Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MAKO INSTAL PREMIUM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51069197 | 4322 | 92.335 (2025) |
| DARK LINES SHADOW SERVICES S.R.L. SRL | 52604530 | 6832 | 92.300 (2025) |
| VANTAGE GRAPHIX SRL SRL | 3883054 | 9699 | 92.248 (2025) |
| CRISS HOROLOGIUM SERVICES SRL SRL | 25668057 | 9525 | 92.218 (2025) |
| SPEDIKON GROUP S.R.L. SRL | 51979699 | 5231 | 92.186 (2025) |
| INSTYLE SERVICES AI S.R.L. SRL | 42905315 | 7022 | 92.143 (2021) |
| ADTECH ADVANCED TECHNOLOGY SRL SRL | 5204184 | 4321 | 92.122 (2025) |
| LUCRARI DE CADASTRU S.R.L. SRL | 46977330 | 7112 | 92.100 (2025) |
| TORNADO EXCEL SRL SRL | 36171303 | 4933 | 92.073 (2025) |
| SEYO PHARMA SRL SRL | 34271381 | 4773 | 92.056 (2019) |
| MISAPERCO S.R.L. SRL | 46889239 | 7020 | 91.990 (2025) |
| CONATH CONSULTING IT S.R.L. SRL | 52030829 | 6220 | 91.980 (2025) |
| PROJEKTO SMART ENGINEERING S.R.L. SRL | 44930714 | 7112 | 91.979 (2025) |
| THE ORANG-OUTAN INC SRL SRL | 37966057 | 8559 | 91.960 (2025) |
| TRIATHLON LAND INTL SRL SRL | 22343158 | 6812 | 91.936 (2024) |
| R.A.U. BOOKSTORE SRL SRL | 27171584 | 9311 | 91.858 (2025) |
| IMPACTAUTOMATE S.R.L. SRL | 49102801 | 6210 | 91.800 (2025) |
| GEMELLI COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 44525487 | 7312 | 91.730 (2025) |
| KPI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49045234 | 6210 | 91.725 (2025) |
| FINE ART IMAGING SRL SRL | 36551221 | 5819 | 91.685 (2025) |
| GENEROPT S.R.L. SRL | 50982505 | 6210 | 91.651 (2025) |
| IT GIRLS MEDIA S.R.L. SRL | 40345386 | 7311 | 91.609 (2025) |
| RANDLOG S.R.L. SRL | 46086531 | 4211 | 91.575 (2025) |
| COLOUR EVENTS & TOURISM S.R.L. SRL | 39641663 | 8230 | 91.574 (2025) |
| CRASATA ESTETIQ S.R.L. SRL | 39996976 | 9622 | 91.557 (2025) |
| FORUM IT DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44540240 | 6210 | 91.540 (2025) |
| MIND INVEST SRL SRL | 34882032 | 5911 | 91.522 (2025) |
| KOGAIONON PETROTRANS S.R.L. SRL | 42424710 | 5320 | 91.514 (2025) |
| GOLD PARTNERS RESOURCES S.R.L. SRL | 51195624 | 6220 | 91.504 (2025) |
| A.T. SMILE FOR ALL SRL SRL | 38114002 | 8623 | 91.455 (2025) |
| YKA BEAUTY ADVISER S.R.L. SRL | 40802976 | 9621 | 91.414 (2025) |
| ROSARTORIA IMPEX SRL SRL | 7614326 | 4763 | 91.410 (2025) |
| VERUM DESIGN S.R.L. SRL | 45187392 | 7410 | 91.383 (2023) |
| TOTAL PREST-SERV SRL SRL | 14936405 | 5510 | 91.331 (2025) |
| CAMERSON REAL ESTATE SRL SRL | 38389135 | 4110 | 91.296 (2025) |
| VALSOMAT S.R.L. SRL | 51240709 | 6820 | 91.219 (2025) |
| ELMEC INSTAL SRL SRL | 18939242 | 4324 | 91.199 (2018) |
| SOLID STIL SRL SRL | 38318339 | 9001 | 91.172 (2025) |
| AD SYSTEM INVEST SRL SRL | 16633742 | 6820 | 91.152 (2025) |
| GAMA DELTA INVESTMENT SRL SRL | 22859575 | 6812 | 91.149 (2025) |
| JR SOLAR TELEORMAN S.R.L. SRL | 44573930 | 3511 | 91.122 (2025) |
| RED TEAM CORPORATION SRL SRL | 18370871 | 6810 | 91.117 (2025) |
| SHOW MOTION S.R.L. SRL | 38756185 | 9020 | 91.100 (2025) |
| SYNAPTIQ S.R.L. SRL | 52059817 | 6310 | 91.085 (2025) |
| AQUAREFINISH SUD SRL SRL | 22761886 | 7020 | 91.085 (2025) |
| ESCUSITA CONCEPT S.R.L. SRL | 46047265 | 7020 | 91.082 (2025) |
| TZA EVENTS DESK SRL SRL | 29932150 | 8230 | 91.068 (2025) |
| FKM SERVICES & DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 46128327 | 5320 | 91.063 (2025) |
| PHOTOHOLIX SRL SRL | 37397270 | 7420 | 91.030 (2025) |
| VALIVAN FILMARITV SRL SRL | 35208269 | 5911 | 90.980 (2025) |