Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AMBIANCE 2001 SRL SRL | 14614817 | 1812 | 63.275 (2025) |
| GLAMOUR DAY BY DAY SRL SRL | 37720060 | 8622 | 63.260 (2025) |
| INVERENT SRL SRL | 24335542 | 6820 | 63.259 (2025) |
| LIGHT SPEED-TEAM S.R.L. SRL | 41382080 | 7022 | 63.220 (2025) |
| DAGMAR TECH S.R.L. SRL | 44454700 | 6201 | 63.210 (2025) |
| DUMEQ-PROIECT SRL SRL | 325762 | 7112 | 63.204 (2025) |
| ALBY SPORTS S.R.L. SRL | 51591548 | 9313 | 63.200 (2025) |
| EMAS SOLAR PANELS S.R.L. SRL | 49426875 | 4669 | 63.200 (2025) |
| SOLITAIRE STRATEGY S.R.L. SRL | 50267315 | 4619 | 63.199 (2025) |
| WHITE FLAT GALLERY S.R.L. SRL | 40588873 | 7412 | 63.197 (2025) |
| EIGHT SIGMA S.R.L. SRL | 51250206 | 4725 | 63.185 (2025) |
| DBE S.R.L. SRL | 37571812 | 1421 | 63.184 (2025) |
| COSTIN CONSTRUCTUTIL S.R.L. SRL | 40767828 | 4312 | 63.140 (2025) |
| FUSSCON GROUP S.R.L. SRL | 46743623 | 4211 | 63.025 (2025) |
| CREATORS WILL CREATE S.R.L. SRL | 48838894 | 8230 | 63.025 (2025) |
| SFC FIN 2015 SRL SRL | 34634304 | 6619 | 63.023 (2019) |
| ONTOP ADS S.R.L. SRL | 42736240 | 4332 | 63.005 (2025) |
| TIARA M.F. IMPEX SRL SRL | 6889361 | 5510 | 62.976 (2025) |
| DARA LANGUAGE SERVICES S.R.L. SRL | 38864888 | 7430 | 62.958 (2025) |
| NAVALNICUL S.R.L. SRL | 50794587 | 4622 | 62.953 (2025) |
| STONEINKBRUSH & LIGHT S.R.L. SRL | 36501606 | 9003 | 62.943 (2025) |
| EXPRESSRENT-SERVICE S.R.L. SRL | 48879835 | 5221 | 62.929 (2025) |
| CAPITAL CITY REAL ESTATE SRL SRL | 20959462 | 6831 | 62.910 (2025) |
| LAPIS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 42454932 | 7020 | 62.909 (2025) |
| INNOVA GROWTH CAPITAL S.R.L. SRL | 39841980 | 6421 | 62.908 (2020) |
| JARDEN NORDULUI INVESTMENTS S.R.L. SRL | 38995298 | 4110 | 62.900 (2025) |
| TOP SURVEY SRL SRL | 443598 | 7112 | 62.889 (2022) |
| FLASH SOFTWARE INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 38900751 | 6201 | 62.854 (2025) |
| ECORA LOGISTICS SRL SRL | 36597296 | 4941 | 62.851 (2025) |
| STALER EDUCATION S.R.L. SRL | 41834640 | 4939 | 62.842 (2023) |
| TERRANO DESIGN SRL SRL | 18408135 | 4332 | 62.830 (2025) |
| CORSAIR SOLUTIONS SRL SRL | 32466646 | 6202 | 62.814 (2025) |
| LIONX DIGITAL S.R.L. SRL | 15866413 | 4650 | 62.811 (2025) |
| ALCOR EDIMPEX SRL SRL | 5854055 | 5811 | 62.801 (2025) |
| EVAL EXPERT SRL SRL | 18294057 | 6832 | 62.750 (2025) |
| GREEN VERUM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39665298 | 7020 | 62.747 (2025) |
| MB STRATEGIC BUILDING SRL SRL | 36509960 | 6812 | 62.707 (2025) |
| HALF COURT EVOLUTION S.R.L. SRL | 44465032 | 9329 | 62.705 (2025) |
| CUSTOM HOME DECOR S.R.L. SRL | 51276184 | 4755 | 62.700 (2025) |
| ANTARES TRAINING & RECRUITMENT SRL SRL | 19706750 | 8559 | 62.685 (2025) |
| AGROCULT INVESTMENT S.R.L. SRL | 38683628 | 7020 | 62.680 (2022) |
| PICTURE THIS S.R.L. SRL | 40629108 | 7420 | 62.580 (2025) |
| KAPPA LONDON S.R.L. SRL | 40775553 | 6201 | 62.568 (2025) |
| FUNNY TOM HOSTEL SRL SRL | 34200283 | 5510 | 62.501 (2024) |
| SMART ELEMENT S.R.L. SRL | 39960158 | 6210 | 62.500 (2025) |
| RANDDER GRUP SRL SRL | 15392778 | 6421 | 62.500 (2025) |
| SYNERGY DUO PLUS SERV SRL SRL | 37884887 | 8690 | 62.500 (2025) |
| REGINA OIKOS S.R.L. SRL | 45233642 | 7111 | 62.489 (2025) |
| FRANCUL GLOBAL INVEST SRL SRL | 37223320 | 6420 | 62.486 (2025) |
| FINE BUSINESS S.R.L. SRL | 48289435 | 4791 | 62.440 (2025) |