Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,4% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ASIST PREST SRL SRL | 14837061 | 8210 | 77.897 (2025) |
| TASTY GAMES STUDIO S.R.L. SRL | 45625336 | 6201 | 77.852 (2025) |
| MIRILINE BUSINESS SRL SRL | 26093143 | 7499 | 77.810 (2025) |
| MARATHON ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 34224061 | 6622 | 77.801 (2025) |
| SP ACCOUNTING GROUP S.R.L. SRL | 39100790 | 6920 | 77.800 (2025) |
| PROFESSIONAL TIPS S.R.L. SRL | 48917394 | 5320 | 77.799 (2025) |
| REVOPRO ESTATE S.R.L. SRL | 48234120 | 6831 | 77.787 (2025) |
| LUMIDAN-IMPEX SRL SRL | 3579358 | 4723 | 77.757 (2025) |
| ZOCS PROMOTIONS SRL SRL | 34651925 | 7311 | 77.729 (2025) |
| SPOT PRINT SRL SRL | 24857945 | 7990 | 77.727 (2025) |
| CLEONAILS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50964819 | 9622 | 77.723 (2025) |
| PARTUM INTERNATIONAL SRL SRL | 32678207 | 8622 | 77.709 (2025) |
| MD CORE CONSULTING S.R.L. SRL | 30865993 | 7020 | 77.696 (2025) |
| MIHAND PARTNERSHIP S.R.L. SRL | 50756559 | 4799 | 77.695 (2024) |
| U.T.T. TRADING COMPANY SRL SRL | 15388076 | 4616 | 77.669 (2025) |
| OMNIDIRECTIONAL S.R.L. SRL | 46584161 | 5911 | 77.663 (2025) |
| MORELOVE S.R.L. SRL | 46543447 | 6201 | 77.640 (2025) |
| ROBENCI FASHION S.R.L. SRL | 51600298 | 4771 | 77.616 (2025) |
| SMART ROOF CONSTANTIN S.R.L. SRL | 50735165 | 4341 | 77.600 (2025) |
| PROMOTA CREATIV SRL SRL | 24061692 | 7311 | 77.593 (2025) |
| ADG TECH MANUFACTURING S.R.L. SRL | 43647397 | 6210 | 77.500 (2025) |
| INTERMED PHARMPROD & TRADE SRL SRL | 6024254 | 4646 | 77.500 (2025) |
| SPORT CONTENT STRATEGY S.R.L. SRL | 45428210 | 9003 | 77.500 (2025) |
| PLATFORMA DE ARTĂ PRODUCTION S.R.L. SRL | 52796339 | 9020 | 77.445 (2025) |
| EDMOTIROM S.R.L. SRL | 38582380 | 4941 | 77.410 (2025) |
| BUBBLE BYTES S.R.L. SRL | 33968675 | 6210 | 77.408 (2025) |
| SKBDA IMMO S.R.L. SRL | 47127702 | 6810 | 77.405 (2024) |
| ILLECEBRA S.R.L. SRL | 44190594 | 7022 | 77.400 (2023) |
| DECARS ONE S.R.L. SRL | 43510518 | 9531 | 77.379 (2025) |
| MARKETINGFX CONCEPT SRL SRL | 35684734 | 7311 | 77.375 (2025) |
| CV PLAN & DESIGN SRL SRL | 33865521 | 7111 | 77.366 (2025) |
| FAST CONCEPT CONSULTING SRL SRL | 25275139 | 5520 | 77.319 (2024) |
| PACO SERVIMOB SRL SRL | 19150513 | 6820 | 77.275 (2025) |
| CEREALS - FRUITS SRL SRL | 14482538 | 9602 | 77.250 (2025) |
| PRIORITY CLINIC S.R.L. SRL | 48259515 | 8690 | 77.250 (2025) |
| HEAD NORTH INVESTMENTS S.R.L. SRL | 48469622 | 6630 | 77.225 (2025) |
| DOUA ROTI MANAGEMENT S.R.L. SRL | 43547223 | 4540 | 77.213 (2025) |
| FINE APARTMENTS S.R.L. SRL | 40629353 | 5520 | 77.200 (2025) |
| BOX FILM & CO SRL SRL | 15712040 | 5911 | 77.185 (2024) |
| MACO PRIVAT TIME S.R.L. SRL | 41824816 | 4690 | 77.180 (2024) |
| EXPONENŢIAL CONSTRUCT SRL SRL | 28345590 | 7112 | 77.149 (2025) |
| QFLEX TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 45167921 | 6220 | 77.141 (2022) |
| KIMWONHAN PHOENIX SRL SRL | 36493520 | 4778 | 77.130 (2025) |
| DOMIS CONSULTING SRL SRL | 16000422 | 7020 | 77.101 (2024) |
| STEM-MENTORING S.R.L. SRL | 50410040 | 8569 | 77.062 (2025) |
| KER4HOUSE S.R.L. SRL | 45666182 | 6619 | 77.052 (2025) |
| OSTARA JEWELLERY S.R.L. SRL | 51010351 | 4791 | 77.043 (2025) |
| DENTAL DEVELOPMENT CONCEPT S.R.L. SRL | 46806624 | 7112 | 77.011 (2025) |
| IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. SA | 7736374 | 5510 | 77.000 (2025) |
| SMILEY MEDICAL SRL SRL | 16966909 | 8622 | 76.982 (2025) |