Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AMA CLOUD TECH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51039463 | 6210 | 151.128 (2025) |
| SOLARMIND S.R.L. SRL | 47484241 | 7020 | 151.108 (2024) |
| PINK SPECTRA DESIGN LABS S.R.L. SRL | 49528964 | 7412 | 151.071 (2025) |
| EASYBILL DIGITAL S.R.L. SRL | 30305759 | 7022 | 151.053 (2025) |
| DHAKA S.R.L. SRL | 49129998 | 6619 | 150.998 (2025) |
| JAVA BUSINESS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39083680 | 4619 | 150.940 (2025) |
| ROCKSIM S.R.L. SRL | 49845679 | 5911 | 150.927 (2025) |
| KITE MEDIA STUDIO SRL SRL | 34688630 | 5911 | 150.880 (2025) |
| DIBIRO S.R.L. SRL | 40995290 | 6820 | 150.860 (2025) |
| SALON JENYS SRL SRL | 37672035 | 9621 | 150.855 (2025) |
| BOBBY SHOP MD S.R.L. SRL | 48305140 | 4781 | 150.850 (2025) |
| CARAJA GARAGE S.R.L. SRL | 48359816 | 4520 | 150.849 (2025) |
| SV BUSINESS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 41327531 | 4612 | 150.812 (2025) |
| SAGACIS PROIECT SRL SRL | 22517939 | 7112 | 150.807 (2025) |
| SFERA SOFTWARE SRL SRL | 15211561 | 6210 | 150.688 (2025) |
| LIA CONT SOLUTION SRL SRL | 30615180 | 8211 | 150.600 (2025) |
| DCM PEOPLE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 51310766 | 8299 | 150.564 (2025) |
| WEBSO DESIGN S.R.L. SRL | 46252073 | 7311 | 150.507 (2025) |
| QUANTUM NETWORKS SRL SRL | 30214081 | 5911 | 150.500 (2025) |
| CLIMVENT PROFESSIONAL S.R.L. SRL | 36163068 | 4322 | 150.448 (2025) |
| INGALLS CONCEPT S.R.L. SRL | 51006679 | 6920 | 150.425 (2025) |
| AQUA DREAM S.R.L. SRL | 42909287 | 5510 | 150.353 (2025) |
| FORTIS CONSULT SRL SRL | 16911814 | 5210 | 150.300 (2025) |
| ROSANA CLINIC SRL SRL | 16100740 | 8622 | 150.290 (2025) |
| INOVACONSTRUCT DESIGN S.R.L. SRL | 50921982 | 4100 | 150.273 (2025) |
| SVA EDUCARE S.R.L. SRL | 49662728 | 8559 | 150.253 (2025) |
| DOT PXL SRL SRL | 35691359 | 6210 | 150.215 (2025) |
| CAT FILM SRL SRL | 35907763 | 5911 | 150.179 (2025) |
| ALVEARE GROUP ROMANIA CONSORZIO STABILE S.R.L. SRL | 34646821 | 4100 | 150.133 (2025) |
| IRE TRANSCENDERE S.R.L. SRL | 42600426 | 8559 | 150.082 (2025) |
| MIVIAN SOLUȚII INTELIGENTE SRL SRL | 38749200 | 6832 | 150.030 (2025) |
| BRANDS MANAGEMENT CONSULTING S.R.L. SRL | 43286683 | 8110 | 150.000 (2025) |
| ONMEDIS S.R.L. SRL | 50464031 | 8622 | 150.000 (2025) |
| BRUCK BCA SRL SRL | 31582243 | 2361 | 150.000 (2025) |
| ROSHANI CREATIVE S.R.L. SRL | 40810162 | 7420 | 150.000 (2025) |
| FERMA CETATUIA SRL SRL | 32710197 | 6832 | 150.000 (2025) |
| BFI CORPORATION S.R.L. SRL | 45103472 | 6420 | 150.000 (2022) |
| SURFBET S.R.L. SRL | 46151125 | 4399 | 149.997 (2025) |
| CURATED ADVERTISING SRL SRL | 35894248 | 7311 | 149.952 (2025) |
| CBC DANIANA MANAGEMENT SRL SRL | 32080865 | 7022 | 149.947 (2025) |
| GEBCAB TOUR SERV S.R.L. SRL | 41526356 | 4933 | 149.928 (2023) |
| TEO CONSULTING SERVICES SRL SRL | 32848603 | 7020 | 149.914 (2025) |
| POV TICKETS S.R.L. SRL | 50730770 | 6311 | 149.913 (2025) |
| HALF RETRO PRODUCTIONS SRL SRL | 15262425 | 4791 | 149.900 (2025) |
| JOLDES CONSULTING SRL SRL | 15767975 | 8569 | 149.874 (2025) |
| BYTEWORKS CONSULTING S.R.L. SRL | 52584824 | 6310 | 149.850 (2025) |
| MRAMBERAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50233223 | 6210 | 149.820 (2025) |
| BOB NAUT ECO SRL SRL | 37193083 | 6820 | 149.780 (2025) |
| SILK FASHION SRL SRL | 17263508 | 5911 | 149.778 (2025) |
| NEPA TERMOFRIG SERVINSTAL S.R.L. SRL | 40335382 | 4322 | 149.755 (2025) |