Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GREENFISH SRL SRL | 35143232 | 7311 | 196.679 (2025) |
| V&G SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49907569 | 8210 | 196.650 (2025) |
| ORTOSMILE RADOCEA SRL SRL | 38648094 | 8623 | 196.640 (2025) |
| BRENNAN R&C GROUP SRL SRL | 32265065 | 7320 | 196.632 (2025) |
| V.D.D. CONIMPEX SHOP S.R.L. SRL | 42503377 | 4711 | 196.545 (2025) |
| MORAN SIMEX SRL SRL | 2791645 | 6209 | 196.542 (2025) |
| MC LUXURY RENT-CAR LTD S.R.L. SRL | 49232216 | 4939 | 196.540 (2025) |
| CATALYST STRATEGIC S.R.L. SRL | 52103653 | 7020 | 196.416 (2025) |
| EU LEGAL PRIVACY S.R.L. SRL | 38846709 | 7020 | 196.401 (2025) |
| EMPIO S.R.L. SRL | 49488436 | 7311 | 196.351 (2025) |
| MARGAU 2000 SRL SRL | 11054561 | 6820 | 196.350 (2025) |
| TOTAL OFFICE CONSULTING SRL SRL | 15438735 | 8299 | 196.350 (2025) |
| TRANSILVANIA FINANCIAL SERVICES S.R.L. SRL | 51075199 | 6619 | 196.312 (2025) |
| DEEPLINK SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47662616 | 6201 | 196.187 (2023) |
| BONBON INDRA COM SRL SRL | 26067470 | 4664 | 196.165 (2025) |
| LA ROMET GENERAL S.R.L. SRL | 48469630 | 8129 | 196.109 (2025) |
| BADEX SOFTWARE S.R.L. SRL | 47671096 | 6210 | 196.097 (2025) |
| SCOMET SUD SRL SRL | 27388630 | 6832 | 196.081 (2025) |
| TRIANGULAR COMPANY SRL SRL | 33836119 | 7320 | 196.074 (2025) |
| EMISFERE SRL SRL | 14947005 | 7311 | 196.055 (2025) |
| MEDALL CONCEPT SRL SRL | 34845310 | 4791 | 196.032 (2025) |
| BLUE THETA S.R.L. SRL | 37280805 | 7499 | 196.000 (2024) |
| GLOBAL EYE INVESTMENTS SRL SRL | 16020780 | 6811 | 195.972 (2025) |
| AGRO-ALSA SRL SRL | 16965431 | 0111 | 195.958 (2025) |
| ALL MANAGEMENT CONSULTING SRL SRL | 19061734 | 6832 | 195.944 (2025) |
| NABYL BEAUTY LAND SRL SRL | 27472250 | 9621 | 195.885 (2025) |
| PLASTIC RECICLARE GRUP SRL SRL | 17760710 | 2016 | 195.810 (2025) |
| BE4HOME MARKET S.R.L. SRL | 40930045 | 3512 | 195.801 (2025) |
| LUXURY BIJOU SRL SRL | 23563380 | 4777 | 195.766 (2024) |
| ERA MARK S.R.L. SRL | 50097261 | 7311 | 195.738 (2025) |
| AXA DESIGN ARHITECTURAL SRL SRL | 16878785 | 7111 | 195.696 (2025) |
| GOLD ARCHITECTURE DESIGN S.R.L. SRL | 44282760 | 7111 | 195.635 (2025) |
| SPEED TUNING AUTO SRL SRL | 29430448 | 4511 | 195.629 (2018) |
| LORETO TRUCK COMPANY S.R.L. SRL | 32183437 | 7020 | 195.594 (2025) |
| MAZE ATELIER S.R.L. SRL | 40572435 | 7020 | 195.575 (2025) |
| TAXOGRAPHY S.R.L. SRL | 33980830 | 7022 | 195.562 (2019) |
| ONE LONG TERM VALUE S.R.L. SRL | 36038650 | 6820 | 195.534 (2024) |
| R.R.G. SERVICE CENTER SRL SRL | 30587919 | 5611 | 195.472 (2025) |
| IMBRELA RISK MANAGEMENT SRL SRL | 32743151 | 4618 | 195.464 (2025) |
| OPTIMAL SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50903943 | 6210 | 195.453 (2025) |
| RUSANOVSKI FILM S.R.L. SRL | 48476883 | 5911 | 195.440 (2025) |
| ABSOLUT SECURITY MAINTENANCE S.R.L. SRL | 50372663 | 4321 | 195.405 (2025) |
| CAMELEON FILM SRL SRL | 34325899 | 5911 | 195.404 (2025) |
| GOOD DENTAL CARE S.R.L. SRL | 41041598 | 8623 | 195.398 (2025) |
| WAYSTAR ROYCO S.R.L. SRL | 48316815 | 8623 | 195.375 (2025) |
| ANTCOM CONSULTING PROJECT SRL SRL | 24660691 | 7022 | 195.363 (2025) |
| EOS ELECTRONIC SYSTEMS SRL SRL | 36031610 | 7210 | 195.355 (2025) |
| COMPETITIVE FASHION S.R.L. SRL | 45277509 | 4771 | 195.322 (2025) |
| MICRO STYLE STUDIO SRL SRL | 32284431 | 9621 | 195.270 (2025) |
| GEO TOPO VIA SRL SRL | 29312736 | 7112 | 195.247 (2023) |