Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 14.785 au depus bilanț pentru 2016 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 87,2 mld RON, e 22,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 10,3% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GOLF M.D. 62 CLUB SRL SRL | 16702001 | 7721 | 56.311 (2025) |
| SUD INVEST EDIL S.R.L. SRL | 46306033 | 4120 | 56.303 (2025) |
| DOCTOR BĂNCILĂ ȘI ASOCIAȚII SRL SRL | 37725792 | 8622 | 56.270 (2025) |
| FLY IT S.R.L. SRL | 43319209 | 8553 | 56.228 (2024) |
| CLINICA PSIHO-ONCOLOGIE LIDIA STOICA S.R.L. SRL | 39885056 | 8699 | 56.219 (2025) |
| MNEMOSEB S.R.L. SRL | 47402659 | 6201 | 56.216 (2023) |
| ROXITIELO ELEN COMSERV SRL SRL | 8007918 | 4619 | 56.200 (2025) |
| VIANA INTERNATIONAL SRL SRL | 33367829 | 4632 | 56.166 (2017) |
| JEANNOT BIKE SERVICE S.R.L. SRL | 43497168 | 9529 | 56.163 (2025) |
| SIMALION BOUTIQUE S.R.L. SRL | 47163195 | 4791 | 56.133 (2023) |
| FAMILY DISTRIBUTIE SRL SRL | 13813013 | 4617 | 56.034 (2025) |
| CONCEPT MAKEUP S.R.L. SRL | 50888053 | 9622 | 56.025 (2025) |
| AMBIENT ENERGY S.R.L. SRL | 43408748 | 9623 | 56.014 (2025) |
| WELL RENT CAR FACILITY S.R.L. SRL | 43238260 | 7711 | 56.012 (2025) |
| NSC ERIA ONLINE S.R.L. SRL | 46194789 | 6831 | 56.009 (2025) |
| BLUE 1-DRIVER S.R.L. SRL | 50155907 | 4939 | 56.009 (2025) |
| ELECTROWEB MARKET S.R.L. SRL | 42840500 | 4712 | 56.007 (2025) |
| SORIDRIVE S.R.L. SRL | 50949878 | 4933 | 56.007 (2025) |
| BROTAC THERAPEUTIC HOLIDAY S.R.L. SRL | 18747620 | 7022 | 56.000 (2025) |
| UMB WISE AID S.R.L. SRL | 51989145 | 8240 | 56.000 (2025) |
| INSTAL SERVICE SRL SRL | 5821988 | 4322 | 55.989 (2025) |
| LEXOR TRANS ACTIV S.R.L. SRL | 44629917 | 4939 | 55.980 (2021) |
| GANG GATHERER S.R.L. SRL | 52314812 | 7311 | 55.978 (2025) |
| HOME INDUSTRIAL CORP S.R.L. SRL | 48257638 | 4763 | 55.975 (2025) |
| MAGIC REAL ESTATE SRL SRL | 16290717 | 6831 | 55.966 (2025) |
| ARTIZAN SAIO S.R.L. SRL | 47515488 | 9003 | 55.964 (2025) |
| NEXTOR BLUE S.R.L. SRL | 41068887 | 8230 | 55.932 (2023) |
| ILA MED CONCEPT S.R.L. SRL | 47800646 | 8622 | 55.909 (2025) |
| C.P CONSULTANT SERVICES SRL SRL | 17849257 | 7020 | 55.900 (2025) |
| WEBBRO DESIGN TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 37750990 | 6311 | 55.900 (2025) |
| TOPSTIL ADVANCE SRL SRL | 38240280 | 6831 | 55.884 (2025) |
| PSIHO BALANCE TRAINING S.R.L. SRL | 49378298 | 8569 | 55.830 (2025) |
| RED STAR BUSINESS SRL SRL | 32690677 | 4642 | 55.788 (2025) |
| LABYRINTH OUT BUSINESS CONSULTING S.R.L. SRL | 46863786 | 6210 | 55.780 (2025) |
| NEXT COMPANY D&P S.R.L. SRL | 52922062 | 4941 | 55.778 (2025) |
| BEGA VISTA S.R.L. SRL | 50405345 | 6831 | 55.756 (2025) |
| STANESCU TECH S.R.L. SRL | 52111842 | 6210 | 55.756 (2025) |
| WINE BUSINESS MARKETING S.R.L. SRL | 39117880 | 4617 | 55.750 (2025) |
| SAFEZONE MEL S.R.L. SRL | 51888850 | 7499 | 55.725 (2025) |
| RC SOUTH REGION SRL SRL | 28255152 | 3512 | 55.695 (2025) |
| MADE BY NAEVE S.R.L. SRL | 44066350 | 7020 | 55.690 (2025) |
| GHERASĂ GRAND S.R.L. SRL | 43528540 | 4642 | 55.667 (2025) |
| ADESTYL S.R.L. SRL | 48143447 | 9621 | 55.640 (2025) |
| ITERUM CONSTRUCT DESIGN SRL SRL | 34303742 | 7112 | 55.636 (2025) |
| ROMINSTAL GREEN SYSTEM SRL SRL | 30552058 | 4618 | 55.600 (2025) |
| DINAMIC GVGI DRIVE S.R.L. SRL | 45388493 | 5320 | 55.598 (2025) |
| CAMI POINT MEDIA S.R.L. SRL | 51189673 | 5813 | 55.568 (2025) |
| ENERGY BOX S.R.L. SRL | 47744309 | 4321 | 55.563 (2025) |
| BPJ LUXURY S.R.L. SRL | 50415497 | 4712 | 55.537 (2025) |
| FION ART CLUB SRL SRL | 32402677 | 8552 | 55.500 (2025) |