Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EVOLUTION PROIECT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41202112 | 7112 | 58.161 (2025) |
| TEN DIVISION S.R.L. SRL | 43004979 | 6832 | 58.142 (2025) |
| ANGEL NAILS BY BABY S.R.L. SRL | 41812250 | 9622 | 58.140 (2025) |
| INTAS EXPERT AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 15951560 | 6622 | 58.131 (2025) |
| INTERNET SOLUTION SRL SRL | 14864600 | 6391 | 58.122 (2023) |
| NELLART PHOTO STUDIO SRL SRL | 34130188 | 7420 | 58.104 (2025) |
| LUBDUB TRAVEL SRL SRL | 35285008 | 4791 | 58.063 (2022) |
| BAROC ART IMPEX SRL SRL | 14963515 | 4779 | 58.050 (2025) |
| TOTAL QUALITY EXPERT SRL SRL | 15341421 | 7020 | 58.039 (2025) |
| IBS STRATEGY INVESTMENTS SRL SRL | 23621546 | 6820 | 58.013 (2020) |
| TMAG INTERMEDIATIONS & AGRO S.R.L. SRL | 49112031 | 4617 | 58.000 (2025) |
| DIA -DESIGN INGINERIE ANALIZĂ SRL SRL | 37964293 | 7120 | 58.000 (2025) |
| ROWATT ENGINEERING S.R.L. SRL | 48651097 | 7112 | 57.998 (2025) |
| SMOK VFX S.R.L. SRL | 48147872 | 5912 | 57.992 (2025) |
| TOTAL AQUA SERVICES SRL SRL | 35039640 | 4322 | 57.975 (2025) |
| NARRANS TRANSFORM S.R.L. SRL | 42262260 | 8559 | 57.973 (2025) |
| IMOTEX IMPEX SRL SRL | 14368046 | 6820 | 57.918 (2025) |
| SUPERB BY VALENTINA S.R.L. SRL | 39531067 | 4772 | 57.880 (2025) |
| SAHEL 7 TRADING SRL SRL | 5018343 | 4771 | 57.873 (2017) |
| ANABELA SRL SRL | 14461080 | 6820 | 57.852 (2022) |
| SALT TECH INNOVATION S.R.L. SRL | 52308799 | 0893 | 57.851 (2025) |
| TOPCLASS CONSULTANTA SI SERVICII SRL SRL | 26453455 | 4941 | 57.822 (2025) |
| LIGHT REVOLUTION SRL SRL | 35825116 | 7311 | 57.806 (2025) |
| SALON MC 2022 BANEASA S.R.L. SRL | 46544051 | 9602 | 57.771 (2023) |
| SAY YES SRL SRL | 28664556 | 5611 | 57.766 (2025) |
| BRANDIT S.R.L. SRL | 49553739 | 4690 | 57.758 (2025) |
| ANTONINA ARTA VESTIMENTARA SI DECORATIVA SRL SRL | 38101967 | 1419 | 57.757 (2021) |
| GALILEO CONSULTING SRL SRL | 14570559 | 7810 | 57.750 (2025) |
| PRESTIGE HEALTH & DENT S.R.L. SRL | 50386928 | 8623 | 57.712 (2025) |
| KIDS FUN&TRAVEL S.R.L. SRL | 52383561 | 9329 | 57.695 (2025) |
| PITPALAC MEDIA SRL SRL | 36829612 | 5911 | 57.646 (2025) |
| FIRUL ARIADNEI SRL SRL | 15928389 | 5811 | 57.640 (2023) |
| SBC PREMIUM CONSULTING S.R.L. SRL | 43426680 | 6622 | 57.625 (2025) |
| S.IN.A.T.T.A PROD SERVICE SRL SRL | 2794285 | 4651 | 57.612 (2025) |
| D & D RENT & SERVICES SRL SRL | 14777830 | 7711 | 57.600 (2016) |
| PRIMUS ALEXANDER INSTAL S.R.L. SRL | 40375301 | 4329 | 57.600 (2023) |
| G.M.G. CONSULTING NO.1 SRL SRL | 13757630 | 6920 | 57.550 (2025) |
| PROCONSARG SRL SRL | 20958262 | 7022 | 57.550 (2025) |
| REAL EAST - WEST SRL SRL | 14355704 | 6832 | 57.516 (2025) |
| KAOSS S.R.L. SRL | 50868595 | 5520 | 57.500 (2025) |
| ONE PEOPLE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49204674 | 3316 | 57.480 (2025) |
| PAGEONE ADVISORY S.R.L. SRL | 45371955 | 7022 | 57.459 (2025) |
| LULVA INSIGHTS S.R.L. SRL | 52231474 | 9313 | 57.435 (2025) |
| BC ATELIER & STUDIO SRL SRL | 35126983 | 7311 | 57.425 (2025) |
| VISUAL AUTHENTICITY S.R.L. SRL | 49687862 | 7311 | 57.380 (2025) |
| PINOR JICU SRL SRL | 34155069 | 6622 | 57.373 (2025) |
| PTP EUROPEAN CONSULTING GROUP SRL SRL | 32827104 | 7022 | 57.348 (2020) |
| AI ART DECO STUDIO SRL SRL | 37266509 | 7413 | 57.342 (2025) |
| MAGNUM PROFESSIONAL CONSULTING S.R.L. SRL | 38932532 | 7420 | 57.320 (2025) |
| SEAVIEW DEVELOPMENT SRL SRL | 18294677 | 4110 | 57.292 (2025) |