Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.415 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,5% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ECHIPA INIŢIALĂ S.R.L. SRL | 39599429 | 4711 | 1.761.306 (2025) |
| DAGECO STANDARD SRL SRL | 16787245 | 6820 | 1.760.504 (2025) |
| DEPOZITUL DE ROŢI SRL SRL | 34933390 | 4782 | 1.760.105 (2025) |
| ROMLAB SRL SRL | 6383967 | 4646 | 1.759.726 (2025) |
| FUSECON S.R.L. SRL | 38855898 | 6220 | 1.757.993 (2025) |
| DB DENTAL EXPERT SRL SRL | 17091380 | 8623 | 1.757.838 (2025) |
| ORTHOEXCLUSIVE SRL SRL | 27708590 | 8623 | 1.757.786 (2025) |
| PROTECT PHONE S.R.L. SRL | 36041001 | 4712 | 1.757.017 (2023) |
| STEN BACK COMEXIM SRL SRL | 6970406 | 2562 | 1.756.044 (2025) |
| CAVIGNON S.R.L. SRL | 42744014 | 3512 | 1.755.785 (2025) |
| BRATILA MEDICAL CENTER S.R.L. SRL | 47259550 | 8621 | 1.755.591 (2025) |
| VICTORIA CASA SRL SRL | 17245579 | 6811 | 1.754.228 (2025) |
| SCREW FIT SRL SRL | 35763269 | 4673 | 1.754.135 (2025) |
| TREMALZO S.R.L. SRL | 42020828 | 3512 | 1.753.338 (2025) |
| DENTAL RX CENTER S.R.L. SRL | 47210009 | 8690 | 1.752.949 (2024) |
| TRAVEOS S.R.L. SRL | 48756158 | 4791 | 1.752.350 (2025) |
| NOBELO S.R.L. SRL | 50620327 | 4645 | 1.751.301 (2025) |
| INTERKORP LAB S.R.L. SRL | 42490048 | 6201 | 1.750.971 (2025) |
| GHERLAN S.R.L. SRL | 45182913 | 4771 | 1.750.498 (2025) |
| AVR INFLUENCE S.R.L. SRL | 45203897 | 5611 | 1.749.014 (2025) |
| BMS TEC SERVICE S.R.L. SRL | 48194378 | 8230 | 1.748.457 (2025) |
| LIBRA FILMS SRL SRL | 33419251 | 5911 | 1.748.372 (2025) |
| MEDICAL SIMBOL SRL SRL | 25946269 | 8622 | 1.748.195 (2025) |
| LAET EXIM SRL SRL | 7580282 | 4690 | 1.748.122 (2024) |
| PROTECONS GRUP S.R.L. SRL | 44144814 | 4324 | 1.747.092 (2025) |
| ERWKAT S.A. SA | 14464299 | 3317 | 1.746.956 (2025) |
| MATTMAN MUSIC EVENTS S.R.L. SRL | 38603742 | 9329 | 1.746.942 (2025) |
| ACONNECT SMART SOFTWARE S.R.L. SRL | 43507989 | 6201 | 1.745.608 (2025) |
| BERTIMOB S.R.L. SRL | 50230537 | 6820 | 1.745.104 (2025) |
| ERSTE FIN SRL SRL | 18311530 | 7311 | 1.744.993 (2025) |
| GREEN ENERGY ENGINEERING S.R.L. SRL | 49481101 | 7112 | 1.744.911 (2025) |
| INTELLICLOUD SOLUTIONS SRL SRL | 29366469 | 6290 | 1.744.806 (2025) |
| STOREXIM PROD SRL SRL | 32156009 | 2594 | 1.744.581 (2025) |
| IMPLANT-EXPRESS SRL SRL | 32074634 | 8622 | 1.743.617 (2025) |
| ASTERA DIAMED SRL SRL | 35706689 | 8622 | 1.743.187 (2025) |
| MOBIL TOTAL SRL SRL | 16341764 | 4782 | 1.743.036 (2025) |
| CONRAD EXPERT SERV SRL SRL | 31252474 | 4100 | 1.741.218 (2025) |
| HATHOR BOOKS&MORE SRL SRL | 35240022 | 4761 | 1.739.928 (2025) |
| STOMA RX CENTER S.R.L. SRL | 47163160 | 8690 | 1.739.926 (2024) |
| 360 GRADE PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 23620630 | 6832 | 1.738.564 (2025) |
| INDUSTRIAL SOLUTIONS SRL SRL | 18049759 | 7022 | 1.737.928 (2025) |
| RED CUSHION S.R.L. SRL | 45257315 | 9531 | 1.737.747 (2025) |
| LET BUSINESS COM SRL SRL | 17068183 | 6820 | 1.737.070 (2025) |
| UP REV SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42209984 | 4621 | 1.736.677 (2025) |
| EXCELLENT ENGLISH EDUCATION S.R.L. SRL | 41791093 | 5811 | 1.736.653 (2025) |
| ELEKTRA DENTAL S.R.L. SRL | 45995312 | 8623 | 1.735.939 (2025) |
| PHOENIX BUS S.R.L. SRL | 1556080 | 4939 | 1.735.178 (2024) |
| MARK CENTER BUSINESS SRL SRL | 34938990 | 4791 | 1.735.020 (2025) |
| NIX PROVIDERS GLC SRL SRL | 29493586 | 6290 | 1.733.888 (2025) |
| INTEROFFICE ROMANIA SRL SRL | 15171190 | 8122 | 1.733.755 (2025) |