Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,4% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IRIS NUTRITIE SI SANATATE S.R.L. SRL | 49807047 | 8699 | 14.175 (2025) |
| ANCO EXPERT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50485999 | 7112 | 14.160 (2025) |
| BIBILANDIA S.R.L. SRL | 50914861 | 4791 | 14.157 (2025) |
| ORIENTAL DREAMS S.R.L. SRL | 39452591 | 4791 | 14.155 (2025) |
| CARA DESIGN CONCEPT S.R.L. SRL | 45264045 | 7410 | 14.155 (2025) |
| KARAJ FRESH FRUIT SRL SRL | 27991355 | 4631 | 14.152 (2018) |
| EDX PRIME CONSULTING S.R.L. SRL | 35279367 | 6220 | 14.150 (2025) |
| G7G ARCHITECTURE ART S.R.L. SRL | 48676725 | 7111 | 14.121 (2025) |
| GONGLUCK CONNECT S.R.L. SRL | 44100460 | 8551 | 14.121 (2025) |
| SCENTESIMAL S.R.L. SRL | 47609264 | 4799 | 14.120 (2025) |
| THE ALCHEMY LAB S.R.L. SRL | 34700181 | 9691 | 14.118 (2025) |
| CICONIA DELTA TRAVEL SRL SRL | 38003993 | 5590 | 14.075 (2022) |
| QUALIA LAB S.R.L. SRL | 44956013 | 6310 | 14.036 (2024) |
| CONSANIM CONCRET STONES S.R.L. SRL | 48287523 | 4100 | 14.019 (2025) |
| SUNNYDAYS TRAVEL & HEALTH SRL SRL | 34200364 | 7912 | 14.017 (2025) |
| PETASA S.R.L. SRL | 52133760 | 4638 | 14.012 (2025) |
| MARKETSCOPE SRL SRL | 14303764 | 7320 | 14.002 (2020) |
| CLARITYPATH S.R.L. SRL | 50842730 | 8559 | 14.000 (2025) |
| ANDAMAR MEDIA SRL SRL | 30256605 | 5911 | 14.000 (2023) |
| VITORIA SERV SRL SRL | 22282131 | 8559 | 14.000 (2025) |
| AXELL CANTACUZINO 298 S.R.L. SRL | 41341072 | 1012 | 14.000 (2025) |
| INNOVATION TRANSLATIONS TEAM S.R.L. SRL | 42162180 | 5630 | 14.000 (2022) |
| ADLIVERY S.R.L. SRL | 52436690 | 7311 | 14.000 (2025) |
| DAFI CONSTRUCT INVEST S.R.L. SRL | 49416707 | 4120 | 14.000 (2025) |
| AIR COND INSTAL SRL SRL | 15100253 | 2825 | 13.974 (2025) |
| ATELIER MIREDI S.R.L. SRL | 42860710 | 1413 | 13.950 (2025) |
| INTER TTD INVEST S.R.L. SRL | 41700729 | 4791 | 13.949 (2024) |
| DANTON CONSULTING - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 20666454 | 6622 | 13.947 (2025) |
| OFF LOFT S.R.L. SRL | 43511920 | 4791 | 13.945 (2024) |
| GOLD BUSINESS SOLUTION SRL SRL | 33286384 | 7430 | 13.929 (2025) |
| BASE64 CYBERSHIELD S.R.L. SRL | 44611014 | 6220 | 13.927 (2025) |
| RANICO SERV '97 SRL SRL | 8979401 | 9522 | 13.925 (2025) |
| LAVENIR PLUS SRL SRL | 36934286 | 4799 | 13.906 (2024) |
| HOT PERFORMANCE MOTIVATION S.R.L. SRL | 32112592 | 7020 | 13.898 (2025) |
| BIO FUEL DOWNSTREAM S.R.L. SRL | 47804630 | 2051 | 13.892 (2025) |
| CREACTIVA S.R.L. SRL | 51945327 | 5911 | 13.892 (2025) |
| METRO MOVERS S.R.L. SRL | 49477160 | 4939 | 13.863 (2025) |
| VLAD PROMTEH SRL SRL | 1576614 | 4322 | 13.850 (2025) |
| SMARTBRAND SRL SRL | 32101461 | 7022 | 13.848 (2023) |
| CNC FINANCE S.R.L. SRL | 34965464 | 6619 | 13.847 (2025) |
| ASCYRA S.R.L. SRL | 36646526 | 6220 | 13.840 (2025) |
| BUNICUL ŞI URMAŞII SRL SRL | 33250259 | 5611 | 13.840 (2025) |
| SAGA CITY LIFE CARE SRL SRL | 24265382 | 8622 | 13.816 (2025) |
| LONG TERM INVESTMENT BY PROFIT POINT S.R.L. SRL | 46950041 | 6499 | 13.806 (2025) |
| MAGNESIUM DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 39762720 | 6812 | 13.800 (2025) |
| TRIQUETRUS S.R.L. SRL | 52503374 | 7020 | 13.800 (2025) |
| ADZ PROFIS CLEAN & DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 46359801 | 4685 | 13.800 (2025) |
| TZM EXPERIENCES S.R.L. SRL | 48399543 | 7990 | 13.799 (2025) |
| ECONOMIC ASSISTANCE SRL SRL | 17808915 | 6920 | 13.790 (2017) |
| EGO EMPIRE S.R.L. SRL | 48458313 | 4765 | 13.785 (2025) |