Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 14.784 au depus bilanț pentru 2016 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 87,2 mld RON, e 22,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 10,3% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GIRAFFE PROMOTION SRL SRL | 29067157 | 4690 | 494.950 (2025) |
| MOON RO SOFT S.R.L. SRL | 50595037 | 6311 | 494.891 (2025) |
| SUPORT INFORMATIC ONLINE S.R.L. SRL | 40063270 | 6391 | 494.815 (2025) |
| STROBO FILM SRL SRL | 32840154 | 5912 | 494.785 (2025) |
| DENTEXPOSURE S.R.L. SRL | 40307404 | 8623 | 494.720 (2025) |
| V STAN SERVICES SRL SRL | 36438738 | 7020 | 494.711 (2025) |
| DAVIDICII LOANS EXPERT S.R.L. SRL | 49479047 | 6619 | 494.701 (2025) |
| SANANIK-WORKSHOP S.R.L. SRL | 44057661 | 3100 | 494.616 (2025) |
| DLK CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48183700 | 4100 | 494.615 (2025) |
| IBIS TOP - START S.R.L. SRL | 39585563 | 9013 | 494.485 (2025) |
| AWA DENTAL CARE SRL SRL | 37300201 | 8623 | 494.440 (2025) |
| ANGELIQUE FASHION S.R.L. SRL | 49971545 | 4771 | 494.375 (2025) |
| PROLIBRIS SRL SRL | 18097578 | 7430 | 494.363 (2025) |
| FAMM COOLTEHNIC S.R.L. SRL | 47294883 | 4322 | 494.354 (2025) |
| SIGN WITH ROMALEX S.R.L. SRL | 48680513 | 6920 | 494.323 (2025) |
| BIT CONSTRUCT CONSULTING SRL SRL | 18263123 | 7112 | 494.311 (2025) |
| HOOPSHOT SOFTWARE S.R.L. SRL | 45755654 | 6210 | 494.285 (2025) |
| IMPACT BUILDING ENGINEERING SRL SRL | 37762235 | 4100 | 494.279 (2025) |
| BOOMBOXMEDIA S.R.L. SRL | 45930011 | 6210 | 494.247 (2025) |
| KALIMA NET SRL SRL | 16920219 | 6220 | 494.173 (2025) |
| SQR PRODUCTION SRL SRL | 36570576 | 5911 | 494.150 (2025) |
| ANGDEV SERVICES S.R.L. SRL | 46202156 | 6201 | 494.147 (2025) |
| SCAN 4 TECH SRL SRL | 19207954 | 7112 | 494.103 (2025) |
| NEOSYNTECH DIGITAL S.R.L. SRL | 43867570 | 7311 | 494.100 (2025) |
| InterObjects SRL SRL | 17856599 | 4619 | 494.012 (2025) |
| CORNELIA CORODEANU CONSULTING S.R.L. SRL | 49478769 | 7311 | 494.011 (2025) |
| KAWAZMED S.R.L. SRL | 43923662 | 8691 | 493.932 (2025) |
| JBC GROUP CONINSTAL SRL SRL | 14738254 | 4100 | 493.926 (2025) |
| MCAROLA CONSULTING SRL SRL | 18730431 | 6820 | 493.890 (2025) |
| ARI CONSULT SRL SRL | 15574427 | 6920 | 493.813 (2025) |
| COMAS - COSTRUZIONI MACCHINE SPECIALI - S.P.A. SILEA SUCURSALA BUCURESTI N/A | 38495918 | 4669 | 493.763 (2025) |
| ELEGANCE MEDICAL SRL SRL | 34457369 | 4774 | 493.661 (2025) |
| NOVEX SERV S.R.L. SRL | 49094911 | 7311 | 493.575 (2025) |
| PROIECTARE EXPERTIZARE CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 46334572 | 7112 | 493.555 (2025) |
| ACE IT PROGRAMMING S.R.L. SRL | 40959483 | 6201 | 493.523 (2025) |
| COM VALCOR SRL SRL | 8721 | 6820 | 493.513 (2025) |
| CODEALIZE S.R.L. SRL | 45788481 | 6210 | 493.467 (2025) |
| BIG FOOT COMPANY INTERTRADE SRL SRL | 11109934 | 4616 | 493.460 (2025) |
| BECASER CONSULTING S.R.L. SRL | 39193187 | 7112 | 493.457 (2025) |
| ONE STEP GLOBAL S.R.L. SRL | 46107421 | 7810 | 493.457 (2025) |
| REIPARTS S.R.L. SRL | 44764131 | 9510 | 493.452 (2025) |
| IT MANAGEMENT & MAINTENANCE SRL SRL | 31059601 | 9510 | 493.407 (2025) |
| STEEL PROSPER SRL SRL | 33860419 | 3821 | 493.347 (2024) |
| ADEPTH MEDIA GROUP S.R.L. SRL | 46316053 | 7311 | 493.226 (2025) |
| EARTH PLANNING S.R.L. SRL | 39192165 | 7111 | 493.000 (2025) |
| GALITA OREL SERVICES S.R.L. SRL | 44413815 | 7311 | 492.875 (2025) |
| PACO NEW PROJECTS SRL SRL | 32966021 | 6310 | 492.769 (2025) |
| ELIANCE DENT S.R.L. SRL | 40497783 | 8623 | 492.682 (2025) |
| HIMA RUDY CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46732284 | 4100 | 492.676 (2025) |
| CRAFT BEER STATION S.R.L. SRL | 44973847 | 5611 | 492.656 (2025) |