R.L. SRL | 41945850 | 8559 | 235.269 (2025) |
| CURAJOS CONSULT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51665335 | 4322 | 235.264 (2025) |
| PURE LIGHT DESIGN S.R.L. SRL | 40995311 | 8559 | 235.190 (2025) |
| MR.BLINK EVO SERVICES S.R.L. SRL | 45395946 | 6220 | 235.161 (2025) |
| A TO Z COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 50962583 | 7330 | 235.101 (2025) |
| AYION REALTY S.R.L. SRL | 50377440 | 6420 | 235.101 (2025) |
| FUS DESIGN S.R.L. SRL | 50228901 | 7111 | 235.100 (2025) |
| VMCODING S.R.L. SRL | 47908550 | 6210 | 235.018 (2025) |