Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,4% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OMNIPOINT ADVERTISING S.R.L. SRL | 34748406 | 7311 | 16.664 (2023) |
| ATELIERUL NEGRU S.R.L. SRL | 42681706 | 6210 | 16.641 (2025) |
| OUTDOORBOYZZ S.R.L. SRL | 45774710 | 4712 | 16.618 (2025) |
| CANDOR ONLINE S.R.L. SRL | 51407484 | 8559 | 16.608 (2025) |
| HRANA CU ROST S.R.L. SRL | 42482118 | 4619 | 16.595 (2025) |
| LA BOUTIQUE DE LA VIE SRL SRL | 24820920 | 4634 | 16.584 (2025) |
| LV RM SHOP S.R.L. SRL | 50975010 | 4791 | 16.570 (2025) |
| ZONACAMS SPOT S.R.L. SRL | 46838111 | 4791 | 16.549 (2024) |
| DM INSIGHT COMPASS S.R.L. SRL | 46925200 | 7311 | 16.545 (2025) |
| LIBIU BAND SHOW S.R.L. SRL | 44157539 | 4933 | 16.541 (2024) |
| DIGITAL MASTER SRL SRL | 21378417 | 7311 | 16.520 (2023) |
| MMP MINERAL DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 52988105 | 0710 | 16.520 (2025) |
| LIAL MARKET & GRILL SRL SRL | 37459607 | 5610 | 16.513 (2023) |
| ART CROPS S.R.L. SRL | 45159449 | 7490 | 16.502 (2025) |
| TERBORG SOLAR ENERGY S.R.L. SRL | 45521300 | 3512 | 16.500 (2024) |
| EDITURA ECONOMICA - PREUNIVERSITARIA SRL SRL | 12564445 | 5811 | 16.500 (2024) |
| EM-POWER DIGITAL S.R.L. SRL | 44018522 | 7311 | 16.500 (2025) |
| AVERY REAL ESTATE SRL SRL | 15556102 | 6820 | 16.491 (2022) |
| DELTA GUIDE SRL SRL | 36369263 | 8559 | 16.472 (2025) |
| SMART CHOICE IMOBILIARE S.R.L. SRL | 51190090 | 6832 | 16.470 (2025) |
| LILO GROUP EU S.R.L. SRL | 43078330 | 7112 | 16.470 (2025) |
| NIKMAR TOP CONCEPT S.R.L. SRL | 42226071 | 4332 | 16.422 (2025) |
| METANOMI CREATORS S.R.L. SRL | 50099190 | 7311 | 16.413 (2024) |
| ACCENTE MEDIA&EVENTS SRL SRL | 37248790 | 7312 | 16.400 (2025) |
| STASERA COMPANY S.R.L. SRL | 45511889 | 4791 | 16.397 (2025) |
| CONSERVATORUL DE MUZICĂ S.R.L. SRL | 51196476 | 8552 | 16.388 (2025) |
| PRIMUSS PLUS PROPERTIES SRL SRL | 29311617 | 6831 | 16.354 (2025) |
| ENTHUSIARCH S.R.L. SRL | 50038451 | 7111 | 16.347 (2025) |
| PSV COMPANY SA SA | 14428660 | 0910 | 16.347 (2025) |
| MPG DELIVERY S.R.L. SRL | 45649289 | 5320 | 16.340 (2025) |
| USE MEDIA SRL SRL | 17104979 | 4778 | 16.340 (2024) |
| LAZAR CONCRET TRANS SRL SRL | 25375545 | 5911 | 16.302 (2025) |
| IVAN ICA TRADING RETAIL BUSINESS S.R.L. SRL | 46821136 | 4939 | 16.296 (2025) |
| MVK PROPERTIES S.R.L. SRL | 52452165 | 6811 | 16.295 (2025) |
| TERRA MEDICAL AS S.R.L. SRL | 26435882 | 8690 | 16.293 (2025) |
| MASK INVESTITII SRL SRL | 18427528 | 7020 | 16.288 (2025) |
| NEW INTELLIGENCE GROUP S.R.L. SRL | 36633208 | 7810 | 16.277 (2025) |
| ADN FRANCHIZE & BUSINESS SRL SRL | 36628562 | 8559 | 16.275 (2022) |
| SAIDNAYA HOME SRL SRL | 31764849 | 4775 | 16.270 (2025) |
| CORAL WATER SRL SRL | 31680500 | 4618 | 16.267 (2025) |
| BROADMARK PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 46105110 | 6201 | 16.254 (2025) |
| DAVILA CAPITAL S.R.L. SRL | 51069685 | 6812 | 16.247 (2025) |
| AGILEWORKS S.R.L. SRL | 45279011 | 7022 | 16.223 (2024) |
| ANAGRAMA SRL SRL | 18849484 | 6201 | 16.217 (2023) |
| FLG ESCO S.R.L. SRL | 49694118 | 8559 | 16.210 (2025) |
| MYLIMO GROUP S.R.L. SRL | 11657643 | 7711 | 16.185 (2025) |
| AZIFIN SRL SRL | 36663349 | 7020 | 16.167 (2025) |
| ROPUNCT TRADING S.R.L. SRL | 41965173 | 4712 | 16.163 (2025) |
| MOTRYX RENT SRL SRL | 33517551 | 7739 | 16.117 (2020) |
| ANDSIM MEDICAL S.R.L. SRL | 44639112 | 8622 | 16.100 (2025) |