Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 14.785 au depus bilanț pentru 2016 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 87,2 mld RON, e 22,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 10,3% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EXTRA WASH S.R.L. SRL | 48956695 | 9610 | 156.644 (2025) |
| DANA TEO MOBILIER DESSIGN S.R.L. SRL | 43880197 | 3100 | 156.610 (2025) |
| TAGAR BUSINESS IMPEX S.R.L. SRL | 41531948 | 4751 | 156.600 (2025) |
| ABM AGENCY S.R.L. SRL | 51961624 | 6820 | 156.597 (2025) |
| PROJECT CIP S.R.L. SRL | 51711091 | 6220 | 156.559 (2025) |
| EXPERT IMOBILIAR CONSULTING M&A SRL SRL | 36843412 | 6831 | 156.538 (2025) |
| RETAILKETING SRL SRL | 33614155 | 7311 | 156.500 (2025) |
| ALLERMED S.R.L. SRL | 51519240 | 8622 | 156.486 (2025) |
| ARISTIDE PRODEXIM SRL SRL | 10268 | 6820 | 156.463 (2025) |
| LOOKING FOR FOOD S.R.L. SRL | 49361016 | 7312 | 156.441 (2025) |
| NO TRACE DENTS S.R.L. SRL | 52013771 | 9531 | 156.376 (2025) |
| PRIME IT SYSTEMS & CONSULTANCY S.R.L. SRL | 51230942 | 6220 | 156.363 (2025) |
| AMBM S.R.L. SRL | 51007259 | 8211 | 156.356 (2025) |
| TERMOTEHNIC INSTAL & SERVICE S.R.L. SRL | 40071086 | 4322 | 156.352 (2022) |
| MDT FINANCE S.R.L. SRL | 50267285 | 8559 | 156.337 (2025) |
| EXPERT CLIMA SYSTEM S.R.L. SRL | 50434596 | 4322 | 156.311 (2025) |
| NKGE SERV S.R.L. SRL | 49551762 | 7414 | 156.278 (2025) |
| WINDOMAN S.R.L. SRL | 49481128 | 4332 | 156.257 (2025) |
| DIARUL-ALPHA SRL SRL | 835524 | 2842 | 156.249 (2025) |
| ITLEVEL S.R.L. SRL | 44793072 | 8559 | 156.246 (2025) |
| INFOMATRIX S.R.L. SRL | 51584435 | 6210 | 156.220 (2025) |
| CYTOLOGICA SRL SRL | 35374377 | 8691 | 156.201 (2025) |
| ALPHA PRIME INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 42492120 | 8299 | 156.160 (2025) |
| VERA ASSET S.R.L. SRL | 39250061 | 6820 | 156.152 (2025) |
| DRAWBOX SRL SRL | 36369930 | 7311 | 156.086 (2025) |
| SMD HABITAT S.R.L. SRL | 45565005 | 6831 | 156.068 (2025) |
| STEDOR EXPERT SRL SRL | 24431582 | 6920 | 156.020 (2025) |
| EUROCONT - CONSULT SRL SRL | 4990490 | 6920 | 156.017 (2025) |
| TIBERIUS MEDIA GROUP CONSULTING S.R.L. SRL | 38217156 | 6201 | 156.014 (2025) |
| GERION CONSULTING SRL SRL | 23308671 | 7022 | 156.000 (2025) |
| EUROSLOT SERVICE SRL SRL | 16544165 | 9511 | 156.000 (2025) |
| SAVA EXPERT CONTAB S.R.L. SRL | 43444805 | 6920 | 155.987 (2025) |
| CC SMART NET SRL SRL | 6243050 | 6190 | 155.947 (2025) |
| TEMATIC STUDIO S.R.L. SRL | 50921850 | 4791 | 155.941 (2025) |
| AUTOMATE SECURITY & MARKETING S.R.L. SRL | 51366651 | 7020 | 155.930 (2025) |
| MC SOCIAL SOLUTION S.R.L. SRL | 40837346 | 6210 | 155.891 (2025) |
| DCN CONSULTING ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 28794700 | 6622 | 155.887 (2025) |
| METABOLIC SYNDROME SRL SRL | 37979413 | 8699 | 155.864 (2025) |
| MONTE CRISTO ESTATES SRL SRL | 19167914 | 6812 | 155.859 (2025) |
| VIRALY COMPANY S.R.L. SRL | 42430950 | 4791 | 155.815 (2025) |
| BIO CONSTRUCT INVEST S.R.L. SRL | 43318580 | 4120 | 155.769 (2025) |
| TOP MAGIC ACCOUNT SRL SRL | 32600950 | 6920 | 155.730 (2025) |
| ADIPRODEXIM NIC SRL SRL | 9817564 | 4771 | 155.706 (2025) |
| INVESTMENT BRIDGES S.R.L. SRL | 48498881 | 7022 | 155.670 (2025) |
| BEST MOVE STUDIO S.R.L. SRL | 43799549 | 8552 | 155.580 (2025) |
| RITA CATERING S.R.L. SRL | 45557894 | 5621 | 155.562 (2023) |
| INSPIRATIONALE S.R.L. SRL | 47588595 | 7312 | 155.540 (2025) |
| VISION CONNECTIONS S.R.L. SRL | 35473907 | 4774 | 155.518 (2025) |
| IT NETWORK PLUS S.R.L. SRL | 46409853 | 6311 | 155.511 (2025) |
| HAZART ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 49488223 | 9020 | 155.504 (2025) |