Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,4% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MAYA - ANNA FUND S.R.L. SRL | 50953640 | 6811 | 15.078 (2025) |
| VICTOR IONESCU IMPORT-EXPORT S.R.L. SRL | 52087973 | 4618 | 15.072 (2025) |
| ATLANTIDA TRIP SRL SRL | 33835741 | 4939 | 15.050 (2025) |
| SEQUA UNDERWRITING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52137052 | 7020 | 15.047 (2025) |
| MEDIC ALL ASSISTANCE SRL SRL | 18435300 | 8622 | 15.020 (2025) |
| YAN DENT ESTHETIC S.R.L. SRL | 43421445 | 8623 | 15.005 (2025) |
| DOWNTOWN EDUCATIONAL CENTER SRL SRL | 36221401 | 8559 | 15.000 (2022) |
| IRIS ENERGY SUN S.R.L. SRL | 45427738 | 3512 | 15.000 (2025) |
| LUMIEUX BEAUTY SRL SRL | 33513835 | 9621 | 15.000 (2025) |
| CONT'OR ADVISORY S.R.L. SRL | 15096420 | 6920 | 15.000 (2025) |
| BRANCU NEWS & EVENTS S.R.L. SRL | 39715418 | 5911 | 15.000 (2025) |
| BRICK BEE POINT S.R.L. SRL | 45122849 | 7311 | 15.000 (2025) |
| CEZION INVESTMENT SRL SRL | 15948459 | 6811 | 15.000 (2024) |
| ZEUS DEVELOPMENT CONSTRUCT SRL SRL | 9897326 | 6831 | 15.000 (2022) |
| VALID INTERMEDIA SRL SRL | 22599963 | 8230 | 15.000 (2025) |
| CD CONSULTANŢĂ GLOBALĂ SRL SRL | 33073653 | 7020 | 15.000 (2025) |
| VISION INVESTMENT PARTNERS S.R.L. SRL | 50348665 | 6210 | 15.000 (2025) |
| VAB GENERAL PAINTING S.R.L. SRL | 41970560 | 4520 | 15.000 (2025) |
| NAMAKIT S.R.L. SRL | 52938441 | 4782 | 14.995 (2025) |
| CONTABIUM BUSINESS SERVICES SRL SRL | 5005670 | 6920 | 14.994 (2025) |
| VERIDIO TRANSFORMATION S.R.L. SRL | 42279297 | 7022 | 14.981 (2025) |
| CTD ICT CONSULTING S.R.L. SRL | 44891682 | 6399 | 14.960 (2025) |
| SUD FINANCE SRL SRL | 18280655 | 6811 | 14.950 (2025) |
| FEMUR MEDIA NETWORK S.R.L. SRL | 50939424 | 9039 | 14.940 (2025) |
| IMPACTUM HEALTH S.R.L. SRL | 44314625 | 6421 | 14.931 (2025) |
| REGIS SUPPORT SERVICES S.R.L. SRL | 48007747 | 8210 | 14.929 (2025) |
| SOLENERGY RENEWABLES S.R.L. SRL | 48964787 | 3511 | 14.927 (2025) |
| NEUROTECH BCI S.R.L. SRL | 42386730 | 7219 | 14.925 (2023) |
| FRESH PRODUCTS & DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 42400452 | 4791 | 14.924 (2025) |
| LULLABY SHOP S.R.L. SRL | 46639178 | 4791 | 14.923 (2025) |
| VILROM COM SRL SRL | 17201629 | 8123 | 14.908 (2025) |
| TRIODOS IT SOLUTIONS SRL SRL | 37775154 | 6201 | 14.907 (2023) |
| PHOENIX DENTAL CARE S.R.L. SRL | 41849365 | 8623 | 14.900 (2023) |
| ENIS DISTRIBUTION SRL SRL | 27723484 | 4639 | 14.896 (2023) |
| POARTA LOGICA MASTER S.R.L. SRL | 48777100 | 8559 | 14.885 (2025) |
| MANESCU 2002 SRL SRL | 14696043 | 4711 | 14.880 (2018) |
| RAPSODIA TOUR SRL SRL | 30939497 | 7911 | 14.871 (2025) |
| SOFTRANS 2000 SRL SRL | 12681070 | 4939 | 14.848 (2025) |
| ORUS MARKETING SRL SRL | 27160682 | 7320 | 14.843 (2022) |
| KONSULTSTER EXPERT SRL SRL | 36715421 | 7022 | 14.843 (2021) |
| DIAMANT KEVIN S.R.L. SRL | 50003640 | 4711 | 14.835 (2025) |
| ARUAL MI DENT S.R.L. SRL | 39439142 | 8623 | 14.825 (2023) |
| EDITURA ECONOMICA SRL SRL | 6706189 | 5811 | 14.810 (2024) |
| GALILEO IMOBILIARE SRL SRL | 26339273 | 6831 | 14.802 (2025) |
| VIO AUTOCLIMA SRL SRL | 35501748 | 9531 | 14.800 (2025) |
| LEICHMANN WEIFERT INVEST SRL SRL | 32365110 | 6202 | 14.800 (2023) |
| APM UPSCALE CONSULTING S.R.L. SRL | 46402189 | 7022 | 14.770 (2023) |
| DEVOG S.R.L. SRL | 49022710 | 7410 | 14.770 (2025) |
| ARTITUDE EMPIRE S.R.L. SRL | 40137822 | 5520 | 14.750 (2025) |
| AUTO BĂNEASA LUXURY S.R.L. SRL | 45618878 | 4520 | 14.750 (2025) |