Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 14.785 au depus bilanț pentru 2016 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 87,2 mld RON, e 22,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 10,3% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ZIZ ACCOUNTING S.R.L. SRL | 52751361 | 8299 | 36.000 (2025) |
| SPECT SOFTWARE S.R.L. SRL | 52465165 | 6220 | 36.000 (2025) |
| BON APPETIT SRL SRL | 7378 | 6820 | 36.000 (2025) |
| AVIS LAW OFFICE S.R.L. SRL | 38650639 | 7020 | 36.000 (2025) |
| SOUNDBOX INVESTMENT SRL SRL | 38234610 | 6420 | 35.991 (2025) |
| BENO ELECTRIC 26 SRL SRL | 34017805 | 4789 | 35.977 (2025) |
| ALPHAGRAPH MEDIA SRL SRL | 12166822 | 1813 | 35.970 (2025) |
| SAME LANGUAGE SRL SRL | 25228226 | 7430 | 35.955 (2025) |
| SANTE MANAGEMENT SRL SRL | 34011268 | 4791 | 35.935 (2025) |
| TORO TRANSPORT SOLUTIONS SRL SRL | 37282318 | 4939 | 35.930 (2017) |
| MAXCREDIT FINANCE S.R.L. SRL | 42842691 | 6421 | 35.895 (2025) |
| ATELIER MOONU DESIGN S.R.L. SRL | 40746892 | 4771 | 35.891 (2025) |
| SUN MED CARE S.R.L. SRL | 41885465 | 8699 | 35.873 (2025) |
| MONTIVO DESIGN S.R.L. SRL | 51755950 | 4332 | 35.860 (2025) |
| QUANTUM SOUL S.R.L. SRL | 50120879 | 7022 | 35.832 (2025) |
| BAICULUI ZEINA S.R.L. SRL | 48705049 | 6612 | 35.824 (2025) |
| LUCIUSTREND S.R.L. SRL | 39479929 | 4933 | 35.821 (2025) |
| TOP TRAINING CENTER SRL SRL | 30854617 | 8559 | 35.820 (2025) |
| STONEAGE CRAFT S.R.L. SRL | 49136804 | 4100 | 35.810 (2025) |
| MARGELIA ATELIER S.R.L. SRL | 42401296 | 8559 | 35.807 (2025) |
| LERANIKA IMOB POL S.R.L. SRL | 51401570 | 6811 | 35.780 (2025) |
| MELSIRON STIL SRL SRL | 17252550 | 4712 | 35.751 (2025) |
| AMA TRADING PARTNERS S.R.L. SRL | 48623313 | 5630 | 35.743 (2025) |
| CORAMI AM SERVICE SRL SRL | 33321589 | 3312 | 35.741 (2025) |
| JEVILA SINGERS S.R.L. SRL | 39275929 | 9003 | 35.700 (2025) |
| SYA 4191 SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50706682 | 4775 | 35.700 (2025) |
| M&R FASTER S.R.L. SRL | 49569905 | 4939 | 35.688 (2025) |
| OBIECTIV SRL SRL | 15764057 | 9003 | 35.661 (2025) |
| PASTEL ANA SRL SRL | 36350309 | 9602 | 35.659 (2019) |
| HUAYING INDCOM & IMPEX SRL SRL | 7568580 | 4642 | 35.653 (2025) |
| MIRCEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41552347 | 4120 | 35.648 (2025) |
| CMMC NEMRAC RO SRL SRL | 37562288 | 4939 | 35.646 (2024) |
| KEYFRAME ANIMATION STUDIO SRL SRL | 29101070 | 7410 | 35.633 (2025) |
| ENERGEX GREEN DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 52248514 | 5622 | 35.620 (2025) |
| MP&C SERVICES S.R.L. SRL | 49588516 | 8551 | 35.600 (2024) |
| COMPLEXPRESS IMPEX SRL SRL | 33583385 | 4762 | 35.600 (2025) |
| ENVIRONMENTAL SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45678497 | 6210 | 35.596 (2025) |
| INFRAPRO MANAGEMENT S.R.L. SRL | 51596820 | 7112 | 35.575 (2025) |
| MELAS INVEST SRL SRL | 18430566 | 6820 | 35.570 (2025) |
| UNKNOWN PLACES SRL SRL | 18785518 | 7420 | 35.570 (2025) |
| ANYWHERE ULTRA BUILDINGS S.R.L. SRL | 43498198 | 8299 | 35.535 (2025) |
| TORIVALLI INTERNATIONAL SRL SRL | 17622300 | 4642 | 35.531 (2025) |
| GREEN SENSE SRL SRL | 32006400 | 4639 | 35.531 (2025) |
| GO LARISA S.R.L. SRL | 49000593 | 7312 | 35.519 (2025) |
| PETER PAN ART SRL SRL | 24090299 | 5811 | 35.515 (2025) |
| CORBEANCA PREMIUM S.R.L. SRL | 45892309 | 6812 | 35.500 (2025) |
| ALY & MELA EXCLUSIV SRL SRL | 33955322 | 7820 | 35.500 (2025) |
| SERV MOB DESIGN SRL SRL | 35970523 | 9524 | 35.494 (2025) |
| QUALITRAINER SRL SRL | 26618235 | 8559 | 35.487 (2025) |
| ORIGINS EVENTS S.R.L. SRL | 50853446 | 8230 | 35.481 (2025) |